Studia I i II stopnia zaoczne Łódź

Studia I i II stopnia zaoczne Łódź

Studia I i II stopnia zaoczne Łódź

Studia niestacjonarne

w Łodzi 2021

Odkryj kierunki niestacjonarne w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia niestacjonarne Łódź

Studia niestacjonarne (zaoczne, wieczorowe) w Łodzi to studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 6 lat i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera lub magistra).

Ukończenie studiów I stopnia (od 6 do 8 semestrów) umożliwia podjęcie studiów II stopnia (od 3 do 4 semestrów) na tym samym kierunku lub kierunkach pokrewnych. Studia jednolite magisterskie natomiast trwają zazwyczaj od 9 do 12 semestrów.

Na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie przyjmowane są osoby posiadające świadectwo dojrzałości. Natomiast studia II stopnia skierowane są do osób posiadających już dyplom ukończenia uczelni wyższej.

Studia niestacjonarne są studiami płatnymi, a ich program kształecenia realizowany jest zazwyczaj w formie weekendowych zjazdów, co dwa tygodnie. Niektóre kierunki studiów niestacjonarnych mogą być realizowane od poniedziałku do piątku razem ze studentami studiów stacjonarnych np. kierunek lekarski, prawo.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Popularne zaoczne kierunki studiów w Łodzi

Wszystkie zaoczne kierunki studiów w Łodzi

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Uczelnie w Łodzi

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Kierunki studiów: 115

Studia podyplomowe: 87

ul. Narutowicza 65, 90-131 Łódź tel. (042) 635 40 00 POKAŻ WIĘCEJ

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi

Kierunki studiów: 46

Studia podyplomowe: 155

ul. Sterlinga 26 90-212 Łódź +48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01 POKAŻ WIĘCEJ

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

Kierunki studiów: 20

Studia podyplomowe: 32

ul. Sienkiewicza 9 90-113 Łódź Tel. 42 664 66 66 POKAŻ WIĘCEJ

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Kierunki studiów: 4

Studia podyplomowe: 4

ul. Targowa 65, 90-324 Łódź Telefon komórkowy: +48 570 010 654 POKAŻ WIĘCEJ

Studia podyplomowe online - kierunki w Łodzi

Grupa kierunków
Typ studiów
Uczelnia

Trwa ładowanie wyników, proszę czekać

Jak wyglądają studia zaoczne i wieczorowe (niestacjonarne) w Łodzi

Łódź jest jednym największych akademickich miast, a ta wielkość polega nie tylko na znaczącej ilość przybywających studentów. Uczelnie w Łodzi nieustannie powiększają zasoby kierunków studiów, a tym samym starają się spełnić marzenia o nawet najbardziej niezwykłych kierunkach i drogach zawodowych.

Nie brakuje nauk mieszczących się w dziedzinach filologicznych, medycznych, informatycznych, pedagogicznych, psychologicznych i społecznych, artystycznych, fizycznych, sportowych i tym podobne. Łódź określana jest największym hipsterem wśród miast, dlatego każda, nawet najbardziej oryginalna osoba, znajdzie w nim dla siebie miejsce. Pragniesz dla siebie tytułu inżyniera? Chcesz studiować medycynę? Próbujesz swoich możliwości w grafice? A może doktorat z filozofii? My wskażemy Ci uczelnię i wydział, które pozwolą spełnić Twoje zawodowe plany i osobiste ambicje.

W XXI wieku, kiedy młodzi ludzie dbają o swoją samodzielność i jak najwcześniej starają się uniezależnić od rodziny, bardzo istotna wydaje się możliwość zdobywania edukacji w weekendy, ponieważ wygodnie łączy się to z pracą i innymi zobowiązaniami. Na szczęście w Łodzi propozycji studiów niestacjonarnych w formie zaocznej i wieczorowej nie brakuje.

Niemal każda z uczelni publicznych i prywatnych jest w stanie zaproponować studia licencjackie, inżynierskie czy magisterskie realizowane w trybie niestacjonarnym. Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Filmowa, Akademia Muzyczna i inne placówki edukacyjne umożliwiają zdobycie interdyscyplinarnego wykształcenia, które pozwala łączyć życie zawodowe, prywatne i naukowe.

Mimo że oferty łódzkich uczelni są ogromne, kandydaci na studia najczęściej wybierają praktyczne i uniwersalne kierunki takie jak medycyna, psychologia, filologia, zarządzanie, ekonomia, mechatronika, architektura i tym podobne.

Na szczęście duża część najpopularniejszych kierunków stacjonarnych realizowana jest także w trybie niestacjonarnym! Jeśli już zdecydujesz się na studia zaoczne bądź wieczorowe, warto zapoznać się z tym, co Łódź oferuje jako miasto pracy i kultury.

W końcu nie samą nauką człowiek żyje, a do Biblioteki można chodzić także na piwo. Łódź jest miastem, które posiada nie tylko najlepsze uczelnie w skali polskiej, ale także szczyci się oryginalnymi miejscami sztuki, organizuje niezliczoną ilość imprez kulturalnych i pozwala rozwijać się młodym ludziom na każdym możliwym polu. Uwolnij umysł i dołącz do młodych w Łodzi. Gwarantujemy, że nie pożałujesz.

 

 

Komentarze (0)