Pedagogika - Toruń

Pedagogika - Toruń

Pedagogika - Toruń

Studia w Toruniu na kierunku

pedagogika

Odkryj kierunek pedagogika w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Pedagogika studia Toruń | woj. kujawsko pomorskie

Kierunek Pedagogika w Toruniu to kierunek dla tych, których interesuje wieloaspektowy rozwój człowieka i chcą pracować z ludźmi i dla ludzi. Kierunek, najmocniej, skupia się na przygotowaniu studentów do pełnienia funkcji społecznych i nauce realizowania działalności pedagogicznej, sprawowania profesjonalnej opieki wychowawczej nad dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i starszymi. Służą temu liczne specjalności, wśród których wymienić można: Opiekę i wsparcie społeczne, Pedagogikę sądowniczo- penitencjarną, czy Pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą. 
Kierunek Pedagogika w Toruniu łączy dwie perspektywy: humanistyczną, koncentrującą się na istocie wychowania, nauczania i uczenia się oraz społeczną, dotyczącą środowisk wychowawczych, systemów instytucji oświatowych i opiekuńczych, ich funkcji i znaczenia w rozwoju człowieka. Wszystko na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W TORUNIU JEST KIERUNEK PEDAGOGIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Pedagogika w Toruniu?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Pedagogika w Toruniu? Aby dołączyć do grona studentów należy bardzo dobrze poradzić sobie na maturze z następującymi przedmiotami: język polski, matematyka, biologia, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, język obcy nowożytny. Warto jednak dokładnie sprawdzić kryteria rekrutacyjne, gdyż mogą one różnić się w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na kierunek Pedagogika w Toruniu mogą wydawać się szerokie, lecz należy pamiętać, że wykształcony pedagog musi posiadać wiedzę w różnych zakresów. A jakie przedmioty widnieją w planach zajęć na Pedagogice w Toruniu? Na przykład: teoria kształcenia, psychologia rozwojowa, psychologia kliniczna, zarządzanie w edukacji dorosłych, diagnostyka pedagogiczna, edukacja wczesnoszkolna w modelu zintegrowanym.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Pedagogika w Toruniu?

Jaka praca czeka na absolwentów kierunku Pedagogika w Toruniu? Absolwenci znajdą zatrudnienie w świetlicach socjoterapeutycznych, poradniach rodzinnych, domach pomocy społecznej, zakładach poprawczych, placówkach resocjalizacyjnych dla nieletnich, pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach rehabilitacyjno- readaptacyjnych dla uzależnionych.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Pedagogika w Toruniu?

Dokąd udać się na studia? Na mapie tyle miast akademickich, ale które będzie odpowiadało naszym wymaganiom? Jeśli myślimy na studiowaniem w mieście Mikołaja Kopernika, warto zadać pytanie: Jakie ma kierunek Pedagogika w Toruniu opinie? Natalia, studentka Pedagogiki mówi:
„Studiuję Pedagogikę w Toruniu na trzecim roku i jestem więcej niż zadowolona. Te studia otwierają na innych ludzi, uczą zwracać uwagę na problemy i głębiej szukać ich przyczyn. To prawdziwe studia o drugim człowieku.”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

KIERUNKI PEDAGOGICZNE W TORUNIU

Komentarze (0)