Analityka gospodarcza - Lublin

Analityka gospodarcza - Lublin

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Analityka gospodarcza stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

26.01.2024

Analityka gospodarcza studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Analityka gospodarcza w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). 

Analityka gospodarcza - Lublin
Studia na kierunku analityka gospodarcza w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku analityka gospodarcza w Lublinie rozpocznie się 17 kwietnia 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Analityka gospodarcza Lublin - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku analityka gospodarcza możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Ekonomiczny UMCS).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku analityka gospodarcza gwarantują zdobycie wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych — finanse, zarządzanie i ekonomia. Studenci nabywają praktyczne umiejętności wykorzystania nowoczesnych ilościowych metod analitycznych w biznesie, opierających się na oprogramowaniu i narzędziach informatycznych. Program charakteryzuje się praktycznym podejściem do kształcenia zarówno postaw, jak i kompetencji przedsiębiorczych. W siatce zajęć możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: finanse przedsiębiorstw, modelowanie makroekonomiczne, podstawy marketingu, business intelligence and data minning, czy analityka instytucji finansowych i ubezpieczeniowych.
 
Praca po studiach
Po ukończeniu studiów na kierunku analityka gospodarcza absolwenci znajdują zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach, zarówno usługowych, jak i produkcyjnych oraz w bankach i zakładach ubezpieczeń. Doskonale odnajdują się również w instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych firm pochodzących z rozmaitych branż. Pracują m.in. na stanowiskach analityków finansowych, data scientist, biznesowych, analityków ds. ryzyka, specjalistów ds. analiz i sprawozdawczości, analityków giełdowych oraz specjalistów ds. analiz rynkowych. Warto wspomnieć, że absolwenci mogą rozwijać swoją karierę zawodową na polskim i globalnym rynku. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas kształcenia umożliwiają im rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek analityka gospodarcza w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku analityka gospodarcza najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • historia
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Biletem wstępu na wszystkie kierunki studiów w Lublinie jest sprostanie wymaganiom rekrutacyjnym, jakie są nakładane na przyszłych kandydatów przez regulamin wybranej placówki edukacyjnej. Analityka gospodarcza jest kierunkiem, do rozpoczęcia którego warto przygotować się z następujących przedmiotów maturalnych: matematyki, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie, fizyki, fizyki i astronomii,języka polskiego, geografii i historii.

Pamiętając o tym, że szczegółowe procedury rekrutacyjne mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni oraz ulegać pewnym zmianom, zapoznaj się ze stroną internetową danej placówki edukacyjnej, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ANALITYKA GOSPODARCZA?

 

Niemal wszystkie kwestie związane bezpośrednio z gospodarką kraju i świata są interesujące nie tylko dla wielu badaczy-ekonomistów, ale również młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na drogę kształcenia wyższego. Właśnie dla nich powstały studia na kierunku analityka gospodarcza, które bez problemu znajdują wspólny mianownik dla takich dziedzin nauki, jak ekonomia, prawo, administracja, matematyka oraz geografia. Rozpoczynając kształcenie kierunkowe gwarantujesz sobie uzyskanie wszechstronnych i jednocześnie pragmatycznych kompetencji.

Wszystkie uczelnie w Lublinie systematycznie poszerzają kanon oferowanych kierunków o kolejne, aby odpowiedzieć na nieustannie zmieniające się tendencje rynkowe i zainteresowania samych przyszłych studentów. Chociaż analityka gospodarcza jest kierunkiem niezwykle przyszłościowym, to zdecydowanie nie każdy powinien podejmować próbę związania z nim swojej najbliższej przyszłości. Jakimi cechami powinien wyróżniać się kandydat na ten kierunek? Przede wszystkim zdolnością do analitycznego myślenia, umiejętnością poradzenia sobie w każdej sytuacji, efektywnie pracujący nawet pod wpływem stresu i presji czasowej, a także wszechstronnie uzdolniony – bowiem analityka gospodarcza jest kierunkiem interdyscyplinarnym. Jeśli posiadasz właśnie taki zestaw cech, nie wahaj się dłużej i aplikuj!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku analityka gospodarcza możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku analityka gospodarcza w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Zmiany w obrębie światowej gospodarki bardzo często cechują się pewną nieprzewidywalnością. Dlatego każdy student analityki gospodarczej zostanie uposażony w szereg kompetencji, dzięki którym będzie w stanie w dużym stopniu zaplanować działania, zmierzające do pewnego status quo. Studenci tego przyszłościowego kierunku:

 • poznają działanie specjalistycznych programów ekonometrycznych i statystycznych 
 • zyskują umiejętność analizowania danych odnoszących się do rynku gospodarczego oraz ekonomicznego
 • dowiadują się w jaki sposób zarządzać posiadaną informacją w sposób efektywny
 • zgłębiają podstawy zarządzania i przedsiębiorczości

 

Co czyni z nich specjalistów gotowych do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej. Studia w Lublinie na opisywanym kierunku możesz rozpocząć na uczelniach, które znajdziesz w dziale poniżej.

Uczelnie w Lublinie - kierunek analityka gospodarcza:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Ekonomiczny UMCS) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku analityka gospodarcza w Lublinie?

Studia na kierunku Analityka gospodarcza w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Analityka gospodarcza w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ANALITYKA GOSPODARCZA?

Niewątpliwie studia ekonomiczne generują szeroki wachlarz możliwości zawodowych ze względu na interdyscyplinarne kompetencje, których uzyskanie obiecują uczelnie. Dlatego też po ukończeniu analityki gospodarczej w Lublinie będziesz gotowy do podjęcia pracy w międzynarodowych przedsiębiorstwach na takich stanowiskach, jak między innymi:

 • specjalista do spraw produkcji, zaopatrzenia, transportu, reklamy finansów i ubezpieczeń
 • banki
 • urzędy skarbowe i inne instytucje finansowe

 

Posiadanie dobrze ugruntowanych umiejętności biznesowych otworzy przed tobą furtkę do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Gdzie studiować na kierunku analityka gospodarcza w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek analityka gospodarcza w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek analityka gospodarcza w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Analityka gospodarcza Lublin studia i stopnia

Analityka gospodarcza Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Analityka gospodarcza Lublin studia stacjonarne

Analityka gospodarcza w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Rekrutacja polskojęzyczna: studia@wwsb.edu.pl, +48 690890760, Rekrutacja angielskojęzyczna: admissions@wwsb.edu.pl; +48 730556366 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Warszawska+Wyższa+Szkoła+Biznesu,+Juliana+Smulikowskiego,+Warszawa,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9f3e5-wwsb-studia-warszawa.jpg Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • ul. Kanonicza 25, , 31-002 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJAQK5zxJbFkcRSBImvgyn87I https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/637b9-UPJP2-kierunki.jpg Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • ul. Gdańska 32, , 90 - 716 Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • Rekrutacja polskojęzyczna: studia@wue.waw.pl, +48 690890760, Rekrutacja angielskojęzyczna: admissions@wue.waw.pl; +48 790873343 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJtfTx9WbLHkcRJ-9oEs0ONR8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a900f-wue-studia-warszawa.jpg Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • ul. Grabowa 22 , 61-473 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJxQqR-shaBEcRtW8Fv2CulCw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfbe4-wseit-studia-poznan.jpg Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu
 • ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJz4c7yzVbBEcRHBHjFGivWoo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/71e16-UAM-KIERUNKI.jpg Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu