Filologia polskiego języka migowego - Warszawa

Filologia polskiego języka migowego - Warszawa

Studia na kierunku filologia polskiego języka migowego w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Filologia polskiego języka migowego stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne

16.01.2024

Filologia polskiego języka migowego studia Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

 

Studia na kierunku kosmetologia to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. 

Filologia polskiego języka migowego - Warszawa
Studia na kierunku filologia polskiego języka migowego w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku filologia polskiego języka migowego w Warszawie rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. i potrwa do 10 lipca 2024 r. | Filologia polskiego języka migowego Warszawa - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Studia na kierunku Filologia polskiego języka migowego dają studentom możliwość zdobycia biegłości w polskim języku migowym oraz wiedzy o środowisku niesłyszących w kontekście socjologicznym, lingwistycznym i kulturowym. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów takich jak: filologia polskiego języka migowego, kultura i historia głuchych, podstawy translatoryki migowej, warsztaty komunikacyjne czy technologie informacyjne dla języków migowych. Kierunek ten wyróżnia się innowacyjnym podejściem do tematu głuchoty, które koncentruje się na jej aspektach kulturowych i językowych, a nie wyłącznie na aspekcie medycznym.

 

Praca po studiach

Studia w Warszawie na kierunku filologia polskiego języka migowego dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako nauczyciele i tłumacze polskiego języka migowego. Absolwenci tego kierunku charakteryzują się wysoką świadomością powiązań i różnic pomiędzy fonetyką a językiem migowym oraz dylematów komunikacji międzyjęzykowej i międzykulturowej, co pomoże im zrozumieć potrzeby i oczekiwania studentów, klientów i pacjentów z wadą słuchu, z którymi przyjdzie im pracować w swoim przyszłym zawodzie.

 

WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Warszawie na kierunek Filologia polskiego języka migowego bierze pod uwagę ocenę na dyplomie oraz średnią ocen ze studiów. Osoby z najwyższymi wynikami kwalifikują się do kolejnego etapu, czyli rozmowy rekrutacyjnej, której wynik także bierze pod uwagę rekrutacja na studia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKIEGO JĘZYKA MIGOWEGO?

Filologia polskiego języka migowego to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Warszawie. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i umiejętności praktycznej, np. poprzez poprzez zajęcia w formie warsztatów, ćwiczeń i konwersatoriów.

Kierunki studiów w Warszawie takie jak Filologia polskiego języka migowego dają studentom możliwość wyboru modułu, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Filologia polskiego języka migowego możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

     

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Filologia polskiego języka migowego umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. polskiego języka migowego, lingwistyki migowej czy kultury osób Głuchych. Program studiów zakłada też, że studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi np. gramatyki opisowej, translatoryki migowej czy technologii informacyjnych dla języków migowych.

Studenci kierunku Filologia polskiego języka migowego mogą także np. zdobyć wiedzę z zakresu komunikacji Głuchych w aspekcie socjolingwistycznym czy zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu translatoriów specjalistycznych. Mają również możliwość zapoznania się z aktami prawnymi dotyczącymi osób niesłyszących i polskiego języka migowego, a także działalnością instytucji przeznaczonych osobom niesłyszących.

Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą świadomość znaczenia języka dla utrzymania oraz rozwoju więzi społecznej mniejszości językowo-kulturowej Głuchych, przez co mogą zrozumieć potrzeby i oczekiwania głuchych uczniów, klientów oraz pacjentów.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Warszawie na kierunku Filologia polskiego języka migowego: warsztaty pisania tekstu naukowego, metodologia badań kulturowych, metodologia badań lingwistycznych.

Uczelnie w Warszawie - kierunek filologia polskiego języka migowego:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Warszawski (Wydział Polonistyki UW) stacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKIEGO JĘZYKA MIGOWEGO?

Studia na kierunku Filologia polskiego języka migowego trwają 2 lata (studia II stopnia).

Filologia polskiego języka migowego w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FILOLOGIA POLSKIEGO JĘZYKA MIGOWEGO

Studia na kierunku Filologia polskiego języka migowego dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. jako tłumacze i nauczyciele języka migowego, a także podjęcia pracy badawczej w zakresie lingwistyki czy kulturoznawstwa.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Filologia polskiego języka migowego:

  • tłumacz polskiego języka migowego,
  • nauczyciel polskiego języka migowego,
  • wydawnictwa,
  • media.a

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Filologia polskiego języka migowego Warszawa studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Filologia polskiego języka migowego Warszawa studia stacjonarne

Filologia polskiego języka migowego w Warszawie

Popularne kierunki filologiczne w Warszawie

Pokaż wszystkie

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia