Advertisement

Elektrotechnika - Kraków

Studia w Krakowie

elektrotechnika

Odkryj kierunek elektrotechnika w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Elektrotechnika studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Elektrotechnika w Krakowie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Studia na kierunku elektrotechnika w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektrotechnika w Krakowie rozpocznie się 5 czerwca 2023 r. i potrwa do 26 lipca 2023 r. | Elektrotechnika Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie elektrotechnikę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejAkademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH).
 

Opis kierunku

Elektrotechnika skoncentrowana jest wokół wytwarzania, przesyłu oraz wykorzystania energii elektrycznej. Absolwenci są dobrze przygotowani do analizowania obwodów elektrycznych i napędowych, czy projektowania zarówno analogowych, jak i cyfrowych systemów sterowania i regulowania układów zasilających, czy napędowych. Podczas studiów zgłębia się wiedzę m.in. w dziedzinie technik wysokich napięć, energetyki odnawialnej, czy elektroenergetyki.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Kompetencje, zdobyte podczas studiów można wykorzystać, podejmując zawód projektanta i inżyniera zarządzającego systemami generacji, przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej. Absolwenci mogą również pracować w ośrodkach naukowo-badawczych.

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek ELEKTROTECHNIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 4,5 roku • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Krakowie?

Niektóre kierunki studiów w Krakowie są propozycjami niezwykle przyszłościowymi, dlatego wielu maturzystów postanawia się na nie zdecydować. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szansę na rozpoczęcie elektrotechniki, zadbaj o wysoki wynik maturalny z fizyki, informatyki i matematyki.

Poszczególne ustalenia rekrutacyjne najpewniej będą się od siebie różnić w zależności od wybranej uczelni, a nawet ulegać zmianom na przestrzeni czasu, dlatego jeżeli zależy ci na poznaniu szczegółów, zapoznaj się ze stroną internetową wybranego ośrodka akademickiego – znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

 

Elektrotechnika, zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, jest nauką, w której spektrum zainteresowania znajduje się wytwarzanie, przetwarzanie, dystrybucja, magazynowanie, rozdzielanie oraz wszelkie inne operacje, dokonywane na energii elektrycznej. Studia inżynierskie na kierunku Elektrotechnika powstały, aby odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, który nieustannie potrzebuje nowych specjalistów, posiadających wykształcenie techniczne. W związku z tym ukończenie opisywanego kierunku zagwarantuje dobrze płatne i stabilne zatrudnienie.

Studia w Krakowie mogą występować w postaci stacjonarnej oraz zaocznej. Niektóre tamtejsze uczelnie umożliwiły studentom kształcenie weekendowe, dlatego jeśli chciałbyś studiować Elektrotechnikę i na przykład rozpocząć pełnoetatową pracę zawodową lub zająć się innymi aktywnościami, pochłaniającymi znaczne zasoby czasowe, tryb niestacjonarny prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektrotechnika w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4,5 roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Krakowie przyciągają każdego roku bardzo wielu studentów, chętnych na zdobycie szerokiego wykształcenia w najbardziej interesującej ich dziedzinie. Wielu z nich decyduje się na podjęcie Elektrotechniki, jednak nie każdy jest stuprocentowo pewny zasadności swojego wyboru. Rekrutacja na studia zbliża się nieuchronnie, a ty wciąż nie jesteś do końca pewien, na jaki kierunek warto się zdecydować? Jeśli rozważasz Elektrotechnikę, spróbuj odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

 • Czy jesteś fanem przedmiotów ścisłych, a w szczególności matematyki?
 • Interesują cię nowinki techniczne i świat elektroniki?
 • Marzysz o związaniu swojej przyszłości z taką branżą, która zapewni ci życie na wysokim poziomie?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej dwukrotnie, to prawdopodobnie wybór podjęcia Elektrotechniki będzie tym najwłaściwszym. 

W trakcie edukacji na kierunku Elektrotechnika w Krakowie, studenci poznają sposoby wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej w sposób ekonomiczny i zgodny z ekologią. Dowiesz się w jaki sposób energia elektryczna jest przekształcana na cieplną, mechaniczną, czy chemiczną, czyli taką, która jest używana na co dzień przez ludzi. Zgłębisz wiedzę teoretyczną z zakresu obwodów elektrycznych i pola elektromagnetycznego, poznasz sposoby efektywnego zarządzania zasobami ludzkimi, zetkniesz się z takimi przedmiotami, jak:

 • ergonomia
 • metrologia
 • prawo inżynierskie oraz analiza matematyczna

 

Dzięki czemu ukończysz ten kierunek jako specjalista w swojej dziedzinie.

Ile trwają studia na kierunku elektrotechnika w Krakowie?

Studia na kierunku Elektrotechnika w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Elektrotechnika w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Na absolwentów Elektrotechniki w Krakowie będzie czekało przyszłościowe zatrudnienie zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Jeżeli ukończysz ten kierunek, będziesz mógł pomyśleć o pracy w:

 • zakładach produkcyjnych
 • firmach montażowych
 • biurach projektowych 
 • szkołach i uczelniach wyższych
 • własnej firmie, bazującej na profilach elektrotechnicznych

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek elektrotechnika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Elektrotechnika w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Kraków studia i stopnia

Elektrotechnika Kraków studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Kraków studia stacjonarne

Elektrotechnika Kraków studia niestacjonarne

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie

 

 

Studia na Wydziale Mechanicznym 

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia