Architektura krajobrazu - Warszawa

Architektura krajobrazu - Warszawa

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku architektura krajobrazu

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

12.01.2024

Architektura krajobrazu studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Warszawie to studia inżnierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Architektura krajobrazu - Warszawa
Studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | Architektura krajobrazu Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku architektura krajobrazu możesz podjąć na 1 uczelni publicznejSzkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
 

Opis kierunku

Architektura krajobrazu to kierunek dla osób, których zainteresowania oscylują wokół projektowania, sztuk plastycznych i dziedzin technicznych. Jeśli masz tak zróżnicowane pasje, a do tego zwracasz uwagę na otaczającą cię przestrzeń, to studia w Warszawie powinny spełnić Twoje oczekiwania. Jeśli wybierzesz architekturę krajobrazu, poznasz między innymi nowoczesne metody wspomagające projektowanie. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak np. drzewoznawstwo, ozdobne rośliny zielne w projektowaniu, mechanizacja w budowie i pielęgnowaniu obiektów architektury krajobrazu, podstawy prowadzenia działalności gospodarczej czy przyrodnicze podstawy projektowania krajobrazu.

 

Praca po studiach

Jako absolwent będziesz posiadał wiedzę z zakresu budownictwa i pielęgnacji obiektów architektury krajobrazu. Nie obce będą Ci również techniki zarządzania jednostkami zajmującymi się projektowaniem różnorodnych terenów zielonych. W zakresie twoich kompetencji znajdzie się również efektywna współpraca z architektami i inżynierami. Po zakończeniu studiów z powodzeniem rozwiniesz swoją karierę między innymi w biurach projektowych, jednostkach samorządowych nadzorujących obiekty architektury krajobrazu, a także w organach służb ochrony przyrody i zabytków. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwiają absolwentom rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na studia na kierunek architektura krajobrazu w Warszawie?

Studia na kierunku architektura krajobrazu mają przede wszystkim profil ścisły. Przedmiotem, który na pewno ułatwi ci znalezienie się na listach osób przyjętych, będzie bez wątpienia matematyka. Oprócz niej warto, abyś zadbał o przygotowanie z przedmiotów takich jak geografia, czy nawet język obcy nowożytni.

Pamiętaj, że część z wybranych przez siebie przedmiotów powinieneś zdawać na poziomie rozszerzonym, wtedy twoje szanse znacznie wzrosną.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Dziś towarzyszy nam nieustanny rozwój otaczającej przestrzeni. Miasta wzbogacają się o nowe kompleksy architektoniczne, wsie przechodzą ciągłe modernizacje. Większość z tych zmian zostaje wprowadzona ze względu na poprawianie komfortu naszego życia. Chcemy mieszkać, uczyć się i pracować w miejscach, które są przyjazne i dostosowane do naszych potrzeb. Zwracamy uwagę nie tylko na kompleksy budowli, lecz także na ogólne ukształtowanie krajobrazu. Spacerujemy po parkach, zachwycamy się zielonymi klombami na skwerach ulic, możemy uprawiać jogging między alejami skrytymi między drzewami. To wszystko ma miejsce, dzięki architektom krajobrazu, którzy czuwają nad zagospodarowaniem przestrzeni zielonych.

Studia na kierunku architektura krajobrazu są idealną propozycją dla osób, które nie są obojętne na piękno otaczającej nas natury. Jako absolwent tego kierunku dbać będziesz o jej wyglądać, wprowadzać będziesz jej nowe elementy do przestrzeni miejskich. Pamiętaj jedynie, że nie wystarczy być wyłącznie miłośnikiem natury, by odnaleźć się na tego typu studiach. Oczywiście rozbudowane poczucie estetyki i wrażliwość na piękno są cechami istotnymi. Jeśli wybierzesz jednak studia architektoniczne, musisz mieć świadomość, że opierają one swoje założenia na naukach matematycznych. Powinieneś mieć je zatem w pełni opanowane. Bardzo ważne w przypadku wyboru studiów architektonicznych jest także posiadanie uzdolnień plastycznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.
Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Warszawie na kierunku architektura krajobrazu będziesz mógł rozpocząć na dwóch uczelniach, które cieszą się długą tradycją akademicką. Pierwsza z nich to Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, a druga to Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania. Każdy z tych ośrodków akademickich dąży do tego, by wykształcić jak najlepszych specjalistów. Przeanalizuj te oferty dokładnie, by mieć pewność, że spełniają one w pełni twoje wymagania. Programy dydaktyczne mogą się bowiem nieznacznie od siebie różnić.

Przedmioty, które znajdą się w siatce kształcenia na kierunku architektura krajobrazu, muszą mieć bardzo przemyślany charakter. Na studentów czeka wiele wykładów, największe znaczenie mają jednak ćwiczenia praktyczne i projekty, to one bowiem wyposażają w unikatowe kompetencje architektoniczne. Gdy będziesz przeglądać programy kształcenia uczelni w Warszawie, na pewno na trafisz na takie propozycje zajęć jak:

 • teoria kształtowania przestrzeni
 • projektowanie krajobrazu miasta
 • inżynieria krajobrazu

Uczelnie w Warszawie - kierunek architektura krajobrazu:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie?

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Architektura krajobrazu w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Studia architektoniczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród ambitnych absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Intensywny czas nauki popłaca, ponieważ uczelnie w Warszawie zapewniają swoim studentom najwyższej jakości wykształcenie. Kierunki studiów takie jak architektura krajobrazu mają dodatkową zaletę, ponieważ wyraźnie profilują nasze umiejętności. Dzięki nim jesteśmy specjalistami w bardzo wąskiej dziedzinie projektowania.

Praca na abiturientów architektury krajobrazu czeka w różnego rodzaju:

 • biurach projektowych
 • agencjach architektonicznych

 

W swojej pracy będziesz zajmować się przede wszystkim pielęgnacją istniejących terenów zielonych, ich ochroną oraz rewitalizacją. Czas twojej kariery zawodowej wiązać się także będzie z wykonywaniem nowych projektów, dzięki którym tereny zielone wzbogacane będą o nowe elementy. Studia architektoniczne przygotują cię także do założenia własnego biura projektowego.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Warszawie

czytaj dalej uczelnie w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Architektura krajobrazu w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura krajobrazu Warszawa studia i stopnia

Architektura krajobrazu Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura krajobrazu Warszawa studia stacjonarne

Architektura krajobrazu Warszawa studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura krajobrazu w Warszawie

Architektura krajobrazu w Warszawie

 • Architektura krajobrazu w Warszawie - studia II stopnia

  WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

  Uczelnie w Warszawie - studia II stopnia na kierunku architektura krajobrazu

  Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

  Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

  Architektura krajobrazu stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
  tryb: niestacjonarne
  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

  Architektura krajobrazu stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia