Logistyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Logistyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Logistyka studia II stopnia  Katowice i woj. śląskie

Studia II stopnia w Katowicach i woj. śląskim

logistyka

Odkryj logistykę w Katowicach i woj. śląskim i i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia II stopnia (magisterskie) Katowice i woj. śląskie

Studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka studia II stopnia Katowice i woj. śląskie

Zobacz, na jakich uczelniach w Katowicach i woj. śląskim jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Jednostka prowadząca

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku lub 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej
Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska w Gliwicach

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji

Pokaż więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (II), czas trwania: 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Pokaż więcej

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek logistyka w Katowicach i woj. śląskim?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na ten kierunek będą musieli przestawić dyplom ukończenia studiów wyższych.

Wszyscy kandydaci muszą także pamiętać o konieczności dostarczenia wymaganych dokumentów aplikacyjnych, których listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Katowicach i woj. śląskim - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Katowicach i woj. śląskim?

Logistyka, już od wielu lat, znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków studiów. Tego typu tendencja wiąże się z rozwojem gospodarczym oraz coraz prężniej działającym sektorem produkcyjnym i handlowym , przez co rośnie zapotrzebowanie na specjalistów do spraw zarządzania produkcją oraz łańcuchami dostaw. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z tą perspektywiczną branżą, to kierunek logistyka w Katowicach i woj. śląskim będzie dla ciebie odpowiednim wyborem.

Osoby, które zdecydują się aplikować na studia logistyczne powinny spełnić kilka niezwykle istotnych warunków. Jedną z kluczowych kwestii będzie zainteresowanie naukami ścisłymi i technicznymi. Kandydatów na kierunek logistyka powinna także charakteryzować zdolność analitycznego myślenia oraz cechy przywódcze.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Katowicach umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku logistyka będzie oscylował wokół kwestii związanych z naukami ekonomicznymi, ścisłymi czy technicznymi. Studenci będą mieli okazję zdobyć specjalistycza wiedzę na temat współczesnej gospodarki i logistyki międzynarodowej. W planie, znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:

  • wycena kapitału ludzkiego
  • gospodarka oparta na wiedzy
  • geografia transportu
  • informatyka w logistyce

Jako student wykształcisz także szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz zaawansowane techniki zarządzania systemami logistycznymi oraz procesem produkcji i dystrybucji. Ponadto, nauczysz się projektować sieci logistyczne i łańcuchy dostaw.

W czasie studiów będziesz miał możliwość korzystania z nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, stosowanych na co dzień w branży TSL. Wszyscy studenci będą musieli dokonać wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich potrzeb, zainteresowań i planów zawodowych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz ?

Studia na kierunku logistyka na uczelniach śląskich, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

W zależności od uczelni, studia drugiego stopnia na kierunku logistyka będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry lub półtora roku, czyli trzy semestry. Po tym czasie zdobędziesz dyplom magistra.

Gdzie studiować na kierunku logistyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek logistyka (studia II stopnia) na uczelniach śląskich:

czytaj dalej uczelnie w Katowicach

Jaka praca po studiach?

Studia w Katowicach i woj. śląskim kształcą doskonałych specjalistów kompleksowo przygotowanych do podjęcia perspektywicznej pracy zawodowej. Dlatego też, po ukończeniu studiów logistycznych będziesz miał wiele możliwości rozwoju.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie w formach produkcyjnych i handlowych, gdzie z powodzeniem wykorzystasz wiedzę i umiejętności nabyte w czasie studiów. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik centrów logistycznych czy firm transportowych oraz spedycyjnych.

Absolwenci często decydują się na pracę w jednostkach zaopatrzenia oraz przedsiębiorstwach usługowych. Równie ciekawą opcją może być objecie stanowisk kierowniczych i menedżerskich w różnorodnych firmach, instytucjach i korporacjach. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia i uzyskanych kwalifikacji zawodowych.

Kierunki logistyka i transport w Katowicach i woj. śląskim

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Katowicach i woj. śląskim

19 Uczelni w Katowicach i woj. śląskim

W samych Katowicach studiuje około 80 tys., osób, a w całej metropolii nawet 200 tys. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego i Politechniki Śląskiej (czyli dwóch najlepiej rozwijających się szkół w regionie) studenci mogą wybierać spośród renomowanych publicznych uczelni o innych profilach: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni niepublicznych.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują śląskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Katowicach

 
 

Komentarze (0)