Pedagogika - Opole

Studia w Opolu

na kierunku pedagogika

Odkryj kierunek pedagogika w Opolu i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

25.07.2022

Pedagogika studia Opole 2022 | woj. opolskie

Studia na kierunku pedagogika to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku pedagogika w Opolu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku pedagogika w Opolu rozpocznie się 29 marca 2022 r. i potrwa do 15 października 2022 r. | Pedagogika Opole - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Opolu pedagogikę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Opolskim (UO) oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku pedagogika skierowane są do osób, które chciałyby poznać różnorodne metody kształtowania rozwoju dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także zdobyć wszechstronne wykształcenie z zakresu psychologii, socjologii czy wiedzy ogólno-pedagogicznej.
 
Specjalności
Współczesne studia pedagogiczne charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia. Popularne specjalności na kierunku pedagogika w Opolu: psychoprofilaktyka z pedagogiką zdrowia, resocjalizacja z profilaktyką społeczną, doradztwo zawodowe i edukacyjne... specjalności na pedagogice w Opolu >
 
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia w Opolu na kierunku pedagogika w roku akademickim 2022/2023 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: dowolny przedmiot, język polski. szczegółowe wymagania >
 
Ceny
Studia stacjonarne na kierunku pedagogika w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 
 
Praca po studiach
Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o pracę m.in. w placówkach oświatowo-wychowawczych, instytucjach profilaktyki społecznej, jak również w wymiarze sprawiedliwości czy służbie zdrowia.

czytaj dalej wszystko o Pedagogika - Opole

Zobacz, na jakich uczelniach w Opolu jest kierunek pedagogika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Opolski

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek pedagogika w Opolu?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku pedagogika:

  • dowolny przedmiot,
  • język polski.

 

W przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia na kierunku pedagogika, kryterium kwalifikacji stanowi konkurs dyplomów.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Pedagogika w Opolu

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika w Opolu?

Pedagogika od lat cieszy się niegasnącą popularnością wśród absolwentów szkół średnich. Studia na tym kierunku obejmują bowiem zespół nauk o wychowaniu, które są niezwykle istotne na każdym etapie rozwojowym człowieka, a wykształcenie pedagogiczne jest przydatne praktycznie w każdym zawodzie związanym z pracą z ludźmi. W ramach nauki zapoznasz się więc z historią wychowania, a także zgłębisz różne teorie kształcenia i metodologie badań społecznych.

Weźmiesz też udział w grupowych zajęciach warsztatowych, które pozwolą Ci udoskonalić posiadane kompetencje interpersonalne, wzbogacą empatię i umiejętność przeprowadzania negocjacji, a także poszerzą horyzonty myślowe w kwestii rozumienia odmiennych poglądów. Szeroki wybór specjalizacji, które możesz wybrać w trakcie kształcenia, pozwoli Ci na maksymalne dopasowanie programu nauki do Twoich zainteresowań.

Jeśli więc czujesz, że Twoim powołaniem jest praca na rzecz innych, posiadasz wysokie umiejętności interpersonalne, a dodatkowo chciałbyś mieć wpływ na młodsze pokolenia oraz brać udział w procesie kształtowania ich świadomości, to studia na kierunku pedagogika mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:

1. Poziom studiów:

2. Forma:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Podczas studiów na kierunku pedagogika zdobędziesz wszechstronne wykształcenie obejmujące wiele obszarów wiedzy, dzięki czemu będziesz mógł kompleksowo podejść do różnorodnych problemów, z jakimi przyjdzie Ci się mierzyć w przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim poznasz metody twórczej pracy pedagogicznej oraz zagadnienia dotyczące różnych nurtów psychologicznych, aby lepiej zrozumieć złożoną psychikę młodego człowieka. Nauczysz się w praktyce wykorzystywać zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody pracy pedagogicznej z różnymi grupami podopiecznych. Doświadczeni wykładowcy pokażą Ci, w jaki sposób organizować i realizować terapię zajęciową, a także nauczą Cię efektywnego rozwiązywania różnego typu problemów wychowawczych.

Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Opolu?

Studia na kierunku pedagogika trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Pedagogika w Opolu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku pedagogika w Opolu?

Jako absolwent pedagogiki będziesz mógł rozwijać swoją karierę zawodową na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim, jako pedagog z łatwością znajdziesz zatrudnienie w szkołach, przedszkolach czy placówkach edukacyjno-terapeutycznych. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś zajął się prowadzeniem indywidualnych i grupowych zajęć opiekuńczo-wychowawczych i terapeutycznych zarówno z dziećmi, jak i z młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku pedagogika:

  • placówki oświatowo-wychowawcze,
  • poradnie specjalistyczne,
  • zakłady pracy,
  • placówki służby zdrowia,
  • instytucje profilaktyki społecznej,
  • wymiar sprawiedliwości.

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika Opole studia i stopnia

Pedagogika Opole studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Pedagogika Opole studia stacjonarne

Pedagogika Opole studia niestacjonarne

Kierunki pedagogiczne w Opolu

POZOSTAŁE UCZELNIE W OPOLU NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK PEDAGOGIKA

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia