Mechatronika studia II stopnia - Lublin

Mechatronika studia II stopnia - Lublin

Mechatronika studia II stopnia - Lublin

Studia II stopnia w Lublinie

mechatronika

Odkryj mechatronikę w Lublinie i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia II stopnia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Mechatronika w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika studia II stopnia - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (II)
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek mechatronika

Aby dostać się na studia w Lublinie na kierunku mechatronika drugiego stopnia, musisz posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na tym bądź pokrewnym kierunku.

Mechatronika jest kierunkiem popularnym, dlatego warto postarać się o dobrą ocenę na dyplomie – będzie ona miała znaczenie w przypadku dużej liczby chętnych. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Lublinie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku mechatronika w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

Mechatronika zalicza się do prestiżowego kanonu nauk technicznych, dlatego przyszli kandydaci powinni zdawać sobie sprawę z poświęcenia dużej ilości czasu przede wszystkim matematyce. Pamiętaj również o tym, że do rozpoczęcia mechatroniki drugiego stopnia, będzie ci potrzebny dyplom potwierdzający ukończenie poprzedniego etapu studiów na tym bądź pokrewnym kierunku. Jeżeli jesteś osobą ambitną, głodną pragmatycznej wiedzy, a twoje aspiracje pozwalają ci na snucie marzeń o dobrej pracy zawodowej, zdecydowanie powinieneś kontynuować kształcenie na mechatronicznych studiach drugiego stopnia. A gdzie? Oczywiście w Lublinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3 do 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak między innymi mechatronika, posiadają bardzo rozbudowany program kształcenia. Interdyscyplinarność tego kierunku może być jednocześnie jego wadą, jak i zaletą – niektórzy docenią wszechstronność sukcesywnie kształtowanych umiejętności, popartych dobrze ugruntowaną wiedzą teoretyczną, inni natomiast poczują się zmęczeni ilością obowiązków. Dlatego odpowiedzialny wybór kształcenia jest bardzo istotną kwestią.

Jako student drugiego stopnia mechatroniki w Lublinie, zgłębisz wiedzę specjalistyczną, odnoszącą się do podejmowania działań inwestycyjnych i proekologicznych w obszarach mechatroniki i innych dziedzin pokrewnych. Dowiesz się nieco o:

 • sztucznej inteligencji
 • systemach mikroprocesowych
 • wykonywaniu działań badawczych, odnoszących się do wprowadzania innowacji mechatronicznych

Ile trwają studia II stopnia na kierunku mechatronika w Lublinie?

Studia na kierunku Mechatronika w Lublinie, trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Ukończenie interdyscyplinarnych, technicznych kierunków studiów niewątpliwie wymaga dużego zaangażowania. Chociaż czas trwania, jakim wyróżniają się studia techniczne drugiego stopnia na kierunku mechatronika nie jest długi, to podczas trzech semestrów kształcenia będziesz sukcesywnie poszerzał złożone umiejętności praktyczne, poparte szeroką wiedzą teoretyczną. Uzyskanie tytułu magistra zajmie ci półtora roku, jeżeli ukończysz każdy etap nauki w terminie.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MECHATRONIKA?

Jako że uczelnie w Lublinie starają się na bieżąco dopasowywać swoją ofertę kształcenia do dynamicznie zmieniających się trendów współczesnego rynku pracy, podejmując edukację właśnie tam zyskujesz ogromną szansę na zdobycie dobrego zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Absolwenci mechatroniki mogą podjąć pracę w przedsiębiorstwach:

 • maszynowych
 • elektronicznych
 • informatycznych
 • związanych z handlem i dystrybucją podzespołów komputerowych
 • ośrodkach badawczo-rozwojowych

 

Oraz innych miejscach, w których wszechstronna wiedza i umiejętności techniczne okażą się na wagę złota.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika (studia II stopnia) w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika (studia II stopnia) w Lublinie

 • Politechnika Lubelska

 

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

Komentarze (0)