English philology - Poznań

English philology - Poznań

English philology - Poznań

Studia w Poznaniu 

English philology

Odkryj English philology i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

Dodaj do ulubionych

21.07.2022

English philology studia Poznań | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku English philology to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia na kierunku english philology w Poznaniu
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów
Poziom studiów
Czas trwania

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

Opis kierunku

Studia na kierunku English philology to szansa na połączenie uniwersalnych umiejętności językowych z praktyczną wiedzą o zarządzaniu, ekonomii, kulturze oraz psychologii. Co więcej, studenci tego innowacyjnego kierunku zyskają także możliwość rozwoju swojej profesjonalnej kariery w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o zatrudnienie m.in. w biurach tłumaczeń, szkołach językowych, mass mediach, agencjach reklamowych oraz w różnego rodzaju międzynarodowych korporacjach.

 

czytaj dalej wszystko o English philology - Poznań

Spis treści

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek English philology w Poznaniu?

O przyjęciu na studia na kierunku English philology w Poznaniu decyduje kolejność zgłoszeń, złożenie kompletu dokumentów oraz spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

English philology w Poznaniu

Jak wyglądają studia na kierunku English philology w Poznaniu?

Wybierając studia na kierunku English philology, będziesz miał szansę stać się wykwalifikowanym filologiem, który nie tylko posiada szeroką wiedzę językoznawczą, lecz również potrafi wykorzystać kompetencje językowe do efektywnej komunikacji i funkcjonowania w środowisku biznesowym. Ponadto otrzymasz wszechstronne wykształcenie humanistyczne, a także rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Pod okiem doświadczonych wykładowców zdobędziesz też kompleksową wiedzę na temat kultury, literatury oraz historii krajów anglojęzycznych, jak również zrozumiesz zjawiska zachodzące w tamtejszych społeczeństwach. Co więcej, dzięki oferowanej na omawianym kierunku bogatej ofercie specjalności, będziesz mógł maksymalnie dopasować program kształcenia do własnych zainteresowań i planów zawodowych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku English philology możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia I stopnia (licencjackie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W czasie kształcenia na kierunku English philology zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz praktycznej nauce języka angielskiego i tym samym rozwiniesz swoje zdolności zarówno z obszaru pisania, jak i codziennej komunikacji w tym obcym języku. Dodatkowo opanujesz znajomość specjalistycznej terminologii biznesowej i jej wykorzystania w praktyce, a także dowiesz się, w jaki sposób dokonywać tłumaczenia tekstów polskich na język angielski i odwrotnie. Co więcej, dzięki studiom na omawianym kierunku zyskasz szansę na pokonanie wszelkich barier w komunikacji w biznesie, co umożliwi Ci rozwój kariery w międzynarodowym środowisku zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jeśli więc pasjonuje Cię nauka języków obcych, jesteś ciekawy świata i lubisz poznawać nowe rzeczy, a ponadto masz w sobie duże pokłady kreatywności i myślisz nieszablonowo, to studia na kierunku English philology mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

 

Ile trwają studia na kierunku English philology w Poznaniu?

Studia na kierunku English philology trwają 3 lata (studia I stopnia).

 

Jaka praca po studiach na kierunku English philology w Poznaniu?

Jako absolwent studiów na kierunku English philology będziesz miał przed sobą naprawdę szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim z powodzeniem znajdziesz zatrudnienie w agencjach PR, agencjach reklamowych czy biurach tłumaczeń. Z Twoich wysokich kompetencji językowych chętnie skorzystają również wszelkiego rodzaju międzynarodowe korporacje, które współpracują z anglojęzycznymi klientami.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku English philology:

  • międzynarodowe korporacje,
  • biura tłumaczeń,
  • szkoły językowe,
  • agencje reklamowe,
  • agencje PR,
  • mass media.

 

Kierunki filologiczne w Poznaniu

Rozwiń

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2022

 

Teraz najważniejsze

wyniki matur 2022

matura poprawkowa 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia