EKONOMIA MENEDŻERSKA studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Na polskim rynku pracy wciąż pojawiają się oferty dla wyspecjalizowanej kadry zarządzającej, która posiada kompetencje nie tylko z zakresu zarządzania, ale także ekonomii. Ta wciąż niespadająca tendencja sprawia, że kierunki typu ekonomia menedżerska cieszą się wyjątkową popularnością i zainteresowaniem. Umiejętność sprawnego pokierowania zespołem, wykorzystywanie analiz ekonomicznych i efektywna organizacji zasobów instytucji przy profesjonalnej wiedzy i kwalifikacjach – to tylko część najważniejszych elementów, które składają się na sylwetkę osoby, chcącej pracować w sektorze ekonomicznym i menedżerskim. Bez odpowiedniego wykształcenie uzyskanie tych umiejętności jest praktycznie niemożliwe, stąd polskie uczelnie od wielu lat starają się sprostać temu zapotrzebowaniu. Jeżeli od zawsze interesowały cię zagadnienia związane z matematyką, analizami danych, statystykami, a do tego czujesz się dobrze w roli osoby zarządzającej, która chce rozwijać swoje predyspozycje, to te studia będą dla ciebie idealne.
 

Program studiów i przedmioty

Ekonomia menedżerska to kierunek na studiach licencjackich. Program nauczania przygotowany jest w taki sposób, by każda z osób kształcących się otrzymała rzetelną wiedzę zarówno ogólną, kierunkową, jak i specjalistyczną. Studenci podczas sześciu semestrów nauki zetkną się z przedmiotami takimi jak: etyka biznesu, psychologia, podstawy prawa, matematyka, czy makroekonomia. Oprócz takich podstawowych zagadnień program nauczania wypełniony jest zajęciami specjalistycznymi z zakresu przedsiębiorczości, analizy strategicznej, czy zarządzania zasobami ludzkimi. Po wyborze specjalizacji studenci będą mieli do wyboru pulę dodatkowych przedmiotów, które znacznie podniosą ich zawodowe kwalifikacje. Będą to na przykład techniki menedżerskie, rachunkowość zarządcza, marketing międzynarodowy, czy ekonomika małej firmy lub ekonomika przedsiębiorstwa turystycznego. Student, kończąc ekonomię menedżerską, będzie dysponować szerokim wachlarzem umiejętności z zakresu identyfikacji i formułowania problemów ekonomicznych.
 

Praca po studiach

Po zakończeniu cyklu nauki, abiturienci będą mogli rozpocząć wszechstronny rozwój kariery zawodowej w wielu atrakcyjnych sektorach. Biura rachunkowe, urzędy skarbowe, kancelarie podatkowe i firmy ubezpieczeniowe to miejsca, które oferują bardzo stabilne i atrakcyjne zatrudnienie dla osób o wysokim poziomie kompetencji zawodowych. Oczywiście, możliwości na interesującą i rozwijającą pracę jest dużo więcej, bowiem każdy abiturient świetnie odnajdzie się we wszelkiego rodzaju jednostkach samorządu terytorialnego, instytucjach rządowych i organizacjach pozarządowych. Studia na kierunku ekonomia menedżerska pozwolą odnaleźć się także w sektorze mniej oczywistym, ponieważ mogą to być chociażby domy kultury, miejsce ośrodki sportu i rekreacji – słowem: wszystkie te miejsca i organy, w których potrzebna jest wyspecjalizowana kadra zarządzająca.

WAŻNE TEMATY

Co zdawać na maturze?

Podczas rekrutacji na ten kierunek brane są pod uwagę przedmioty takie jak WOS, matematyka, informatyka, język angielski, historia, geografia.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK EKONOMIA MENEDŻERSKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku ekonomia

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Politechnika Opolska

Jednostka prowadząca / profil kierunku

Ekonomia  stopień: (I)  (II)

Specjalności na kierunku ekonomia

Ścieżki kształcenia na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku ekonomia

Specjalności na kierunku ekonomia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU EKONOMIA MENEDŻERSKA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, wybierając ten kierunek, obejmuje:

 • podstawy ekonomii
 • podstawy zarządzania
 • funkcjonowanie gospodarek na poziomie makro- i mikroekonomicznym
 • różnorodne systemy finansowe
 • mechanizmy działające podmiotami gospodarczymi
 • metody analizy gospodarek
 • metody matematyczne, statystyczne, narzędzia informatyczne pomocne przy analizie i tworzeniu danych ekonomicznych

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia menedżerska?

 

1. Typ i tryb studiów

Program nauczania na kierunku ekonomia menedżerska oscyluje głównie wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi. Studenci, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru będą mogli wybrać pomiędzy studiami stacjonarnymi, a niestacjonarnymi.

Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i studiowaniu. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne. Pamiętaj, że w tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek ekonomia menedżerska będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, a także kwestii związanych z marketingiem i zarządzaniem. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:

 • ekonomia
 • organizacja i zarządzanie
 • ekonomika inwestycji
 • etyka gospodarcza

Jako student, zagłębisz się także w tematykę finansów i rachunkowości oraz poznasz specyfikę wybranych rynków finansowych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat mikro- i makroekonomii i nauczysz się stosować uzyskaną wiedzę w praktyce.

 

3. Nabywane umiejętności

W czasie studiów na kierunku ekonomia menedżerska wykształcisz także niezwykle istotne umiejętności praktyczne. Podczas licznych warsztatów, dowiesz się więcej na temat funkcjonowania biznesu i nauczysz się zarządzać finansami oraz inwestycjami firmy. Co więcej, nauczysz się technik tworzenia skutecznego biznesplanu.

Równie istotna będzie zdolność dokonywania analizy finansowej danej działalności gospodarczej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W programie studiów znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA MENEDŻERSKA STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Ekonomia menedżerska to kierunek, który można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast, studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się nadaniem tytułu magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA MENEDŻERSKA STUDIA I STOPNIA

EKONOMIA MENEDŻERSKA STUDIA II STOPNIA

Możliwości zatrudnienia po ukończeniu tego kierunku:

 • banki
 • biura rachunkowe
 • biura podatkowe
 • firmy ubezpieczeniowe
 • urzędy pracy
 • organizacje pozarządowe
 • instytucje państwowe
 • międzynarodowe przedsiębiorstwa
 • urzędy samorządów terytorialnych
 • firmy prywatne
 • Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • domy kultury
 • centra sportu i rekreacji

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU EKONOMIA MENEDŻERSKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA MENEDŻERSKA

Komentarze (0)