Elektrotechnika - Rzeszów

Elektrotechnika - Rzeszów

Studia na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

12.02.2024

Elektrotechnika studia Rzeszów | woj. podkarpackie

Studia na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Elektrotechnika - Rzeszów
Studia na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Rzeszowie 2024/2025 na kierunku elektrotechnika możesz podjąć na 1 uczelni publicznejPolitechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Elektrotechniki i Informatyki PRZ).
 

Opis kierunku

Studia na kierunku elektrotechnika to szansa na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy z pograniczna różnorodnych dyscyplin technicznych. Studenci decydujący się na wybór tego kierunku zyskają umiejętności w zakresie komputerowego wspomagania projektowania w dziedzinie sieci i instalacji elektrycznych, zabezpieczania i ochrony urządzeń elektrycznych, a także eksploatacji urządzeń technologicznych, łączeniowych, zabezpieczających, sterujących i pomiarowych zasilanych energią elektryczną. Co więcej, studenci poznają zagadnienia dotyczące geometrii analitycznej i przestrzennej, podstaw rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki matematycznej.

 

Praca po studiach

Absolwenci elektrotechniki będą mogli znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się budową elektrowni, linii i stacji elektroenergetycznych. Ponadto doskonale odnajdą się jako pracownicy biur projektowych, instytucji naukowo-badawczych czy placówek serwisowych branży elektrotechnicznej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby spróbowali swoich sił w pracy w inspektoratach związanych z produkcją i eksploatacją urządzeń elektronicznych.

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Rzeszowie?

Popularność, jaką osiągają w obecnych czasach studia techniczne, przyciąga wielu chętnych do podjęcia elektrotechniki.

 

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • fizyka i astronomia,
 • informatyka,
 • matematyka

 

Jeśli ty również widzisz największy potencjał w kształceniu właśnie na tym kierunku, przygotuj się do egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym, z następujących przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, fizyki i astronomii.

Pamiętaj, aby tuż przed aplikacją zapoznać się z regulaminem wybranej uczelni. Wówczas będziesz na bieżąco ze wszystkimi ustaleniami.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Zastanawiając się nad zaletami zautomatyzowania współczesnego świata, w łatwy sposób można dojść do wniosku, że wszelkie maszyny, roboty oraz inne wynalazki elektroniczne zrewolucjonizowały niemal każdy aspekt życia współczesnego człowieka. Zastosowanie elektronicznego sprzętu można znaleźć wszędzie – począwszy od gospodarstwa domowe, przez transport miejski, na skomplikowanej aparaturze medycznej, zdolnej do ratowania życia ludzkiego, skończywszy. Studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika powstały w celu wykształcenia grona specjalistów, których kompetencje będą adekwatne do potrzeb rynku pracy. 

Czy potrafisz wyobrazić sobie inżyniera nieradzącego sobie z przedmiotami ścisłymi, który z powodzeniem wywiązuje się ze skomplikowanych zadań logicznych, wymagających analitycznego myślenia i dobrze ugruntowanych umiejętności matematycznych? Prawdopodobnie nie. Dlatego takie kierunki studiów w Rzeszowie, jak elektrotechnika, zostały stworzone dla ludzi wykazujących szerokie zainteresowanie światem elektroniki, nowinkami technologicznymi, posiadających umysł matematyczny oraz zamiłowanie do fizyki i chemii. Posiadasz właśnie takie predyspozycje? W takim razie nie wahaj się ani chwili dłużej i aplikuj na elektrotechnikę w Rzeszowie!

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Rzeszowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jakie czynniki powodują, że studia w Rzeszowie na kierunku elektrotechnika są aż tak popularne? Są to bez wątpienia studia, które wymagają od studentów nieustannego wysiłku umysłowego, przez co zapewniają im ciągły samorozwój, dają wszechstronne i dobrze płatne możliwości zawodowe, a ponadto uchodzą za kierunek niezwykle prestiżowy i elitarny. Studiując na Politechnice Rzeszowskiej stwarzasz sobie szansę na zdobycie doskonałego przygotowania zawodowego. Przedmioty, z którymi być może spotkasz się podczas swojej przygody z tym kierunkiem, to między innymi:

 • projektowanie systemów cyfrowych
 • podstawy automatyki
 • sztuczna inteligencja
 • mikroprocesory i mikrokontrolery
 • technika laserowa
 • bezpieczeństwo systemów komputerowych
 • automatyzacja procesów technologicznych

Uczelnie w Rzeszowie - kierunek elektrotechnika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza (Wydział Elektrotechniki i Informatyki) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku Elektrotechnika w Rzeszowie

Studia na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Elektrotechnika w Rzeszowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Uczelnie w Rzeszowie stawiają sobie za punkt honoru odpowiednie uposażenie przyszłych absolwentów w szerokie i dobrze ugruntowane kompetencje, które odpowiedzą na potrzeby dzisiejszego rynku pracy. Zapewne wiesz, że studia techniczne obiecują świetlaną przyszłość. Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwych perspektyw zawodowych po ukończeniu automatyki i robotyki? Absolwencii znajdują zatrudnienie w:

 • międzynarodowych firmach, związanych z branżą IT, projektowaniem systemów cyfrowych
 • laboratoriach zajmujących się technologiami
 • własnej działalności gospodarczej, którą ukierunkowują na realizację swoich własnych celów

 

Sam zapewne widzisz, że możliwości kształtowania swojej przyszłości po ukończeniu elektrotechniki są niezwykle wszechstronne, dlatego jeśli twoją główną motywacją do rozpoczęcia studiów jest przyszła praca, właśnie ten kierunek z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika w Rzeszowie:

czytaj dalej uczelnie w Rzeszowie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektrotechnika w Rzeszowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Rzeszów studia i stopnia

Elektrotechnika Rzeszów studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Rzeszów studia stacjonarne

Elektrotechnika Rzeszów studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektrotechnika w Rzeszowie

Elektrotechnika w Rzeszowie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Rzeszowie

5 uczelni w Rzeszowie

Według danych statystyczny co piąty mieszkaniec Rzeszowa jest studentem! To znaczy, że uczelnie w Rzeszowie wybiera wielu młodych ludzi — to zdecydowanie świadczy o ich poziomie. W mieście funkcjonuje 5 szkół wyższych, w tym 2. publiczne: Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska. 
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują rzeszowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Rzeszowie

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia