Studia na kierunku filologia angielsko-celtycka to doskonała okazja na zgłębienie bogactwa kultur Irlandii, Wali, Szkocji czy Bretanii i podjęcia z nimi własnego dialogu. Osoby, które zdecydują się na wybór powyższego kierunku, będą też mogły lepiej zrozumieć współczesne, coraz bardziej wielokulturowe społeczeństwo, w którym przekraczane są tradycyjne podziały oparte na pojęciu narodowości. Co ważne, poznawanie języków celtyckich uwrażliwia nas na zróżnicowanie językowe Europy oraz stwarza szansę na poznanie różnego rodzaju zagrożeń, przed którymi stoją językowe mniejszość na całym świecie.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku filologia angielsko-celtycka możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie kształcenia na kierunku filologia angielsko-celtycka studenci opanują posługiwanie się językiem angielskim co najmniej na poziomie C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a także językiem walijskim oraz irlandzkim na poziomie komunikatywnym (odpowiednio B1 oraz A2). Dodatkowo osoby, które zdecydują się na studiowanie powyższego kierunku, zostaną kompleksowo przygotowane do wspierania różnorodności językowej i kulturowej, czynnego działania na rzecz ochrony języków zagrożonych, jak również uczestniczenia w życiu kulturalnym i naukowym oraz korzystania z jego różnorodnych form.
Jeśli więc chciałbyś nie tylko swobodnie porozumiewać się w języku angielskim, walijskim i irlandzkim, lecz również poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk historycznych, literaturoznawczych, językoznawczych czy społecznych, to studia na kierunku filologia angielsko-celtycka mogą okazać się stworzone właśnie dla Ciebie.