Pedagogika studia zaoczne Lublin

Studia zaoczne w Lublinie

pedagogika

Odkryj pedagogikę w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

04.04.2022

Pedagogika studia niestacjonarne (zaoczne) Lublin 2022

Studia na kierunku Pedagogika w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku pedagogika w Lublinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

W jaki sposób pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi? Tego, między innymi, można nauczyć się, wybierając studia pedagogiczne. Kształcenie w tym zakresie zapewnia zapoznanie się z metodami opiekuńczymi i resocjalizacyjnymi, które można wykorzystać w pracy z ludźmi na różnych etapach życia. Program zajęć obejmuje przedmioty związane m.in. z psychologią, etyką, czy socjologią. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Umiejętności, nabyte w trakcie studiów, pozwalają na pracę w przedszkolach, szkołach, czy zakładach karnych. Absolwenci mogą rozwijać karierę zawodową w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, czy w domach opieki społecznej. 

czytaj dalej wszystko o Pedagogika studia zaoczne Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek pedagogika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Jednostka prowadząca

Uczelnie, gdzie pedagogika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Jednostka prowadząca

Pedagogika resocjalizacyjna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne

Jakie są ceny studiów na kierunku pedagogika w Lublinie?

Realizacja studiów w trybie zaocznym wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiednich opłat za możliwość pobierania nauki. Wysokość czesnego może się różnić w zależności od uczelni i zmieniać pod wpływem różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego też niezwykle istotne jest, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnościami dostępnymi na stronach internetowych uczelni. Ośrodki akademickie często przygotowują także szeroki wachlarz promocji i zniżek, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczną wysokość czesnego.

pokaż ceny na poszczególnych uczelniach

Pedagogika w Lublinie - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

 

Gdzie studiować na kierunku pedagogika w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika w Lublinie

 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie

 

Jak wyglądają studia na kierunku pedagogika w Lublinie?

Uczelnie w Lublinie zazwyczaj mają w swoich ofertach kierunki studiów, które można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek pedagogika w trybie niestacjonarnym będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Wybierając taką opcję musisz pamiętać, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Dokładny harmonogram zjazdów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Pedagogika to nauka humanistyczna, która zajmuje się szeregiem działań o profilu opiekuńczo-wychowawczych. Jako dyscyplina naukowa skupia się głównie na dzieciach i młodzieży oraz rozwoju ich osobowości czy przygotowania do życia w społeczeństwie. Dlatego też specjaliści z tej dziedziny powinni mieć powołanie oraz odpowiednie podejście do dzieci, a także wiedzę niezbędną do realizacji tego wymagającego zawodu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek pedagogika w Lublinie.

Idealnymi kandydatami na studia pedagogiczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i psychologicznych, które chciałyby rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną, cenisz sobie pracę z ludźmi i masz rozwinięte zdolności interpersonalne, to kierunek pedagogika będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku pedagogika w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia pedagogiczne w Lublinie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Jednak, współcześnie, nie każdy może sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Dla takich osób powstały studia niestacjonarne. Informacje o uczelniach, na których możesz studiować pedagogikę w Lublinie w trybie niestacjonarnym znajdziesz w dziale poniżej. Ukończenie tych ośrodków akademickich umożliwia otrzymanie wszechstronnego wykształcenia oraz stabilnej pozycji na rynku pracy.

 

4. Praca po studiach

Studia w Lublinie kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, dynamicznym rynku pracy. Absolwenci pedagogiki także mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy dopasowanych do ich wykształcenia. Po zakończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do pracy we wszystkich miejscach, w których wymagana jest specjalistyczne przygotowanie pedagogiczne.

Przede wszystkim, w trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu pedagoga w rożnego rodzaju ośrodkach wychowawczych, szkołach, przedszkolach czy żłobkach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako wychowawca przedszkolny lub nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z instytucjami pomocy publicznej, klubami malucha czy świetlicami środowiskowymi. Absolwenci często decydują się także na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Co więcej po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

 

5. Program studiów i przedmioty

Program studiów pedagogicznych w Lublinie został w pełni dopasowany do wymagań i realiów obowiązujących na współczesnym rynku pracy. Jako student będziesz miał szansę uczęszczać na liczne, rozwijające wykłady, warsztaty i zajęcia, dzięki którym wzbogacisz swoją wiedzę i zyskasz cenne kompetencje.

 

W programie studiów na kierunku pedagogika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • alternatywne formy terapii
 • profilaktyka uzależnień
 • biblioterapia
 • podstawy mediacji
 • wprowadzenie do filozofii
 • wprowadzenie do psychologii

 

oraz wiele innych. Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w programie nauczania znajdą się ciekawe specjalizacje. Jako student będziesz mógł wybrać między pedagogiką opiekuńczą i terapeutyczną, doradztwem zawodowym i BHP, a psychoprofilaktyką. Dokładną i aktualną listę dostępnych ścieżek naukowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych danych uczelni. Co więcej, studenci będą mogli rozwinąć swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz u,umiejętności praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich , dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

 

 

Ile trwają studia na kierunku pedagogika w Lublinie?

Studia na kierunku Pedagogika w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek pedagogika w Lublinie w trybie zaocznym, można realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest skierowana do wszystkich osób, które pozytywnie zaliczyły egzamin maturalny i chciałyby dalej rozwijać się w określonym kierunku. W tym przypadku nauka trwa sześć semestrów, czyli trzy lata i kończy się zdobyciem tytułu licencjata.

Natomiast, jeżeli jesteś absolwentem studiów wyższych i zależy Ci na zdobywaniu dalszego wykształcenia, to studia magisterskie będą dla ciebie idealnym wyborem. Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, to na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Pedagogika w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku pedagogika w Lublinie?

Absolwenci pedagogiki będą mogli pochwalić się wszechstronną i gruntowną wiedzą z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, pedagogicznych i psychologicznych. Zdobyte, na przestrzeni lat, kompetencje, wiedza i kwalifikacje sprawią, że z powodzeniem znajdziesz ciekawą i perspektywiczną pracę dopasowaną do twojego wykształcenia.

Przede wszystkim, w trakcie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu pedagoga. Bez problemu powinieneś znleźć pracę w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, świetlicach środowiskowych, ośrodkach terapii uzależnień czy klubach malucha. Co więcej, idealnie odnajdziesz się jako wychowawca w żłobku, przedszkolach czy nauczyciel nauczania początkowego w szkołach podstawowych. Równie ciekawą opcją może być stanowisko animatora czasu wolnego, asystenta rodziny czy wychowawcy w placówkach opiekuńczych. Ponadto, odnajdziesz się w zawodzie pedagoga szkolnego na każdym szczeblu edukacji. Absolwenci odnajdą się także w firmach zajmujących się doradztwem zawodowym oraz działach HR w różnorodnych firmach i korporacjach.

Po ukończeniu odpowiedniej specjalizacji możesz pracować na stanowisku specjalisty do spraw BHP. Dodatkowo, bardzo dobra znajomość języka obcego otworzy Ci drzwi do kariery w środowisku międzynarodowym. Co więcej znajdziesz zatrudnienie na stanowisku pracownika biurowego i administracyjnego, szkoleniowca lub przedstawiciela handlowego. Ponadto, możesz podjąć pracę w różnego rodzaju instytucjach kultury, a także w wydawnictwach specjalizujących się w wydawaniu literatury dziecięcej lub edukacyjnej. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej o profilu zbliżonym do ich wykształcenia. Po zakończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zdobyć nowe perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek pedagogika w Lublinie?

W procesie rekrutacji na kierunek pedagogika w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na kierunek pedagogika w Lublinie musisz pamiętać o spełnieniu kilku istotnych warunków, które zadecydują o twoim przyjęciu na studia. Najważniejszym aspektem jest wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, do których należą język polski, język obcy nowożytny i matematyka oraz dodatkowych. Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje znajdziesz na stronach rekrutacyjnych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Uczelnie w Lublinie - kierunek pedagogika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie (Wydział Nauk o Człowieku WSEI) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek pedagogika w Lublinie?

Pedagodzy to ludzie, którzy powinni mieć powołanie oraz wszechstronne wykształcenie. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z tym zawodem, to studia na kierunku pedagogika w Lublinie powinny być twoim wyborem. Jednak przed przystąpieniem do procesu rekrutacji, powinieneś zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami humanistycznymi, społecznymi i psychologicznymi?

 • Czy jesteś osobą empatyczną, masz duże zdolności interpersonalne i w przyszłości chciałbyś pracować z ludźmi?

 • Czy interesują Cię mechanizmy ludzkiej psychiki i motywacja ich zachowań?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na przynajmniej jedno z powyższych pytań, to studia na kierunku pedagogika w Lublinie powinny być twoim wyborem. Aby zostać studentem tego kierunku, powinieneś spełnić kilka istotnych warunków. . Najważniejszym z nich jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, takich jak: język polski, język obcy nowożytny i matematyka oraz jednego, wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego. Dużym atutem będą także punkty uzyskane z konkursów i olimpiad naukowych. W przypadku studiów drugiego stopnia, istotne jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

Wszyscy kandydaci, którzy pozytywnie przejdą przez cały proces rekrutacyjny będą zobowiązani do przestrzegania ustalonych przez komisję rekrutacyjną, terminów dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej należą do nich: podanie o przyjęcie na studia, świadectwo maturalne oraz odpowiednia ilość zdjęć legitymacyjnych. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności związane z rekrutacją znajdują się na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Warto, abyś dokładnie zapoznał się z obowiązującym regulaminem, procedurami i terminami kolejnych etapów rekrutacji.

Jakie opinie mają studia na kierunku pedagogika w Lublinie?

Studia pedagogiczne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcą zdobyć gruntowną wiedzę z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i psychologicznych. Kierunek ten może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami.

Tak wypowiada się o nim Marta, studentka trzeciego roku

Mam trójkę młodszego rodzeństwa, więc opieka nad nimi była dla mnie czymś oczywistym i przynoszącym dużą satysfakcję. Dlatego też zdecydowałam się na studia pedagogiczne, gdzie mogę realizować swoją pasję i jednocześnie zdobyć wykształcenie i szansę na atrakcyjną pracę. Polecam je wszystkim o zainteresowaniach psychologicznych, które chciałyby nadal realizować się w tym kierunku.

Kierunki pedagogiczne w Lublinie

Rozwiń

Popularne kierunki pedagogiczne niestacjonarne w Lublinie

Komentarze (0)