Uczelnie w Lublinie zazwyczaj mają w swoich ofertach kierunki studiów, które można realizować w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru najlepszej i najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb, opcji. Jeżeli chciałbyś połączyć naukę z pracą zawodową, a kwestie finansowe nie są dla Ciebie znaczącą przeszkodą, to kierunek pedagogika w trybie niestacjonarnym będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Wybierając taką opcję musisz pamiętać, że zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru. Dokładny harmonogram zjazdów znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.
Dla kogo są studia na kierunku pedagogika
Pedagogika to nauka humanistyczna, która zajmuje się szeregiem działań o profilu opiekuńczo-wychowawczych. Jako dyscyplina naukowa skupia się głównie na dzieciach i młodzieży oraz rozwoju ich osobowości czy przygotowania do życia w społeczeństwie. Dlatego też specjaliści z tej dziedziny powinni mieć powołanie oraz odpowiednie podejście do dzieci, a także wiedzę niezbędną do realizacji tego wymagającego zawodu. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek pedagogika w Lublinie.
Idealnymi kandydatami na studia pedagogiczne będą osoby o zainteresowaniach z obszaru nauk humanistycznych, społecznych i psychologicznych, które chciałyby rozwijać się w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną, cenisz sobie pracę z ludźmi i masz rozwinięte zdolności interpersonalne, to kierunek pedagogika będzie dla ciebie najlepszym wyborem.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:
1. Typ:
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia na kierunku pedagogika w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.
Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Program studiów i przedmioty
Program studiów pedagogicznych w Lublinie został w pełni dopasowany do wymagań i realiów obowiązujących na współczesnym rynku pracy. Jako student będziesz miał szansę uczęszczać na liczne, rozwijające wykłady, warsztaty i zajęcia, dzięki którym wzbogacisz swoją wiedzę i zyskasz cenne kompetencje.
W programie studiów na kierunku pedagogika znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
alternatywne formy terapii
-
profilaktyka uzależnień
-
biblioterapia
-
podstawy mediacji
-
wprowadzenie do filozofii
-
wprowadzenie do psychologii
oraz wiele innych. Oprócz zajęć z bloku podstawowego, w programie nauczania znajdą się ciekawe specjalizacje. Jako student będziesz mógł wybrać między pedagogiką opiekuńczą i terapeutyczną, doradztwem zawodowym i BHP, a psychoprofilaktyką. Dokładną i aktualną listę dostępnych ścieżek naukowych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych danych uczelni. Co więcej, studenci będą mogli rozwinąć swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz u,umiejętności praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich , dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.
Jakie są ceny studiów na kierunku pedagogika w Lublinie
Realizacja studiów w trybie zaocznym wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiednich opłat za możliwość pobierania nauki. Wysokość czesnego może się różnić w zależności od uczelni i zmieniać pod wpływem różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego też niezwykle istotne jest, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat oraz wszystkimi aktualnościami dostępnymi na stronach internetowych uczelni. Ośrodki akademickie często przygotowują także szeroki wachlarz promocji i zniżek, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczną wysokość czesnego.
Pedagogika w Lublinie - ceny 2023:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: od 4600 zł
-
Lubelska Akademia WSEI: od 3800 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować na kierunku pedagogika w Lublinie
Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika w Lublinie
Limity miejsc
Uczelnie w Lublinie odgórnie ustalają limity miejsc na każdy z kierunków studiów, tyczy się to również kierunku pedagogika w trybie niestacjonarnym. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przewiduje 25 miejsc.
Jak dostać się na pedagogikę w Lublinie? O przyjęciu na studia w trybie niestacjonarnym decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku przekroczenia ilości kandydatów w stosunku do liczby miejsc, obowiązuje konkurs świadectw – pod uwagę brana jest liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na pedagogikę w Lublinie to: dowolny przedmiot, język obcy oraz język polski.
Limity miejsc na kierunku pedagogika w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 25
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Kiedy wyniki rekrutacji
Po zarejestrowaniu się w systemie na kierunek pedagogika w trybie niestacjonarnym w Lublinie, kandydaci muszą czekać kilka tygodni na ogłoszenie wyników. Kiedy można się ich spodziewać?
Dzień opublikowania listy osób zakwalifikowanych jest ustalany indywidualnie na poszczególnych uczelniach. Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na pedagogikę w Lublinie?
Kandydaci na pedagogikę w Lublinie informację o wynikach będą mogli znaleźć w swoim indywidualnym profilu w systemie IRK.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 10 września 2024
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na pedagogikę w trybie niestacjonarnym w Lublinie będą musieli złożyć komplet dokumentów w określonym terminie do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. W jaki sposób złożyć dokumenty?
Kandydaci muszą dostarczyć dokumenty osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Co w przypadku, kiedy kandydat nie będzie miał możliwości dostarczenia dokumentów. Istnieje wtedy opcja wysłania ich pocztą tradycyjną. W takim przypadku pod uwagę brana data nadania listu.
Kandydaci na pedagogikę w trybie niestacjonarnym w Lublinie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Uczelnie w Lublinie na kierunek pedagogika w trybie niestacjonarnym rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zazwyczaj po ogłoszeniu listy rankingowej. Kandydaci na pedagogikę na złożenie kompletu dokumentów mają zwykle około kilku dni. Co, jeśli się spóźnią lub nie maja możliwości osobistego pojawienia się na uczelni?
W takim przypadku istnieje ryzyko skreślenia z listy zakwalifikowanych, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.
Jakie dokumenty należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej? Są to m.in.: świadectwo dojrzałości, zdjęcie do legitymacji, zaświadczenia o wynikach olimpiad (jeśli takowe liczyły się w rekrutacji), a także podanie i oświadczenie.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni.
Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:
-
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: 16 września 2024
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia