Filologia - Poznań

Filologia - Poznań

Studia na kierunku filologia w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Filologia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku filologia

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uczelnie, gdzie filologia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Filologie regionów stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku filologie regionów

Pokaż więcej

05.01.2024

Filologia studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Filologia w Poznaniu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie), których program oferuje 14 różnych specjalności. Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Filologia - Poznań
Studia na kierunku filologia w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku filologia oferują połączenie nauki wybranego języka z historią i kulturą wielu krajów świata. W trakcie zajęć studenci uczą się teorii języka połączonej z genezą powstawania m.in. mowy słowiańskiej. Uczestnicy zajęć na filologii mogą zdobywać też umiejętności praktyczne, dzięki ćwiczeniom poświęconym sztuce skutecznej negocjacji. W planie zajęć student może spodziewać się np.: przedmiotów związanych z analizą tekstu literackiego, gramatyką opisową, tłumaczeniem, a także przedmiotów specjalizacji zawodowych.

Absolwenci kierunków filologicznych posiadają umiejętności niezbędne do posługiwania się językiem obcym w zakresie ogólnym i specjalistycznym. To otwiera wiele furtek, jeżeli chodzi o znalezienie miejsca potencjalnego zatrudnienia. Filologowie potrzebni są w biznesie, marketingu i branży handlowej. Absolwenci filologii poza umiejętnościami językowymi, posiadają też wiedzę kulturoznawczą, co może dać zatrudnienie w placówkach oświatowych. Mogą oni zajmować takie stanowiska jak np.: tłumacz, nauczyciel w szkołach językowych.

 

Uczelnie

W Poznaniu filologię możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu, Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.

 

Specjalności

Popularne specjalności na kierunku filologia w Poznaniu: językoznawstwo i nauka o informacjiindologiafilologia hiszpańskahebraistykafilologie azji południowo-wschodniej - filologia wietnamskaturkologia...specjalności na filologii w Poznaniu >

 

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku filologia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: język angielski, język polski.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Ceny

Studia stacjonarne na kierunku filologia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Filologia w Poznaniu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku filologia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • język obcy
 • język polski

 

Konkretne wymagania dotyczące aplikacji na kierunek Filologia w Poznaniu nie zostały sprecyzowane i w głównej mierze zależą od specjalności możliwej do podjęcia na późniejszych etapach edukacji. Przedmiotami, które odgrywają główną rolę dla tego kierunku są między innymi: język polski, język obcy nowożytny dlatego warto rozpocząć naukę do rozszerzonej matury już dzisiaj, aby w znaczny sposób zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacji.

Ponadto należy mieć uwadze ewentualną zmienność procedur rekrutacyjnych – warto systematycznie zaczerpywać potrzebnych informacji od wybranej uczelni poprzez śledzenie strony internetowej najbardziej interesującego ośrodka akademickiego, który oferuje ten kierunek.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Filologia w Poznaniu

Jak wyglądają studia na kierunku Filologia w Poznaniu

Nie bez powodu komunikacja międzyludzka leżała w kręgu najbliższych zainteresowań wielu badaczy na przestrzeni wieków. Bowiem wszystkie relacje społeczne, mające wpływ na historię całego świata, sposób wypowiadania danego zdania, a nawet ton głosu, którego używamy do artykułowania swoich wypowiedzi – wszystko to wzbudza ciekawość i chęć dalszej eksploracji.

Pomimo faktu, że przedmioty ścisłe wiodą prym na współczesnym rynku pracy, a humanistom często przykleja się krzywdzącą etykietę przyszłego bezrobotnego, wielu młodych ludzi pragnie stanąć w opozycji do ludzi głoszących podobne przekonania, udowadniając im swoją wartość zawodową.

Filologia w Poznaniu to jeden z najpopularniejszych kierunków humanistycznych. Jest on wybierany przez tak dużą liczbę osób, że rok rocznie zgłoszenia kandydatury znacznie przewyższają dostępne, zagwarantowane przez daną uczelnię, miejsca na te studia. Dlatego też kilka uczelni w Poznaniu postanowiło wzbogacić swój repertuar o studia na kierunku Filologia.

 

1. Czego się nauczysz na studiach

Niewątpliwym atutem studiów na kierunku Filologia jest ich uniwersalność, polegająca na możliwości dokonania wyboru szczegółowego kształcenia dopiero po przyswojenia pewnego zakresu wiedzy ogólnej, czyniącej z absolwentów ludzi światłych i wszechstronnie wykształconych.

W trakcie studiów będziesz miał okazję zgłębić teorię interesującego cię języka wraz z całym zapleczem w postaci historii danego obszaru geograficznego, jego kultury oraz dorobku literackiego. Filologia to również nauka przedmiotów społecznych, dzięki którym zrozumiesz relacje międzyludzkie i będziesz w stanie w efektywny sposób poszerzać sieć kontaktów w przyszłym życiu zawodowym.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku filologia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku filologia w Poznaniu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie w Poznaniu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Dla kogo te studia

Studia filologiczne w Poznaniu z pewnością nie są dla każdego z jednego prostego względu – każdy człowiek jest odrębną, niezależną od innych jednostką, o własnych predyspozycjach wrodzonych, zainteresowaniach oraz planach na przyszłość. Nie istnieje jedna konkretna droga kształcenia, która będzie w stanie usatysfakcjonować każdego. Wobec tego jaki jest idealny kandydat na studia na kierunku Filologia?

Jesteś urodzonym humanistą, który zdolność do przyswajania wiedzy językowej ma w małym palcu? Od zawsze interesowała cię historia i wiedza o społeczeństwie, a znajomi powtarzali ci, że masz dużą zdolność do rozumienia ludzi? Stoisz w opozycji do twierdzenia, że dla humanistów nie ma miejsca na rynku pracy i chciałbyś udowodnić swoją rację innym?

Twierdząca odpowiedź przynajmniej na jedno z powyższych pytań może być idealnym pretekstem do rozpoczęcia studiów na kierunku Filologia w Poznaniu, także nie wahaj się dłużej i złóż swoją aplikację w najbliższym czasie!

Studia w Poznaniu na kierunku Filologia są niewątpliwie jednym z bardziej interesujących i wyjątkowych dziedzin nauki, jakie kiedykolwiek powstały. Podjęcie studiów na tym kierunku umożliwi każdemu z przyszłych absolwentów nie tylko zdobycie szerokiej wiedzy językowej z zakresu wybranych przez nich samych mów, ale również obeznanie się w historii określonych obszarów językowych poprzez gruntowne zapoznanie się z różnymi dziełami literackimi.

Szczegółowa wiedza zdobywana podczas studiów na różnych filologiach będzie się znacznie od siebie różniła. Przykładowo, student filologii polskiej będzie miał możliwość zaczerpnięcia szczegółowej wiedzy na temat historii, gospodarki i polityki naszego ojczystego kraju, a bardziej specjalistyczna nauka oprze się na zgłębianiu coraz to nowych dzieł literackich, natomiast studenci filologii norweskiej, dopiero rozpoczynający przygodę z językiem krajów skandynawskich, będzie musiał nauczyć się między innymi słownictwa, wymowy oraz gramatyki.

 

Przedmiotami, z którymi prawdopodobnie będziesz miał do czynienia podczas swojej przygody z Filologią, będą:

 • Historia danego obszaru kulturowego, zgodnie z wybraną specjalnością
 • Literaturoznawstwo
 • Filozofia ściśle związana z danym obszarem kulturowym
 • Podstawy psychologii i socjologii
 • Gramatyka synchroniczna i historyczna

I wiele, wiele innych.

 

Specjalności, z jakimi będziesz miał okazję się zetknąć w czasie nauki na studiach filologicznych w Poznaniu, a przede wszystkim dokonanie jednego konkretnego wyboru, będą mogły przyprawić cię o zawrót głowy ze względu na zakres możliwości.

 

Jako student Filologii będziesz mógł zgłębić bardziej szczegółową wiedzę z zakresu specjalizacji:

 • Nauczycielskiej
 • Translatorskiej
 • Komunikacji w mediach i reklamie
 • Języka w biznesie
 • Edytorstwa
Ile trwają studia na kierunku Filologia w Poznaniu

Ile trwają studia na kierunku Filologia w Poznaniu

Studia na kierunku Filologia w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Czas, jaki należy poświęcić na ukończenie studiów na kierunku Filologia w Poznaniu, to jeden z głównych czynników opisujących organizację przebiegu danej edukacji. Chcąc rozpocząć wymarzony kierunek już w październiku, zapoznaj się z regulaminem uczelni.

W większości przypadków studia pierwszego stopnia na kierunku Filologia w Poznaniu będą trwały trzy lata, a każdy z absolwentów za wytrwałość otrzyma dyplom licencjata.

Studia drugiego stopnia zostaną zwieńczone uzyskaniem dyplomu magistra, a na ich ukończenie każdy ze studentów będzie musiał zagospodarować kolejne dwa lata życia.

Filologia w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
Jaka praca po studiach na kierunku Filologia w Poznaniu?

Jaka praca po studiach na kierunku Filologia w Poznaniu?

Kierunki studiów w Poznaniu stawiają na wykształcenie wszechstronnie wyedukowanych ludzi, zdolnych do wykonywania pracy zgodnej z kierunkiem studiów w sposób odpowiedzialny i jak najbardziej profesjonalny. Absolwenci Filologii będą gotowi do zatrudnienia się w wielu instytucjach oświatowych oraz kulturalnych, a także pełnienia wielu innych ról zawodowych. Jako absolwent możesz mieć pewność, że zdobyte zatrudnienie spełni twoje oczekiwania.

Wybór przyszłej pracy zapewne ułatwi ci szczegółowe ukierunkowanie na dany odłam zgłębianego kierunku poprzez wybór konkretnej specjalności na końcowym etapie edukacji. Specjalność związana z tłumaczeniami w doskonały sposób przygotuje cię do pracy w biurach tłumaczeniowych, a nawet w sądownictwie, jeśli zdecydujesz się na wykonanie dodatkowych uprawnień tuż po studiach.

Absolwenci Filologii o specjalności nauczycielskiej będą mogli spróbować swoich sił w branży edukacyjnej, wdrażając podstawę programową do głów najmłodszych członków społeczeństwa w sposób jak najbardziej przystępny i zrozumiały.

Ponadto jeśli ukończysz wybraną przez siebie Filologię, zatrudnienie znajdziesz również w/jako:

 • Agencjach reklamowych
 • Wydawnictwach prasowych
 • Freelancer prowadzący własną działalność gospodarczą

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Filologia?

Absolwenci studiów na kierunku Filologia mają przed sobą szeroki wybór zawodów. Mogą oni pracować w szkołach, wydawnictwach, agencjach marketingowych, a także w biurach tłumaczeniowych. Najczęściej wybieranymi zawodami wśród absolwentów są m.in. nauczyciel, copywriter, korektor oraz tłumacz.
 
Nauczyciel
Nauczyciel jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych zawodów i wymagane są do jego wykonywania pewne predyspozycje, a co najważniejsze - wyrozumiałość w stosunku do dzieci. Zajmuje się on nie tylko prowadzeniem zajęć dydaktycznych, układaniem scenariuszy lekcji czy układaniem sprawdzianów, rozwiązuje on także konflikty między uczniami, aby zapobiec ich eskalacji. Mediana zarobków nauczyciela to 3930 zł brutto miesięcznie.
 
Copywriter
Copywriter może zostać zatrudniony w agencjach reklamowych, przedsiębiorstwach lub w działach promocji. Zajmuje się on pisaniem artykułów i tekstów reklamowych np. na strony internetowe, które również tworzy. Do jego zadań może należeć również tworzenie sloganów, które mają na celu zareklamować produkt, dlatego muszą być one zabawne i chwytliwe. Mediana zarobków copywritera wynosi 4000 zł brutto.
 
Korektor
Korektor może podjąć pracę w gazetach lub wydawnictwach. Zajmuje się on sprawdzaniem poprawności językowej, która powinna być zgodna z zasadami gramatyki i interpunkcji. Nanosi również poprawki na teksty, aby te były pozbawione błędów, kiedy trafią już do druku, a następnie do odbiorców. Mediana zarobków to 3590 zł brutto miesięcznie.
 
Tłumacz
Tłumacz może pracować w biurach tłumaczeniowych lub np. prowadzić własną działalność gospodarczą. Do jego głównych zadań należy tłumaczenie tekstów, przekazów ustnych czy korekta innych tłumaczeń. Mogą być to wielostronicowe prace, ale nawet i jedno zdanie, które będzie np. tłumaczeniem tytułu artykułu na język obcy. Tłumacze zajmują się również tłumaczeniem dokumentów na język obcy. Mediana zarobków tłumacza to 5740 zł brutto.
Źródło: wynagrodzenia.pl (lipiec 2021)
 
*Pamiętaj, że zarobki mogą się różnić i ma na to wpływ wiele czynników. Stawki mogą wahać się, w zależności od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenie bardzo często różni się w porównaniu do innych województw czy miast.

Gdzie studiować na kierunku filologia w Poznaniu?

Na kandydatów na kierunku filologia czekają miejsca na studiach płatnych na UAM oraz uczelniach niepublicznych.

 

Filologia - uczelnie w Poznaniu:

czytaj dalej uczelnie w Poznaniu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Studia na kierunku Filologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywają się na Wydziale Anglistyki UAM oraz Wydziale Neofilologii UAM. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – pierwsze są trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2024/2025 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Studia na kierunku Filologia, są bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą poznać kulturę i język danego kraju na poziomie C1. Wiedza zdobyta przez studentów będzie zależna od konkretnej Filologii. W czasie studiów wykładowcy będą przekazywać wiedzę z zakresu wybranego języka, literatury oraz historii, która ma mocny wpływ m.in. na obecną sytuację polityczną i gospodarczą wybranych krajów. Program studiów przewiduje także zajęcia z przedmiotów społecznych, które są istotne w życiu zawodowym, a także prywatnym, ponieważ pomagają zrozumieć mechanizmy zachodzące w relacjach międzyludzkich.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Filologii to m.in. historia wybranego obszaru kulturowego, literaturoznawstwo, gramatyka historyczna i synchroniczna, podstawy psychologii i socjologii oraz filozofia, która również będzie związana z danym obszarem kulturowym.

Specjalności oferowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku studiów Filologia to m.in. arabistyka, bałtologia, etnolingwistyka, językoznawstwo, turkologia, hebraistyka, specjalizacja nauczycielska, translatoryczna, język w biznesie, komunikowanie w mediach i reklamie oraz edytorstwo.

Absolwenci Filologii mogą szukać zatrudnienia m.in. w szkołach, w agencjach reklamowych, wydawnictwach prasowych i naukowych oraz jako freelancerzy prowadzący swoją własną działalność gospodarczą.

Dowiedz się więcej

 

2. Uczelnie niepubliczne (prywatne)

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

Kierunek studiów Filologia na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka w Poznaniu realizowane są w systemie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2024/2025 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne
 • niestacjonarne

 

Na Filologii odnajdą się osoby zainteresowane językiem, gramatyką, historią i kulturą danego obszaru, a także literaturą. Na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu dostępna jest specjalność: filologia angielska z modułem prawno-biznesowym oraz filologia angielska z kwalifikacjami nauczycielskimi.

Na studiach na kierunku Filologia, w zależności od wybranej specjalności, zdobędziesz wiedzę i umiejętności m.in. z wybranego języka na poziomie C1 i słownictwa biznesowegoW trakcie studiów dowiesz się również jak otworzyć i poprowadzić własną działalność. Jeżeli w przyszłości chciałbyś zostać nauczycielem, możesz wybrać moduł zajęć, który oferuje wiedzę dydaktyczną oraz przedmioty pedagogiczno-psychologiczne. Studenci swoje umiejętności doskonalą podczas praktyk, które mogą odbyć w kancelariach prawniczych, firmach lub szkołach i przedszkolach, pod opieką i nadzorem nauczycieli prowadzących.

Studenci Filologii będą musieli zmierzyć się z takimi przedmiotami jak np. gramatyka, literaturoznawstwo, podstawy psychologii i socjologii, filozofia oraz dydaktyka.

Absolwenci studiów na kierunku Filologia mogą szukać zatrudnienia np. w sektorze prawno-biznesowym, gdzie potrzebna jest wiedza z zakresu języka specjalistycznego oraz kompetencje interkulturowe, a także w przedszkolach i szkołach podstawowych jako nauczyciele języka obcego lub jako lektorzy w niepublicznych szkołach językowych.

Dowiedz się więcej

Uczelnie w Poznaniu - kierunek filologia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Anglistyki UAM) więcej
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Neofilologii UAM) więcej
Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Filologia w Poznaniu

Uczelnie w Poznaniuktóre zdecydowały się na wprowadzenie Filologii do repertuaru oferowanych kierunków studiów, posiadają procedury rekrutacyjne, których spełnienie da kandydatom gwarancję zasilenia grona studentów tego kierunku. Przedmiotami, które odgrywają główną rolę na większości uczelni, są: język obcy nowożytny oraz język polski. Drugorzędna rola należy do wiedzy o społeczeństwie oraz historii.

Filologię można podjąć w ramach studiów stacjonarnych, będących wyborem znacznej większości studentów ze względu na możliwość zachowania pewnej ciągłości studiów lub niestacjonarnych – wybieranych najczęściej przez młodych ludzi chcących pogodzić życie zawodowe ze zdobywaniem wyższego wykształcenia.

 

Proces rekrutacji

Kiedy otrzymasz już swoje wyniki maturalne lub dowiesz się o ocenach z poprzedniego etapu edukacji, które zostaną wpisane do dyplomu jego ukończenia i stwierdzisz, że są adekwatne do sprostania oczekiwaniom komisji rekrutacyjnej na kierunku Filologia w Poznaniu, pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, będzie elektroniczna rejestracja kandydatów.

Polega ona na wypełnieniu formularza o swoje dane osobowe oraz wyniki uzyskane podczas egzaminów z kluczowych dla kierunku przedmiotów. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić, czy podane przez ciebie informacje są zgodne z prawdą – uchybienia mogą wiązać się z odrzuceniem twojej kandydatury na wymarzony kierunek.

 

Potrzebne dokumenty

Po przejściu przez trudny czas oczekiwań na rezultat rekrutacji, która ostatecznie okazała się dla ciebie szczęśliwa, zostanie ci najprzyjemniejszy z wszystkich etapów – gromadzenie pliku potrzebnych dokumentów. Zadbaj o terminowe dostarczenie następujących dokumentów: fotografii do legitymacji o standardowych wymiarach jak do dokumentów, dowód osobisty oraz świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z kserokopiamiPrawda, że proste?

 

STUDIA W POZNANIU - ważne informacje

kierunki studiów w Poznaniu

studia w Poznaniu

 

FILOLOGIA - ważne informacje

filologia studia

studia filologiczne w Poznaniu

studia filologiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku Filologia w Poznaniu?

Zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Filologia w Poznaniu, a nie jesteś do końca pewien, jaką renomę mają wśród absolwentów?

Małgorzata, studentka pierwszego roku studiów na kierunku Filologia w Poznaniu, mówi:

„Od zawsze miałam talent do języków. Nauczyciele w szkole powtarzali mi, że powinnam iść w tym kierunku. Na początku trochę się opierałam, ale ostatecznie zdecydowałam się na podjęcie studiów na kierunku Filologia. A dlaczego akurat w Poznaniu? Przyjechałam tutaj raz na wakacje i postanowiłam zostać. To miasto tętni życiem i ma swój niepowtarzalny klimat.”

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia Poznań studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia Poznań studia stacjonarne

Filologia Poznań studia niestacjonarne

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu

 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek FILOLOGIA

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi otwarte Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski