Administracja studia stacjonarne Łódź

Administracja studia stacjonarne Łódź

Studia na kierunku administracja w Łodzi możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 4 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym oraz online.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
stacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Administracja stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Administracja stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Uczelnie, gdzie administracja jako specjalność / ścieżka kształcenia

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Informatyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku informatyka

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Politologia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

29.02.2024

Administracja - studia stacjonarne (dzienne) Łódź - 2024 | woj. łódzkie

Studia stacjonarne na kierunku administracja w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Administracja studia stacjonarne Łódź
Studia na kierunku administracja w Łodzi
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia bezpłatne stacjonarne możesz podjąć na uczelni publicznej – Uniwersytecie Łódzkim. Płatną naukę oferują cztery uczelnie niepubliczne: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi, Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi oraz Wyższa Szkoła Cosinus w Łodzi.

Administracja to kierunek skierowany do osób, które zainteresowane są dziedzinami spokrewnionymi z prawem i zarządzaniem finansami. Studia na łódzkich uczelniach przewidują w programie przedmioty poświęcone m.in. działalności gospodarczej, analizie finansowej czy archiwizacji dokumentów. Ponadto studenci administracji część zajęć odbywać będą w formie projektowej, co pomóc im ma wykorzystywać kreatywność w rozwiązywaniu napotkanych problemów.

Absolwent administracji posiadający podstawową wiedzę prawną może podjąć się pracy w takich miejscach jak: kancelarie prawnicze, sądy czy punkty doradztwa i poradnictwa prawnego. Umiejętności, które student administracji nabywa w trakcie nauki, otwierają przed nim dodatkowe ścieżki zawodowe – absolwent ma szansę rozpocząć karierę m.in. w urzędzie skarbowym, administracji rządowej i samorządowej, urzędach pracy czy firmie marketingowej.

Jakie są wymagania na studia stacjonarne (dzienne) na kierunku administracja w Łodzi

W procesie rekrutacji na studia stacjonarne na kierunku administracja najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

  • historia
  • matematyka
  • geografia
  • wiedza o społeczeństwie
  • język polski
  • język obcy

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku administracja w Łodzi?

Kierunek administracja zagłębia zagadnienia poświęcone w szczególności administracji publicznej. Student administracji przygotowywany jest kompleksowo do pracy w organach państwowych i samorządach terytorialnych. Łódzkie uczelnie w trakcie realizowania programu edukacyjnego zapoznają studentów z najważniejszymi założeniami administracyjnymi, korzystając z innowacyjnych rozwiązań oraz nowoczesnej technologii.

Studenci zapoznają się zatem nie tylko z tradycyjnymi sposobami archiwizacji dokumentów czy prowadzenia ksiąg podatkowych, ale także dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystywać cyfrowe możliwości w administracji. 

Metody projektowe proponowane przez łódzkie uczelnie urozmaicają stacjonarną naukę, umożliwiając studentom bliskie spotkanie z realnymi problemami gospodarczymi. Studenci administracji po ukończeniu programu są gotowi wspierać przedsiębiorców od strony prawnej i instytucjonalnej, a także sporządzać pisma procesowe.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:


1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
  • online

 

sprawdź wszystko o: administracja studia w Łodzi

 

Program studiów i przedmioty

Administracja skupia się na zagadnieniach natury prawnej, finansowej, zarządzającej i socjologicznej. Różnorodność tych kontekstów w administracji sprawia, że studenci tego kierunku mają okazję zdobyć kompleksową wiedzę w swojej specjalizacji.

W ten sposób nie tylko dowiedzą się, w jaki sposób sporządzać i interpretować pisma prawne, ale także nauczą się poprawnej prezentacji. Zdobyte zdolności absolwent może wykorzystać zarówno w organach państwowych, jak i w prywatnych przedsiębiorstwach, stosując innowacyjne rozwiązania problemów gospodarczych.



Przykładowe zajęcia na kierunku administracja:

  • ustrój sądownictwa, ustrój prokuratury i prawniczych samorządów zawodowych
  • podstawy makro i mikro ekonomii
  • teoria organizacji i zarządzania
  • informatyka w administracji
  • statystyka i jej zastosowanie
  • podstawy prawa Unii Europejskiej
  • postępowanie administracyjne

 


Zdobywana wiedza i umiejętności


Wiedza

Student administracji w trakcie nauki zdobywa podstawową wiedzę z zakresu prawa procesowego i postępowania administracyjnego. Ponadto absolwent administracji zna dokładnie niezbędne do późniejszej pracy dokumenty prawne i potrafi na ich podstawie sporządzać odpowiednie pisma.

Student, który ukończył administrację, orientuje się w problematyce administracji publicznej i samorządowej – zauważa najistotniejsze problemy, z którymi mierzą się przedsiębiorstwa gospodarcze, a dzięki precyzyjnej analizie potrafi znaleźć ich rozwiązanie. Administracja poszerza wiedzę studenta w zakresie prawa, finansów, zarządzania i socjologii.
 


Umiejętności

Kierunek ten, choć może kojarzyć się głównie z wiedzą teoretyczną, przewiduje również wiele rozwiązań praktycznych. Łódzkie uczelnie proponują studentom rozwijanie swoich zdolności za pomocą metod projektowych, które nie tylko zapoznają ich z problematyką administracyjną, ale także uczą kreatywności i elastyczności.

Aktywny udział w zajęciach stacjonarnych przygotowuje studenta do pracy m.in. w państwowych organach rządowych i samorządowych, a także w różnorodnych przedsiębiorstwach czy firmach doradczych.

Absolwent ma podstawowe umiejętności i kwalifikacje umożliwiające mu sporządzanie pism procesowych i wniosków o współfinansowanie projektów z funduszy europejskich. Ponadto student w trakcie nauki uczy się tego, w jaki sposób prowadzić księgi podatkowe, przeprowadzać analizy finansowe czy organizować zaplecze prawne przedsiębiorstwa.

Kierunek przewiduje również zapoznanie studenta z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które niezbędne są do prowadzenia cyfrowej archiwizacji dokumentów czy zarządzaniem systemami informacyjnymi z uwzględnieniem bezpieczeństwa danych.

Dzięki zagadnieniom socjologicznym studenci administracji uczą się prawidłowej prezentacji podczas wystąpień publicznych, a także są przygotowani do pełnienia różnorodnych ról w organizacjach i instytucjach.



Najważniejsze umiejętności, które nabywa student administracji:

  • analizowanie i interpretowanie tekstów prawnych
  • projektowanie strategii działań w administracji
  • rozwiązywanie problemów natury prawnej lub gospodarczej
  • samodzielnie sporządzanie pism procesowych oraz wniosków
  • występowanie publiczne
  • prowadzenie elektronicznego systemu zarządzania dokumentami


Jak wyglądają studia stacjonarne

Stacjonarna nauka na uczelni umożliwia studentom wykorzystanie potencjału danego kierunku w pełni. Dzięki nauce stacjonarnej student nie tylko poznaje z bliska charakterystykę swoich studiów, ale może również aktywnie zaangażować się w realizację programu nauczania. Motywację dla niego stanowi zarówno otoczenie, w którym podejmuje się on nauki, jak i ludzie, z którymi podąża edukacyjną ścieżką.

Studia stacjonarne to także okazja do nawiązania pierwszych istotnych relacji, które w przyszłości mogą mieć istotny wpływ na naszą karierę. Uczelnie proponujące zajęcia stacjonarne charakteryzuje często różnorodność społeczna, w której odnaleźć możemy nie tylko towarzystwo do wspólnej nauki, ale również osoby, których doświadczenie zbliżyć nas może do wymarzonego zawodu.

Stacjonarne studia na uczelniach publicznych najczęściej nie wiążą się z dodatkowymi opłatami, jednak ilość miejsc na proponowanych kierunkach jest ograniczona. Z pomocą przychodzą uczelnie niepubliczne – te jednak wymagają poniesienia finansowych kosztów przez studenta.

Stacjonarna nauka przeważnie odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach dziennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu wielu studentów decyduje się na podjęcie się pracy po godzinach zajęć lub w weekendy.

zobacz wszystkie:

studia stacjonarne w Łodzi

studia niestacjonarne w Łodzi
 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne

Student administracji powinien być przygotowany do długiej i systematycznej nauki. Specyfika kierunku wymaga od studenta umiejętności organizacji i determinacji. Niezwykle istotnym jest to, by przyszły pracownik administracyjny był odpowiedzialny i rzeczowy – jako specjalista odpowiadać będzie za funkcjonowanie poszczególnych organów lub firm zarówno w kontekście prawnym, jak i finansowym.

Wiąże się to z dużą presją, do której student administracji powinien przywyknąć. Kandydat na ten kierunek nie może bać się matematyki czy informatyki – współczesna administracja stosuje wiele rozwiązań technologicznych, które absolwent uczelni powinien opanować.



Predyspozycje charakteryzujące studenta administracji:

  • zdolności analityczne
  • dobra organizacja pracy
  • systematyczność
  • obowiązkowość, odpowiedzialność
  • umiejętność pracy w stresie
  • zdolności matematyczne i informatyczne
  • gotowość do stałej nauki
  • komunikatywność i zdolność prezentacji

 

Gdzie studiować na kierunku administracja w Łodzi

Uczelnie, na których można studiować kierunek administracja stacjonarnie w Łodzi

czytaj dalej 

uczelnie w Łodzi

administracja studia niestacjonarne w Łodzi

Uczelnie w Łodzi - kierunek administracja:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi (Filia w Jaśle) niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarne, niestacjonarne, online I stopnia więcej
Uniwersytet Łódzki (Wydział Prawa i Administracji UŁ) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Łódzki (Filia w Tomaszowie Mazowieckim) niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Praca po studiach na kierunku administracja w Łodzi

Absolwent administracji przygotowany jest do pracy w różnorodnych zawodach – zarówno prawniczych, jak i marketingowych. Podstawowa wiedza z zakresu prawa umożliwia studentowi zdobycie doświadczenia w instytucjach, które profesjonalnie zajmują się doradztwem – są to m.in.: kancelarie prawnicze czy punkty poradnictwa prawnego.

Zdolności analityczne, które charakteryzują absolwenta administracji, oczekiwane są przykładowo w urzędach skarbowych, urzędach pracy czy administracji rządowej i samorządowej.

Innowacyjne rozwiązania problemów natury administracyjnej przyszły pracownik może wykorzystać w prywatnych przedsiębiorstwach, firmach marketingowych czy instytucjach gospodarki budżetowej.



Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku administracja:

  • kancelarie prawnicze
  • sądy
  • urzędy pracy
  • urzędy skarbowe
  • administracja rządowa
  • administracja samorządowa
  • punkty doradztwa prawnego
  • firmy marketingowe
  • instytucje gospodarki budżetowej

 

Administracja otwiera przed studentem różnorodne ścieżki zawodowe, które uzależnione są od jego predyspozycji i doświadczenia.

Absolwent administracji może pracować m.in. jako:

  • administrator danych
  • fakturzysta
  • specjalista do spraw HR
  • pracownik działu obsługi klienta
  • sekretarz
  • office manager
  • pracownik biurowy


Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów administracja?

Wynagrodzenie, którego może oczekiwać student administracji, zależny jest od kompetencji kandydata oraz jego doświadczenia, a także typu pracy, który on wykonuje.

Ukończywszy studia na kierunku administracja, absolwent może pracować państwowo lub prywatnie, obejmując różnorodne stanowiska. Wysokość miesięcznego wynagrodzenia może różnić się w zależności od wykonywanego zawodu.

Przykładowo pracownik administracyjno-biurowy zarabia przeciętnie 3750 zł brutto miesięcznie. Fakturzysta w tym samym czasie zarobi 3400 zł brutto, a kierownik biura (office manager) aż 5680 zł brutto.

Na wysokość pensji miesięcznej wpływ ma nie tylko specyfika zawodu, który wykonuje absolwent administracji, ale także miejsce zatrudnienia czy województwo, w którym kandydat podejmuje się pracy.

Źródło: wynagrodzenia.pl (wrzesień 2021)

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki prawnicze i administracja niestacjonarne w Łodzi

Pozostałe uczelnie w Łodzi na których jest kierunek ADMINISTRACJA

komentarze (0)