Prawo - Zielona Góra

Prawo - Zielona Góra

Prawo studia - Zielona Góra

Henryk Ibsen, norweski dramatopisarz, powiedział: „Duch prawa i duch wolności są filarami społeczeństw.” Aby filary te rosły i umacniały się na solidnych fundamentach, potrzebne są studia z zakresu prawa. Gdzie można je podjąć? W Zielonej Górze.
Kierunek Prawo w Zielonej Górze to przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej w szczególności w placówkach administracji państwowej, samorządowej i w przedsiębiorstwach, a także do kontynuowania rozwoju zawodowego w ramach aplikacji sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, notarialnej i radcowskiej. Podobnie jak w innych miastach akademickich, kierunek Prawo realizowany jest na jednolitych studiach magisterskich. 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W ZIELONEJ GÓRZE JEST KIERUNEK PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Prawo w Zielonej Górze?

Jak wygląda rekrutacja na kierunek Prawo w Zielonej Górze? Biletem wstępu na studia jest konkurs świadectw, a w nim należy wykazać się bardzo dobrymi wynikami z historii, języka obcego nowożytnego oraz dodatkowego przedmiotu spośród grupy: geografia, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni. Wymagania na studia prawnicze zawsze są wysokie, także dlatego, aby sprawdzić czy student poradzi sobie z dużą ilością materiału, który będzie musiał zaliczyć w toku nauki. W bogatej siatce zajęć znajdują się, między innymi, takie zagadnienia jak: komunikacja prawnicza, ustrój organów ochrony prawnej, logika prawnicza, łacińska terminologia prawnicza, prawo administracyjne, prawo cywilne, prawa człowieka, prawo karne wykonawcze, prawo Unii Europejskiej.
 

Jaka praca po studiach na kierunku Prawo w Zielonej Górze?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Prawo w Zielonej Górze? Absolwenci znajdą zatrudnienie w administracji publicznej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych, organizacjach pozarządowych, organizacjach międzynarodowych.
 

Jakie opinie mają studia na kierunku Prawo w Zielonej Górze?

Warto pamiętać o tym, że miejsce w którym się uczymy może mieć istotny wpływ, nawet na jakość naszej edukacji. Dlatego nie należy postrzegać wyboru miasta jako sprawy drugorzędnej. Zapytajmy: Jakie ma kierunek Prawo w Zielonej Górze opinie? Seweryn, student Prawa mówi:
„Chyba nikt nie myśli, że studia prawnicze to bułka z masłem. To wymagające studia, ale właśnie z tym wiąże się ich prestiż. Wybrałem studia w Zielonej Górze, bo chciałem uczyć się od doświadczonych specjalistów, rzeczywistych praktyków i tych właśnie spotykam na swojej drodze. Chcesz studiować Prawo? Przyjedź do Zielonej Góry.”
 

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

KIERUNKI PRAWNICZE W ZIELONEJ GÓRZE

prawo

Komentarze (0)