Prawo studia niestacjonarne Kraków

Studia niestacjonarne w Krakowie

prawo

Odkryj prawo w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

06.12.2022

Prawo studia niestacjonarne Kraków 2023

Studia na kierunku prawo w Krakowie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia na kierunku prawo w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

 

Opis kierunku

Nie każdy jest sobie w stanie poradzić ze zrozumieniem i interpretacją przepisów. Zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie prawa jest bardzo duże. Program studiów obejmuje kwestie związane m.in. z prawem karnym, cywilnym, czy finansowym oraz podstawami prawoznawstwa. Studenci mogą zapoznać się nie tylko z krajowymi aktami prawnymi, ale również przepisami międzynarodowymi (np. prawem obowiązującym w Unii Europejskiej). 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku prawo Krakowie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 5400 zł do 7000 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Absolwenci często podejmują karierę zawodową jako adwokaci, notariusze, czy radcy prawni. Warto pamiętać, że to nie wszystkie możliwości – mogą oni pracować w administracji publicznej, organizacjach pozarządowych, czy korporacjach. 

czytaj dalej wszystko o Prawo studia niestacjonarne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek PRAWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku prawo

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: niestacjonarne

Uczelnie, gdzie prawo jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Finanse i rachunkowość stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i rachunkowość

Jakie są ceny studiów na kierunku prawo w Krakowie?

Kierunek prawo można realizować w dwóch trybach, stacjonarnym i niestacjonarnym. Wybór studiów niestacjonarncyh wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Jeżeli więc chcesz aplikować na ten perspektywiczny kierunek powinieneś dokładnie zapoznać się z obowiązującym regulaminem opłat oraz cennikiem, który różni się w zależności od uczelni. Wysokość czesnego jest ustalana indywidualnie przez władze akademii i konkretnego wydziału. Studenci zazwyczaj mogą korzystać z możliwości płatności ratalnej, bogatej oferty promocji i zniżek.

Wszystkie szczegółowe informacje i aktualności związane z finansami, znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Krakowie - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

 

Gdzie studiować na kierunku prawo (niestacjonarne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (niestacjonarne) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku prawo w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek

Historia prawa jest niezwykle długa i sięga już najdawniejszych czasów. Jednak najważniejsze dla rozwoju tej dziedziny były osiągnięcia cywilizacji greckiej i rzymskiej, którym zawdzięczamy istnienie podstawowych pojęć i założeń prawnych. Kolejnym, istotnym przełomem była kodyfikacja prawa, która miała miejsce w epoce oświecenia. Od tego czasu w prawie zaszły bardzo duże zmiany, wykształciły się nowe dyscypliny, wprowadzono ważne postulaty, między innymi równość wobec prawa karnego oraz wiele innych. Biorąc pod uwagę te wykładniki, zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru różnorodnych gałęzi prawa nieustanni rośnie.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby są studia prawnicze, które od lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób, które chciałyby zdobyć trakcyjną i perspektywiczną pracę związaną ze swoimi zainteresowaniami oraz zyskać wszechstronne, humanistyczne wykształcenie. Idealni kandydaci na studia prawnicze powinni interesować się naukami społecznymi, prawnymi, politycznymi i ekonomicznymi. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą empatyczną i często wykazujesz postawę prospołeczną, to studia te będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie niestcjonarnym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia prawnicze w Krakowie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Jeżeli zdecydujesz się na tę drugą opcję będziesz mógł wybierać pomiędzy kilkoma renomowanymi uczelniami. Znajdziesz je w ofertach Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

 

4. Praca po studiach

Studia w Krakowie kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci prawa mogą liczyć na wiele ciekawych i rozwijających ofert pracy, idealnie dopasowanych do ich wykształcenia. Po zakończeniu nauki będziesz mógł związać swoją przyszłość zawodową z działami prawnymi w różnorodnych korporacjach, firmach czy instytucjach. Ponadto, idealnie odnajdziesz się, jako specjalista do spraw windykacji, windykator terenowy oraz specjalista do spraw ochrony danych osobowych.

Co więcej, ostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej. Równie ciekawą opcją może być znalezienie zatrudnienia w zawodzie asystenta sędziego, doradcy podatkowego czy w firmach ubezpieczeniowych i konsultingowych. Pamiętaj, że aby wykonywać samodzielny zawód prawnika, rady prawnego, sędziego czy komornika, konieczne jest odbycie specjalistycznej, dodatkowo płatnej aplikacji. Absolwenci jednolitych studiów magisterskich często decydują się kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

 

5. Program studiów i przedmioty

Kierunek prawo w Krakowie, charakteryzuje się niezwykle złożonym i interdyscyplinarnym programem nauczania, który tematycznie oscyluje wokół nauk społecznych, administracyjnych, prawniczych i ekonomicznych. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących i rozwijających zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym będziesz miał okazję wzbogacić swoją wiedzę oraz zyskać cenne kompetencje zawodowe.

 

W programie studiów na kierunku prawo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • powszechna historia prawa
 • prawo rzymskie
 • archeologia prawa
 • wstęp do prawoznawstwa
 • socjologia prawa
 • historia nowożytnej administracji
 • polityka gospodarcza

 

Ponadto, wszyscy studenci będą mogli brać udział w różnorzędnych projektach badawczych, konferencjach naukowych czy rozwijających wymianach studenckich. Program studiów zakłada także realizacje obowiązkowych, miesięcznych praktyk zawodowych, dzięki którym będziesz miał okazję zdobyć doświadczenie oraz podnieść swoje kwalifikacje. Co więcej, w trakcie studiów rozwiniesz zdolności językowe, co zdecydowanie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Dodatkowo, zdobędziesz cenne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji, umiejętność pracy zespołowej i wiele innych, które obecnie są wysoko cenione przez pracodawców.

 

Ile trwają studia na kierunku kierunku prawo w Krakowie?

Studia na kierunku prawo w Krakowie trwają 5 lat (studia jednolite).

Kierunek prawo w Krakowie można realizować tylko w formie jednolitych studiów magisterskich. Oznacza to, że w tym przypadku nie ma podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli licencjackie i magisterskie. Studenci, którzy zdecydują się na te formę studiów będą musieli poświęcić na naukę dziesięć semestrów, czyli pięć lat.

Absolwenci studiów prawniczych będą mogli pochwalić się tytułem magistra, który otworzy przed nimi wiele ciekawych ścieżek zawodowych. Oferta jednolitych studiów magisterskich skierowana jest do osób, które pozytywnie zdały egzamin maturalny i chciałyby kontynuować naukę na studiach wyższych. Po ukończeniu jednolitych studiów magisterskich możesz zdecydować się na kontynuacje kształcenia na wybranej przez siebie aplikacji lub studiach doktoranckich.

Prawo w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po kierunku prawo w Krakowie?

Absolwenci kierunków prawniczych w Krakowie, dzięki swojemu wszechstronnemu wykształceniu i gruntownej wiedzy z zakresu różnorodnych nauk, mogą liczyć na wiele ciekawych i rozwijających ofert pracy dopasowanych do ich kompetencji i kwalifikacji. Podobnie jest z absolwentami prawa. Po zakończeniu studiów możesz związać swoją zawodową przyszłość z wieloma prężnie rozwijającymi się branżami. W trakcie kursu zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji państwowej i samorządowej.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się na stanowiskach wymagających dokładnej znajomości różnych gałęzi prawa, między innymi w zawodzie: ławnika sądowego, mediatora społecznego, czy radnego samorządu. Równie ciekawym wyborem może być praca w firmach konsultingowych i doradczych, agencjach ubezpieczeniowych czy w zawodzie doradcy podatkowego. Absolwenci mogą pracować także, jako specjaliści do spraw windykacji, windykatorzy terenowi oraz specjaliści do spraw ochrony danych osobowych.

Uzyskane kompetencje i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie między innymi, jako doradca biznesowy lub konsultant prawnym, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach. Co więcej, znajomość minimum jednego języka obcego otworzy Ci drzwi do światowej kariery. Po zakończeniu nauki będziesz mógł także założyć własną firmę lub zdecydować się na jedną z dostępnych aplikacji, dzięki której zyskasz nowe perspektywy zawodowe. Obecnie dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji, między innymi: radcowska, adwokacka, sędziowska, prokuratorska, komornicza, notarialna, kuratorska lub rzeczniowska. Po ich ukończeniu będziesz mógł związać swoją przyszłość z zawodem komornika, prokuratora, radcy prawnego, sędziego, rzecznika patentowego lub referendarza sądowego.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek prawo w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Studia prawnicze w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz cenne kwalifikacje zawodowe. Choć uczelnie są przygotowane na przyjęcie, jak największej liczby chętnych, to jednak istotne jest spełnienie kilku, istotnych warunków. Wszyscy kandydaci na te prestiżowe studia muszą zdać egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych, czyli z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Na poszczególnych kierunkach studiów obowiązuje limit miejsc, a na uczelnie przyjmowana jest ograniczona liczba kandydatów. Przyszli studenci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, w wyniku którego tworzona jest lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku prawo w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: 40
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie: 350
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: 60

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w uczelniach publicznych oraz studia oferowane przez prywatne szkoły wyższe są zazwyczaj płatne.

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego – 6400 zł
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 6600 zł
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – 7000 zł
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – 5400 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji publikowane są w indywidualnie ustalonych przez poszczególne szkoły wyższe terminach. Kandydaci otrzymują najważniejsze informacje poprzez system rekrutacyjny – w prywatnym profilu użytkownika. Dzięki temu osoby objęte postępowaniem kwalifikacyjnym poznają decyzję uczelni o tym, czy zostały one przyjęte na wybrane kierunki studiów.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 09.09.2022
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – 15.07.2022
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – od 18.07.2022 do 30.09.2022

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zazwyczaj zakwalifikowani na studia kandydaci mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście, bezpośrednio w siedzibie wybranej szkoły wyższej. Niektóre uczelnie umożliwiają przyszłym studentom dostarczenie kompletnej dokumentacji za pomocą poczty tradycyjnej. Osoby, które nie mogą pojawić się w miejscu wyznaczonym przez szkołę, w celu złożenia dokumentów rekrutacyjnych mogą wypełnić odpowiedni formularz, niezbędny do przekazania pełnomocnictwa zaufanej osobie trzeciej.

Przed dostarczeniem dokumentacji należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w wybranej przez kandydata szkole. Preferowana forma doręczenia dokumentacji może różnić się w zależności od decyzji uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin przeznaczony na składanie dokumentów rekrutacyjnych różni się w poszczególnych szkołach wyższych – jest on indywidualnie ustalany przez uczelnie. Etap ten zazwyczaj rozpoczyna się zaraz po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może skutkować skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – od 10.09.2022 do 13.09.2022
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – od 05.07.2022 do 07.07.2022

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek prawo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie niestacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa UE w Krakowie) niestacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Prawa i Administracji UJ) niestacjonarne studia jednolite więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Prawa i Ekonomii) niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek prawo w Krakowie?

Kierunki prawnicze w Krakowie zajmują wysokie miejsce w rankingach najpopularniejszych studiów, a ich ukończenie zwiększa szanse na ciekawą, stabilną i rozwijającą pracę zawodową. Jeżeli tobie także zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i rozwijaniu swoich pasji oraz zainteresowań naukowych, to studia na kierunku prawo są dla ciebie stworzone. Jednak przed przystąpieniem do procesu rekrutacji musisz zastanowić się nad kilkoma, niezwykle istotnymi kwestiami:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami prawnymi, administracyjnymi i społecznymi?
 • Jesteś osobą empatyczną i często wykazujesz postawę prospołeczną?
 • Jesteś osobą charyzmatyczną i masz osobowość lidera?

 

Jeżeli tylko odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to powinieneś poważnie rozważyć wybór tego prestiżowego kierunku. Mimo, że uczelnie w Krakowie przygotowane są na przyjęcie, jak największej liczby chętnych, to musisz pamiętać o spełnieniu kilku warunków, które zdecydują o twoim przyjęciu na studia. Pierwszym i najważniejszym z nich jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. Znajomość wybranego języka obcego czy osiągnięcia z konkursów, które będą tylko dodatkowym atutem w procesie rekrutacji.

Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania harmonogramu ustalonego przez komisję rekrutacyjną. Po pozytywnym przejściu przez Elektroniczną Rejestracje Kandydatów będziesz musiał osobiście dostarczyć niezbędne dokumenty. Najczęściej jest to świadectwo maturalne, podanie o przyjęcie na studia oraz zdjęcia legitymacyjne. Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności, oficjalnie zostaniesz studentem prawa. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji, szczegółowo się z nimi zapoznał.

Jakie opinie mają studia na kierunku prawo w Krakowie?

Kierunki prawnicze w Krakwie cieszą się bardzo o dużą popularnością wśród studentów, a ich ukończenie daje gwarancje wszechstronnego wykształcenia oraz zdobycia ciekawej i perspektywicznej pracy.

Tak wypowiada się o nich Aleksandra, studentka czwartego roku jednolitych studiów magisterskich:

Zawsze marzyłam o wykonywaniu zawodu prawnika i braniu udziału w ekscytujących rozprawach sądowych. Cieszę się, że studia prawnicze pomagają mi w realizacji moich planów. Choć wiem, że przede mną jeszcze długa droga, to nie żałuje mojej decyzji. Każdemu polecam wybór studiów prawniczych.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w Krakowie

Studia jednolite

Kierunki prawnicze i administracja w Krakowie

Komentarze (0)