Elektrotechnika - Poznań

Studia w Poznaniu 

elektrotechnika

Odkryj elektrotechnikę w Poznaniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

17.02.2023

Elektrotechnika studia Poznań 2023 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku elektrotechnika to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Studia na kierunku elektrotechnika w Poznaniu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektrotechnika w Poznaniu rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 13 września 2023 r. | Elektrotechnika Poznań - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Poznaniu elektrotechnikę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejPolitechnice Poznańskiej (Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki PP).

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika - Poznań

Zobacz, na jakich uczelniach w Poznaniu jest kierunek ELEKTROTECHNIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika?

Jeśli rozważasz studia na kierunku elektrotechnika, warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą być inne. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika w Poznaniu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA W POZNANIU?

Elektrotechnika to nowoczesny kierunek studiów, który doskonale wpisuje się w zapotrzebowania współczesnego rynku pracy. Propozycja kształcenia umożliwi Ci zapoznanie się ze sposobami wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej od elektrowni do gniazdka w ścianie.

Z pewnością poznasz także metody przetwarzania energii elektrycznej na energię mechaniczną, cieplną, chemiczną, które stosuje się w przemyśle, ale i w domu.

Na studentów czekają specjalizacje, które ułatwią poszerzanie wiedzy z najbardziej interesujących dziedzin, a także w znaczący sposób wpływają na wybór ścieżki kariery. Możesz zapoznać się z systemami elektroenergetycznymi, technikami świetlnymi, urządzeniami i instalacjami elektrycznymi, z inżynierią wysokich napięć i tym podobne.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Elektrotechnikę możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne). Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia. Zajęcia odbywają się wtedy w trakcie trzech semestrów lub czterech semestrów (studia magisterskie niestacjonarne).

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Elektrotechnika to interdyscyplinarnie konstruowany kierunek, umożliwiający zdobycie wiedzy i umiejętności w znacznym stopniu ułatwiające rozumienie i analizę procesów fizycznych, które zachodzą w urządzeniach i układach elektrycznych.

Studenci uczą się formułować i rozwiązywać złożone problemy inżynierskie, wykorzystując przy tym nowoczesne narzędzia informatyczne, użyteczne przy modelowaniu, analizie, obróbce wyników pomiarów.

W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz takie przedmioty jak: wprowadzenie do telekomunikacji, odnawialne źródła energii, technika mikroprocesorowa, przesył i dystrybucja energii elektrycznej, elektroenergetyka i wiele innych.

Na studentów czeka także szereg specjalizacji, które umożliwią zgłębianie treści w zakresie najbardziej interesujących dziedzin. Wśród nich znajdziesz, chociażby systemy elektroenergetyczne, techniki świetlne lub urządzenia i instalacje elektryczne. Oczywiście utworzenie danej specjalizacji uwarunkowane jest ilością zainteresowanych. Oferta specjalnościowa jest zmienna.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA W POZNANIU?

Studia na kierunku Elektrotechnika trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Elektrotechnika w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4,5 roku inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA W POZNANIU?

Absolwenci elektrotechniki mają bardzo wiele możliwości rozwoju zawodowego i naukowego, ponieważ kierunek umożliwia zdobycie potrzebnej wiedzy technicznej i inżynierskich umiejętności.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku elektrotechnika:

  • firmy produkujące osprzęt elektryczny i elektroniczny dla motoryzacji
  • firmy produkujące sprzęt oświetleniowy
  • firmy budujące obiekty elektroenergetycznych (linie, stacje, rozdzielnie, elektrownie itp.)
  • jednostki świadczące usługi badania jakości energii elektrycznej
  • biura projektów elektrycznych i energetycznych

Odnajdziesz się w różnych branżach, a zatrudnienie znajdziesz także w działach elektrycznych i energetycznych przedsiębiorstw przemysłowych, w zakładach zajmujących się systemami mechatronicznymi oraz przetwornikami elektromagnetycznymi, w firmach, które zajmują się produkowaniem i projektowaniem elektrycznego, elektronicznego i informatycznego sprzętu medycznego oraz urządzeń optoelektronicznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektrotechnika w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Poznań studia i stopnia

Elektrotechnika Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektrotechnika Poznań studia stacjonarne

Elektrotechnika Poznań studia niestacjonarne

Kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

informatyka
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia