Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin

Studia II stopnia w Lublinie

mechanika i budowa maszyn

Odkryj mechanikę i budowę maszyn w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechanika i budowa maszyn studia II stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek mechanika i budowa maszyn

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (II)
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechanika i budowa maszyn

Uczelnie w Lublinie ustanawiają własne regulaminy odnoszące się do kwalifikacji kandydatów, dlatego zazwyczaj nieco się one różnią w zależności od wybranej placówki edukacyjnej. Jednak podczas rekrutacji na studia drugiego stopnia, warunkiem koniecznym do spełnienia jest ukończenie poprzedniego etapu kształcenia na studiach wyższych na pokrewnym kierunku.

Kluczowa może okazać się ocena z dyplomu zwłaszcza wtedy, kiedy liczba chętnych będzie przewyższała liczbę dostępnych miejsc.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechanika i budowa maszyn w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

 

Żyjemy w świecie zmechanizowanym. Praca wykonywana za pomocą ludzkich mięśni w bardzo wielu przypadkach została zastąpiona systemami elektronicznymi. Ogromna oszczędność energii i czasu, dzięki zastosowania pralek, zmywarek, czy komputerów nie byłaby możliwa, gdyby nie praca absolwentów studiów technicznych. Mechanika i budowa maszyn drugiego stopnia to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji edukacyjnych dzisiejszych czasów, dlatego chętnych do jej podjęcia nie brakuje.

Przed przystąpieniem do rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku mechanika i budowa maszyn drugiego stopnia upewnij się, że posiadasz dyplom potwierdzający ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku zbieżnym, ponieważ jest to warunek konieczny do spełnienia, aby zyskać szansę na zdobycie tytułu magistra. Nauka na drugim stopniu tych technicznych studiów przeznaczona jest dla osób zafascynowanych matematyką, fizyką oraz światem najnowocześniejszych technologii. Jeżeli ponadto wyróżnia cię analityczny umysł i chęć związania przyszłości z szerokim przemysłem maszynowym, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na mechanikę i budowę maszyn w Lublinie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Inżynierskie kierunki studiów w Lublinie opierają znaczną większość założeń programowych na przedmiotach ścisłych, ze szczególnym uwzględnieniem matematyki. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że mechanika i budowa maszyn ma charakter praktyczny. Liczne zajęcia warsztatowe udoskonalą wyniesione z poprzedniego etapu kształcenia kompetencje i umożliwią zdobycie nowych. Wybór jednej z kilku specjalności pozwoli ci na ukierunkowanie dalszej edukacji na najbardziej odpowiedni dla ciebie tor, dzięki czemu unikniesz obowiązku przyswajania informacji, które nie interesują cię nadzwyczaj bardzo.

Ile trwają studia II stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Lublinie?

Studia na kierunku Mechanika i budowa maszyn w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia techniczne drugiego stopnia na kierunku mechanika i budowa maszyn wyróżniają się półtorarocznym przebiegiem. Po ukończeniu trzech semestrów, obfitujących w intensywne zgłębianie treści programowych, absolwenci przystępują do pracy magisterskiej, która prawdopodobnie poszerzy ich szanse na zadowalającą karierę nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHANIKA I BUDOWA MASZYN?

Jedną z głównych kwestii wyjaśniających popularność takich kierunków, jak mechanika i budowa maszyn, jest niewątpliwie pragmatyzm, zobrazowany w postaci szerokich możliwości zawodowych. Dziś to właśnie inżynierowie cieszą się największym zainteresowaniem na współczesnym, międzynarodowym rynku pracy. Po ukończeniu mechaniki i budowy maszyn możesz pracować w przedsiębiorstwach:

 • transportowych
 • motoryzacyjnych
 • logistycznych
 • informatycznych
 • maszynowych

 

A nawet w ośrodkach badawczych i laboratoriach, zajmujących się testowaniem wytrzymałości i zastosowania materiałów. Jak sam widzisz, możliwości jest bardzo wiele.

Gdzie studiować na kierunku mechanika i budowa maszyn (studia II stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechanik i budowa maszyn (studia II stopnia) w Lublinie

 • Politechnika Lubelska

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

Komentarze (0)