Elektrotechnika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

elektrotechnika

Odkryj elektrotechnikę w Gdańsku, Gdyni i Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

03.01.2023

Elektrotechnika studia Gdańsk, Gdynia, Sopot (Trójmiasto)

Studia na kierunku elektrotechnika w Trójmieście to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

Studia na kierunku elektrotechnika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Morskim w Gdyni, Politechnice Gdańskiej w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek elektrotechnika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku elektrotechnika

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Elektrotechnika stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku lub 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Trójmieście?

Aby zostać studentem kierunku elektrotechnika w Trójmieście, powinieneś zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, do których należą m.in.: fizyka, chemia, informatyka lub geografia. Kandydaci na studia magisterskie będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektrotechnika w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • fizyka,
 • matematyka, 
 • j. obcy

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Elektrotechnika to dyscyplina naukowa, która zajmuje się wytwarzaniem, przetwarzaniem, magazynowaniem i użytkowaniem energii elektrycznej, bez której trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Współczesna cywilizacja oparta na przemyśle upadła by bez dostępu do elektrotechniki i energii elektrycznej, z których na szeroką skalę korzystają wszystkie dziedziny gospodarki.

Dlatego też niezwykle istotne jest kształcenie specjalistów, którzy posiadaliby odpowiednie przygotowanie i kompleksowe wykształcenie z tego obszaru. Odpowiedzią na podobne potrzeby jest kierunek elektrotechnika w Trójmieście.

Jeżeli zdecydujesz się aplikować na studia inżynierskie w Trójmieście, powinieneś spełnić kilka, istotnych warunków. Najistotniejszą kwestią jest przejawianie zainteresowania naukami m,atematycznymi, fizycznymi, informatycznymi oraz technicznymi. Jeżeli dodatkowo posiadasz zdolność analitycznego myślenia i chciałbyś wykorzystać ją w swojej pracy zawodowej, to kierunek elektrotechnika będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku informatyka w Trójmieście realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat. 

Uczelnie w Trójmieście umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia inżynierskie od lat są jednymi z chętniej wybieranych przez studentów w całej Polsce. Ze względu na ich rosnącą popularność, uczelnie w Trójmieście zdecydowały się poszerzyć o nie swoją ofertę nauczania. Dokładną listę ośrodków akademickich, na których możesz realizować kierunek elektrotechnika znajdziesz w dziale poniżej. Jako że uczelnie te mogą różnic się programem nauczania, przed przystąpieniem do rekrutacji powinieneś dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na ich stronach internetowych.

Tematyka zajęć na kierunku elektrotechnika będzie oscylować głównie wokół nauk matematycznych, fizycznych, informatycznych czy technicznych. Studenci będą mieli okazję zapoznać się z zasadami wytwarzania, przesyłania i przechowywania energii elektrycznej. Program kształcenia zakłada także realizacje warsztatów, na których nauczysz się:

 • projektowania modeli 3D
 • programowania sterowników
 • tworzenia aplikacji internetowych

 

Uzyskaną wiedzę i kompetencje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje.

Ile trwają studia na kierunku Elektrotechnika w Trójmieście

Studia na kierunku elektrotechnika w Trójmieście, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Elektrotechnika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ELEKTROTECHNIKA?

Uczelnie w Trójmieście mają ciekawy i bogaty program nauczania, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia i stabilnej pozycji na rynku pracy. Dlatego też, jako absolwent kierunku elektrotechnika będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych, gdzie wykorzystasz swoje umiejętności techniczne. Ponadto, możesz objąć pracę w firmach wdrażających nowe technologie czy w przedsiębiorstwach produkujących maszyny elektroniczne. Równie ciekawą opcją jest związanie swojej przyszłości z zawodem:

 • elektryka
 • elektroenergetyka
 • specjalisty do spraw efektywności energetycznej

 

Absolwenci często decydują się na wybór branży IT, w której doskonale sprawdzą się umiejętności programowania i tworzenia aplikacji komputerowych. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe możliwości zawodowe.

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika w Trójmieście?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Politechnice Gdańskiej oraz Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika w Trójmieście:

czytaj dalej uczelnie w Trójmieście

Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek elektrotechnika:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Gdańska (Wydział Elektrotechniki i Automatyki) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Morski w Gdyni (Wydział Elektryczny UMG) stacjonarne, niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Elektrotechnika w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Poziom i tryb studiów


Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektrotechnika w Gdańsku | gdyni | sopocie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Pokaż wszystkie

Kierunki inżynierskie i techniczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

architektura
nawigacja
transport
Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

wsaib

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu