Biofizyka - Poznań

Studia w Poznaniu 

biofizyka

Odkryj biofizykę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Biofizyka studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku biofizyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Studia na kierunku biofizyka w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

W Poznaniu biofizykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Fizyki UAM).

czytaj dalej wszystko o Biofizyka - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek BIOFIZYKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Biofizyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku biofizyka

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek biofizyka?

Jeśli chcesz studiować biofizykę w Poznaniu, warto wcześniej zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie indywidualnie ustalają wymogi kwalifikacyjne. Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

W przypadku rekrutacji na drugi stopień musisz przedstawić ocenę widniejącą na dyplomie, który poświadczy tytuł licencjata/inżyniera/magistra. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Biofizyka w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOFIZYKA W POZNANIU?

Kierunek biofizyka w Poznaniu pozwoli Ci badać fizyczne podstawy procesów życiowych, które pojawiają się na różnych poziomach organizacji, to znaczy od pojedynczych cząsteczek przez organelle i komórki po organizmy i ekosystemy.

W trakcie zdobywanej edukacji będziesz miał/a szansę wyjaśnić i opisać procesy biologiczne, wykorzystując przy tym stosowaną w fizyce aparaturę, techniki eksperymentalne i modelowania.

Na studentów czekają fascynujące specjalizacje, które z pewnością wpłyną na wybór ścieżki kariery. Realizowane zajęcia ułatwią Ci zrozumienie podstawowych praw fizyki, które rządzą funkcjonowaniem organizmów żywych, a także umożliwią zapoznanie się z działaniem wzroku oraz ze sposobami jego diagnozy i korygowania.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Biofizyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia w Poznaniu w zakresie biofizyki możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, trwające trzy lata (sześć semestrów). Studia drugiego stopnia, które mają charakter uzupełniający, odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra.

Studia fizyczne tego typu prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Biofizyka to interdyscyplinarny kierunek prowadzony przez Wydział Fizyki, który jest odpowiednio przystosowany do tego, by prowadzić zajęcia dydaktyczne o charakterze teoretycznym i praktycznym.

Na studentów czekają specjalności, które wpłyną na wybór ścieżki kariery. Oznacza to, że w kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz nie tylko przedmioty ogólne, podstawowe i kierunkowe, ale także specjalizacyjne.

Studenci uczęszczają między innymi na optykę okularową, biologię układu wzrokowego, procedury badania refrakcji, fizykę procesów biologicznych, optykę fizjologiczną. Niektóre przedmioty realizowane są w języku angielskim.

Poznasz zarówno prawa fizyki, które rządzą działaniem organizmów żywych, a także dowiesz się, jak funkcjonuje wzrok oraz w jaki sposób można go diagnozować i korygować. Nauczysz się przy tym korzystać z nowoczesnej aparatury i technologicznie rozbudowanych sprzętów.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BIOFIZYKA W POZNANIU?

Studia na kierunku Biofizyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Biofizyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BIOFIZYKA W POZNANIU?

Biofizyka to kierunek stworzony na potrzeby rynku pracy, dlatego absolwenci mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i badawczego. Będziesz miał/a okazję zajmować się wyjaśnianiem procesów biologicznych przy zastosowaniu fizycznej aparatury, technik eksperymentalnych i modelowania.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku biofizyka:

 • instytucje naukowe
 • firmy zaawansowanej technologii
 • firmy, które zajmują się dystrybucją i serwisowaniem sprzętu optycznego
 • własna działalność gospodarcza

Miejsce zatrudnienia absolwentów bardzo często związane jest z realizowaną specjalizacją. Zwłaszcza dobrze prosperuje rynek pracy dla tych, którzy ukończyli optykę okularową. Absolwenci tego typu specjalności pracują w zakładach optycznych, gabinetach optometrycznych, w zakładach produkcyjnych z branży optycznej.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Biofizyka w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biofizyka Poznań studia i stopnia

Biofizyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biofizyka Poznań studia stacjonarne

Biofizyka Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku biofizyka w Poznaniu

Studia I stopnia

Kierunki fizyczne w Poznaniu

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie