Elektrotechnika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Elektrotechnika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Elektrotechnika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

elektrotechnika

Odkryj elektrotechnikę w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Elektrotechnika studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku elektrotechnika w Trójmieście to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Morskim w Gdyni, Politechnice Gdańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia (to zdanie dodajemy jeśli są specjalności lub ścieżki). Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek elektrotechnika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Jednostka prowadząca

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku elektrotechnika

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Trójmieście?

Aby zostać studentem kierunku elektrotechnika w Trójmieście, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą m.in.: fizyka, chemia, informatyka lub geografia. Kandydaci na studia magisterskie będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektrotechnika w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • matematyka, 
 • j. obcy

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektrotechnika w Gdańsku | gdyni | sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Elektrotechnika to dyscyplina naukowa, która zajmuje się wytwarzaniem, przetwarzaniem, magazynowaniem i użytkowaniem energii elektrycznej, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Współczesna cywilizacja oparta na przemyśle upadła by bez dostępu do elektrotechniki i energii elektrycznej, z których na szeroką skalę korzystają wszystkie dziedziny gospodarki.

Dlatego też niezwykle istotne jest kształcenie specjalistów, którzy posiadaliby odpowiednie przygotowanie i kompleksowe wykształcenie z tego obszaru. Odpowiedzią na podobne potrzeby jest kierunek elektrotechnika w Trójmieście.

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na studia inżynierskie w Trójmieście, powinieneś spełnić kilka, istotnych warunków. Najistotniejszą kwestią jest przejawianie zainteresowania naukami m,atematycznymi, fizycznymi, informatycznymi oraz technicznymi. Jeżeli dodatkowo posiadasz zdolność analitycznego myślenia i chciałbyś wykorzystać ją w swojej pracy zawodowej, to kierunek elektrotechnika będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie od lat są jednymi z chętniej wybieranych przez studentów w całej Polsce. Ze względu na ich rosnącą popularność, uczelnie w Trójmieście zdecydowały się poszerzyć o nie swoją ofertę nauczania. Dokładną listę ośrodków akademickich, na których możesz realizować kierunek elektrotechnika znajdziesz w dziale poniżej. Jako że uczelnie te mogą różnic się programem nauczania, przed przystąpieniem do rekrutacji powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na ich stronach internetowych.

Tematyka zajęć na kierunku elektrotechnika będzie oscylować głównie wokół nauk matematycznych, fizycznych, informatycznych czy technicznych. Studenci będą mieli okazję zapoznać się z zasadami wytwarzania, przesyłania i przechowywania energii elektrycznej. Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów, na których nauczysz się:

 • projektowania modeli 3D
 • programowania sterowników
 • tworzenia aplikacji internetowych

 

Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

Ile trwają studia na kierunku Elektrotechnika w Trójmieście

Studia na kierunku elektrotechnika w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Uczelnie w Trójmieście mają ciekawy i bogaty program nauczania, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też, jako absolwent kierunku elektrotechnika będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych, gdzie wykorzystasz swoje umiejętności techniczne. Ponadto, możesz objąć pracę w firmach wdrażających nowe technologie czy w przedsiębiorstwach produkujących maszyny elektroniczne. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z zawodem:

 • elektryka
 • elektroenergetyka
 • specjalisty do spraw efektywności energetycznej

 

Absolwenci często decydują się na wybór branży IT, w której doskonale sprawdzą się umiejętności programowania i tworzenia aplikacji komputerowych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe możliwości zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika w Trójmieście?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektrotechnika w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

 

STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje

kierunki studiów w Trójmieście

studia w Trójmieście

 

ELEKTROTECHNIKA - ważne informacje

elektrotechnika studia

studia inżynierskie i techniczne w Trójmieście 

studia inżynierskie i techniczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

architektura
nawigacja
transport
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)