Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Kraków

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Kraków

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Kraków

Studia jednolite w Krakowie

fizjoterapia

Odkryj fizjoterapia w Krakowie i i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Fizjoterapia studia jednolite magisterskie Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie to studia magisterskie lub jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Fizjoterapia studia jednolite magisterskie - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek fizjoterapia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie

Jednostka prowadząca

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Krakowie?

Wśród przedmiotów, dzięki którym znajdziesz się na listach osób przyjętych, można odnaleźć: biologię, fizykę, chemię oraz do wyboru język angielski lub matematykę.

Pamiętaj, by część z wybranych przez siebie przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym – to znacznie zwiększy twoje szanse.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Fizjoterapia w Krakowie - zasady rekrutacji

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

 

Kto z nas nie użalał się chociaż na raz na ból kręgosłupa? Prowadzimy siedzący tryb życia, nie każdy ma czas na odpowiednią dawkę ruchu, która jest przecież tak ważna, jeśli chcemy utrzymywać nasz zdrowotny dobrostan. Zaniedbanie codziennej aktywności to pierwszy krok, który – jeśli powielany – może zaprowadzić nas wprost do gabinetu fizjoterapeuty. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się bowiem przywracaniem maksymalnej sprawności osobom o różnych typach schorzeń.

Studia na kierunku fizjoterapia stanowią dość popularną propozycję kształcenia, warto pamiętać, że nie jest ona zaadresowana dla każdego absolwenta szkoły średniej. Po pierwsze powinieneś interesować się naukami biologicznymi i chemicznymi. Po drugie – twoja sprawność fizyczna musi być na najwyższym poziomie. A po trzecie warto abyś zastanowił się, czy towarzyszy ci zespół predyspozycji, które powinny cechować każdego fizjoterapeutę. Obligatoryjnie trzeba zaliczyć do nich cierpliwość oraz wrażliwość na ludzkie cierpienie. Jeśli widzisz, że podołasz tym wyzwaniom, to studia fizjoterapeutyczne czekają właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Krakowie realizowane są zarówno w ramach drugiego stopnia, jak i jednolitych studiów magisterskich. Drugi stopień to studia magisterskie, trwające 2 lata. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Co znajdzie się w programie dydaktycznym kierunków takich jak fizjoterapia? Przede wszystkim rozwijać będziesz swoją wiedzę z podstawowych dyscyplin medycznych. Musisz bowiem doskonale znać wszystkie niuanse:

 • anatomii
 • fizjonomii
 • wszelkich patologii, które występują w ich obrębie

 

Studia fizjoterapeutyczne mają jednak przede wszystkim wymiar praktyczny. Czeka cię mnóstwo zajęć ruchowych, czy ćwiczeń praktycznych. Będziesz się także uczyć o tym, jak powinna wyglądać fizjoterapia w przypadku schorzeń nie tylko ortopedycznym. Dbałość o zbilansowaną aktywność ruchową powinna dotyczyć także chociażby pacjentów neurologicznych, onkologicznych, czy nawet psychiatrycznych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku Fizjoterapia w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite). 

Pięć lat trwa nauka na studiach jednolitych magisterskich. Można zaliczyć do nich także kierunek jakim jest fizjoterapia. Oznacza to, że przed upływem tego czasu nie uzyskasz uprawnień, które pozwolą ci na pracę w zawodzie. Pierwsze semestry nauki będą bogate w podstawowe przedmioty, dopiero z każdym kolejnym rokiem poznawać będziesz specjalistyczne zagadnienia fizjoterapeutyczne. Na zakończenie nauki przystąpisz do obrony pracy dyplomowej, dzięki której uzyskasz prestiżowy tytuł magistra.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FIZJOTERAPIA?

Kierunki studiów takie jak fizjoterapia wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zawodowego rozwoju w przyszłości. Dziś nieustannie potrzebujemy wykwalifikowanej kadry medycznej, która dbać będzie o jakość naszego zdrowia. Warto podkreślić, że to zapotrzebowanie tyczy się nie tylko Polski, lecz występuje również na arenie międzynarodowej. Dlatego też studia fizjoterapeutyczne mogą być bardzo dobrym planem na zadbanie w przyszłości o karierę zawodową.

Jako fizjoterapeuta pracować możesz na oddziałach szpitalnych, gdzie prowadzić będziesz różnorodne ćwiczenia rehabilitacyjne. Czekają na ciebie także:

 • przychodnie ortopedyczne
 • pracownie rehabilitacyjne
 • domy opieki społecznej
 • sanatoria

 

Jako specjalista do spraw fizjoterapii będziesz mógł także podejmować współpracę ze wszelkimi klubami fitness, siłowniami, czy ośrodkami spa & wellness. Pamiętaj, że to ty będziesz mieć wpływ na wygląd swojej kariery.

Gdzie studiować na kierunku fizjoterapia (studia jednolite) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia (studia jednolite) w Krakowie

 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite na kierunku fizjoterapia

Przedmioty rekrutacyjne

Popularność fizjoterapii może wynikać z interdyscyplinarności tego kierunku oraz atrakcyjnych możliwości zawodowych w wielu obszarach. Ze względu na to, że kandydatów na ten kierunek nie brakuje, jako przyszły kandydat powinieneś postarać się o osiągnięcie wysokich wyników maturalnych z przedmiotów określonych przez daną uczelnię.

W poszukiwaniu szczegółowych informacji odwiedź stronę internetową uczelni, której program interesuje cię najbardziej.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Zazwyczaj kandydaci na takie kierunki studiów, jak fizjoterapia, przed rozpoczęciem kształcenia biorą udział w konkursie świadectw maturalnych, będących częścią procesu rekrutacji. Jeśli aplikujesz na uczelnię publiczną, a kandydatów do rozpoczęcia danego kierunku jest wielu, oceny maturalne mogą okazać się decydujące.

Osoby, które zdecydują się na realizowanie fizjoterapii na uczelni prywatnej prawdopodobnie zostaną zakwalifikowani zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

 

Czy te studia są dla ciebie?

Fzjoterapia jest kierunkiem, który wymaga od studentów sukcesywnego poszerzania wiedzy i umiejętności z obszaru dziedzin medycznych, ale również odpowiedniej sprawności fizycznej. Jest ona niezbędna między innymi w procesie rehabilitacyjnym osób całkowicie unieruchomionych. Nim aplikujesz na ten kierunek zastanów się dobrze, czy będziesz w stanie sprostać jego wyzwaniom.

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku fizjoterapia

Współcześnie staramy się przykładać dużą wagę do dbania o sprawność fizyczną i zdrowie narządów ruchu. Z pomocą przychodzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy dzięki swoim umiejętnościom, obszernej, interdyscyplinarnej wiedzy oraz doświadczeniu zdobytym podczas praktyk studenckich walczą o polepszenie jakości życia wielu osób.

Pacjentami fizjoterapeutów są osoby w różnym wieku, które pragną powrócić do pełni sprawności sprzed wypadku, chcą opóźnić proces starzenia, wpływający negatywnie na ich układ mięśniowo-szkieletowy lub cierpią na różnego rodzaju choroby. Dlatego zapotrzebowanie na absolwentów fizjoterapii nie maleje.

Jeżeli twoim konikiem są nauki medyczne, interesujesz się psychologicznymi konsekwencjami niepełnosprawności, a ponadto jesteś empatyczny i wyrozumiały, to fizjoterapia w Krakowie może okazać się idealnym kierunkiem dla ciebie.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku fizjoterapia

Fizjoterapię w Krakowie można realizować zarówno w ramach trybu stacjonarnego, jak i zaocznego. W praktyce oznacza to, że jako przyszły kandydat będziesz miał realny wpływ na organizację swojej edukacji.

Jeżeli cenisz sobie elastyczność oraz z dowolnych powodów chciałbyś zaoszczędzić czas w tygodniu roboczym, powinieneś zdecydować się na fizjoterapię niestacjonarną. Studia będą miały charakter weekendowych zjazdów, odbywających się zazwyczaj co kilka tygodni. Taka specyfika nauki pozwoli ci na podjęcie pracy na pełen etat lub równoległe studiowanie drugiego kierunku.

Pamiętaj, że studia niestacjonarne, niezależnie od tego, czy wybierzesz uczelnię prywatną czy publiczną, będzie płatne. Zapoznaj się ze stroną internetową danej uczelni, a będziesz wiedział, jakie zaplecze finansowe warto przygotować.

Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)