Inżynieria i analiza danych - Warszawa

Inżynieria i analiza danych - Warszawa

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Inżynieria i analiza danych stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

15.01.2024

Inżynieria i analiza danych studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera. Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Inżynieria i analiza danych - Warszawa
Studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Warszawie rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 sierpnia 2024 r. | Inżynieria i analiza danych Warszawa - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku inżynieria i analiza danych możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Politechnice Warszawskiej (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW).
 

Opis kierunku

Inżynieria i analiza danych to interdyscyplinarne studia z pogranicza nauk matematycznych, informatycznych czy technicznych. Studenci otrzymują rozbudowaną wiedzę związaną z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi, analizą statystycznym czy modelowaniem danych. Poznają metody ich przetwarzania, interpretacji z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak advanced machine learning, management of organisation and intellectual property in ICT industry, a także data processing in R and Python.

 

Praca po studiach

A gdzie znajdą zatrudnienie absolwenci tego kierunku? Czekać na nich będą między innymi przedsiębiorstwa informatyczne o analitycznym profilu działalności. Specjaliści znajdą również zatrudnienie w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym. Absolwenci pracują m.in. na stanowiskach analityków danych, inżynierów programowania, inżynierów systemów, konsultantów ds. business intelligence, czy chociażby analityk rynku i ryzyka. Mogą realizować się również w administracji państwowej, czy instytucjach opieki zdrowotnej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria i analiza danych?

Na początku warto, aby każdy przyszły student sprawdził, jakie przedmioty zdawać podczas egzaminów maturalnych. Pomoże to odpowiednio wcześnie zaplanować naukę oraz przygotować się do procesu rekrutacji. W przypadku kierunków takich jak inżynieria i analiza danych największe znaczenie mają oczywiście przedmioty ścisłe. Można zaliczyć do nich chociażby matematykę, informatykę, fizykę, chemię czy nawet geografię!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku inżynieria i analiza danych?

Dziś docierają do nas informacje z różnorodnych źródeł. W jednej chwili możemy pozyskać dane o pogodzie, konfliktach światowych czy kursach walut. Sami też nieustannie dzielimy się swoimi danymi – wystarczą szybkie zakupy w Internecie, założenie konta w banku czy zwyczajne logowanie na portalu społecznościowym. To rodzi również zapotrzebowanie na specjalistów, którzy czuwać będą między innymi nad bezpieczeństwem danych w sieci.

Uczelnie w Warszawie przyglądają się więc tym trendom i tworzą kierunek taki jak inżynieria i analiza danych. Stanowi on aktywną odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie rynkowe. Jego studenci uczestniczyć będą w szeregu zajęć. Wśród przedmiotów wchodzących w skład podstawy programowej można odnaleźć więc przykładowo: logikę i matematykę dyskretną czy metody numeryczne i szyfrowanie i kompresję danych.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych możemy podzielić na:

1. Typ:

  • studia I stopnia (inżynierskie).

2. Tryb:

  • studia stacjonarne.

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych to propozycja kształcenia I stopnia. W praktyce oznacza to, że studenci będą zdobywać wiedzę i kwalifikacje przez trzy i pół roku, po czym przystąpią do obrony pracy inżynierskiej. Uzyskanie dyplomu pozwoli także na rozpoczęcie pierwszych aktywności zawodowych.

Absolwenci inżynierii i analizy danych będą mogli kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych i dopiero wtedy otrzymają tytuł magistra, który otworzy wszystkie drzwi zawodowego rozwoju. Inżynieria i analiza danych w Warszawie to kierunek w trybie stacjonarnym. Ma to związek z dużą ilością zajęć praktycznych. Studenci więc kształcić się będą regularnie w trakcie tygodnia. Nauka na państwowej uczelni będzie się również wiązać z brakiem opłat za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w Warszawie na kierunku inżynieria i analiza danych mają przede wszystkim praktyczny charakter. Oznacza to, że ich studenci otrzymują wiedzę, która staje się podstawą dla rozwoju ważnych kwalifikacji. Można do nich zaliczyć przede wszystkim rozbudowane umiejętności informatyczne i matematyczne.

Studenci przede wszystkim biegle programują w różnorodnych językach – największy nacisk kładziony jest jednak na te języki, które są stosowane w przetwarzaniu danych. Studenci znają także metody: probablilistyczne czy statystyczne i wykorzystują je później podczas analizy zbiorów danych. Największym zatem atutem kierunku takiego jak inżynieria i analiza danych jest wszechstronne wykształcenie, które otrzymują studenci.

Uczelnie w Warszawie - kierunek inżynieria i analiza danych:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Warszawska (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW) stacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria i analiza danych w Warszawie?

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych trwają 3,5 roku.

Inżynieria i analiza danych w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

Jaka praca po studiach na kierunku inżynieria i analiza danych w Warszawie?

Inżynieria i analiza danych w Warszawie to kierunek, który cieszy się coraz większą popularnością właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia po jego ukończeniu. Współcześnie bowiem bardzo duże znaczenie mają umiejętności związane z analizą danych i przetwarzaniem informacji. Absolwenci tego kierunku mogą szukać zatrudnienia w wielu różnorodnych sektorach – bankowym, ubezpieczeniowym itd. Wszędzie tam bowiem potrzebni są specjaliści z tego wąskiego zakresu!

Możliwości zatrudnienia dla absolwentów kierunku inżynieria i analiza danych:

  • firmy informatyczne i programistyczne;
  • banki;
  • firmy ubezpieczeniowe;
  • korporacje;
  • instytucje administracyjne i urzędy;
  • przedsiębiorstwa o różnorodnych profilach działalności itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Inżynieria i analiza danych w Warszawie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria i analiza danych Warszawa studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria i analiza danych Warszawa studia stacjonarne

Inżynieria i analiza danych w Warszawie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia