Studia dziennikarskie Trójmiasto

Studia dziennikarskie Trójmiasto

Studia dziennikarskie Trójmiasto

Największy wybór studiów

dziennikarskich w Trójmieście

Odkryj kierunki dziennikarskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia dziennikarskie Gdańsk | Gdynia | Sopot

Jesteś skrupulatny, dokładny, uważny i na dodatek nie wierzysz we wszystko, co usłyszysz? Jeśli tak, to na tej podstawie warto zastanowić się nad wyborem studiów dziennikarskich. Dziennikarstwo to poszukiwanie, zadawanie pytań, odkrywanie i dzielenie się wiedzą. W którym mieście można nauczyć się takiego warsztatu? W stolicy województwa pomorskiego.

Studia dziennikarskie w Trójmieście realizowane są na dwóch uczelniach i skierowane są do tych, którzy chcą związać swoje życie zawodowe z mediami, bądź obszarem Public Relations. Studenci, oprócz zdobywania szerokiej wiedzy, mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, które będą mogli wykorzystać w przyszłym zawodzie. Mają do dyspozycji studio radiowe, pracownię fotograficzną i pracownię dziennikarstwa on- line.

Działają także koła naukowe, w tym wydające gazetę internetową i działające w serwisie YouTube. Co oprócz zdobytych umiejętności będzie miało wpływ na karierę przyszłych dziennikarzy? Pasja i zaangażowanie. Te czynniki motywują do pracy i samodoskonalenia, oraz utwierdzają w przekonaniu, że wybrało się zawód ciekawy i ważny.

Prasa, radio, telewizja i Internet czekają na nowych dziennikarzy, o świeżym spojrzeniu, dużej energii i chęci do przekazywania informacji odbiorcom. Zanim chwycą za mikrofon, bądź długopis przed napisaniem artykułu, poznają systemy medialne na świecie, socjologię mediów, nauki o komunikowaniu, a nawet systemy polityczne. Chcesz mieć wpływ na opinię publiczną? Chcesz opowiadać o swoich zainteresowaniach? Jeśli na te pytania odpowiedź brzmi: „tak!”, to skieruj swoją uwagę na studia dziennikarskie w Gdańsku.

KIERUNKI DZIENNIKARSKIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE SĄ STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia dziennikarskie

Wszyscy wiemy, że aby dostać się na studia należy dołączyć do tzw. konkursu świadectw. Ale jakie przedmioty liczą się w procesie rekrutacji na studia dziennikarskie? Priorytetem jest język polski, gdyż bez dobrej jego znajomości nie uda nam się nigdy awansować w dziennikarskiej hierarchii. Warto nie zapominać o języku obcym, który w pracy dziennikarza także bywa bardzo istotny.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach dziennikarskich

Ukończone studia, uzyskany dyplom i co dalej? Absolwenci  studiów dziennikarskich w Gdańsku mogą pracować zarówno jako dziennikarze prasowi, telewizyjni, radiowi, jak również w roli specjalistów do spraw Public Relations, rzeczników prasowych, specjalistów do spraw reklamy, fotografii prasowej i reklamowej, czy też w roli pracownika domów mediowych.

W czasach, w których Internet oraz obecność w nim jest niemal obowiązkiem możliwości zawodowych dla dziennikarzy jest znacznie więcej. Mogą prowadzić oni kanały YouTube, blogi, vlogi, czy też profile w mediach społecznościowych. Ważne jest to, aby znaleźć swój temat, określić obszar, w którym chcemy się specjalizować. Może to być polityka, gospodarka, sport, kultura.

Dziennikarz w swojej karierze zawodowej może łączyć wiele gatunków; prowadzić audycje radiowe i pisać felietony, tworzyć audycję telewizyjną i prowadzić bloga. Nic nie stoi na przeszkodzie, by działać na wielu polach tego zawodu.

STUDIA DZIENNIKARSKIE W GDAŃSKU | GDYNI | SOPOCIE - PODYPLOMOWE

WARTO TO WIDZIEĆ

 


UNIWERSYTET GDAŃSKI STUDIA DZIENNIKARSKIE

Wydział Nauk Społecznych:

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna; studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

dowiedz się więcej 

 


ATENEUM- SZKOŁA WYŻSZA W GDAŃSKU STUDIA DZIENNIKARSKIE

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: studia I- stopnia. Specjalności: Dziennikarstwo, Marketing medialny, Zarządzanie informacją publiczną.

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)