Stosunki międzynarodowe studia zaoczne Kraków

Stosunki międzynarodowe studia zaoczne Kraków

Advertisement

Stosunki międzynarodowe studia zaoczne Kraków

Studia zaoczne w Krakowie

stosunki międzynarodwe

Odkryj stosunki międzynarodwe w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować 

 

Dodaj do ulubionych

06.12.2022

Stosunki międzynarodowe studia niestacjonarne (zaoczne) Kraków 2023

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

 

Opis kierunku

Na czym dokładnie polegają procesy polityczno-społeczne, które zachodzą we współczesnym świecie? Tego można dowiedzieć się, studiując stosunki międzynarodowe. W trakcie kształcenia studenci mają szansę zdobyć wiedzę dotyczącą m.in. gospodarki, dyplomacji, czy polityki. Absolwenci nie powinni mieć problemu z tworzeniem specjalistycznych analiz z zakresu ekonomii, czy międzynarodowej polityki. 

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny

Ceny za studia niestacjonarne na kierunku stosunki międzynarodowe Krakowie w roku akademickim 2022/2023 wahają się od 3800 zł do 6200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Praca po studiach

Zdobyte wykształcenie pozwala absolwentom na rozwój kariery w administracji publicznej oraz w międzynarodowych instytucjach i organizacjach. Osoby, które ukończyły stosunki międzynarodowe, świetnie sprawdzą się w dyplomacji. 

czytaj dalej wszystko o Stosunki międzynarodowe studia zaoczne Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Stosunki międzynarodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Stosunki międzynarodowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jakie są ceny studiów na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie?

Uczelnie w Krakowie mają w swojej ofercie zarówno studia stacjonarne i niestacjonarne, czyli zaoczne. Te drugie skierowane są do osób, które chciałyby połączyć naukę z innymi aktywnościami, na przykład z pracą zawodową. Jeżeli zdecydujesz się na wybór trybu zaocznego, musisz pamiętać o konieczności poniesienia odpowiednich opłat. Ich wysokość jest indywidualnie ustalana przez władze konkretnej uczelni i może być zmienna w zależności od różnorodnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych.

Dlatego też tak istotne jest, abyś przed rekrutacją na wybrany kierunek, dokładnie zapoznał się z regulaminem opłat dostępnym na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Krakowskie uczelnie zazwyczaj mają w swoich ofertach bogaty wachlarz zniżek, promocji czy możliwości płatności ratalnej, co może nawet w znaczny sposób wpłynąć na wysokość czesnego.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Stosunki międzynarodowe w Krakowie - zasady rekrutacji

Aktualności rekrutacyjne

 

Gdzie studiować na kierunku stosunki międzynarodowe (zaoczne) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek stosunki międzynarodowe (zaoczne) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Jak wyglądają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie?

1. Dla kogo ten kierunek?

Współcześnie, w dobie podejmowania współpracy międzynarodowej na niemal każdym polu, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w meandrach i mechanizmach polityki, kultury i administracji międzynarodowej i potrafiących zastosować swoją wiedzę w praktyce. Odpowiedzią na tego typu potrzeby jest kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie, który kształci obywateli świata kompleksowo przygotowanych do pracy na arenie światowej.

Idealnymi kandydatami na studia psychologiczne i społeczne będą osoby wykazujące na co dzień postawę prospołeczną, które jednocześnie chciałyby mieć realny wpływ na funkcjonowanie państwowości i pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jeżeli dodatkowo interesujesz się polityką i chciałbyś poznać inne kultury i obyczaje, to studia na kierunku stosunki międzynarodowe będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia ekonomiczne w Krakowie cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. W związku z tego typu tendencjami, coraz więcej uczelni decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty kształcenia. Stosunki międzynarodowe w trybie niestacjonarnym można obecnie studiować na Społecznej Akademii Nauk, Uniwersytecie Ekonomicznym oraz Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej.

Program studiów oscyluje przede wszystkim wokół nauk politycznych, społecznych, administracyjnych i gospodarczych. Dzięki tak interdyscyplinarnej ofercie kształcenia, jako student będziesz miał okazję rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i zdobyć wszechstronne wykształcenie. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, między innymi: nauki o państwie, mikroekonomia, statystyka międzynarodowa, geografia polityczna i ekonomiczna, polityka zagraniczna oraz wiele innych. Ponadto, studenci będą mogli wybierać spośród bogatej oferty bloków specjalizacyjnych. Wszystkie niezbędne informacje związane z programem nauczania znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych uczelni.

 

4. Praca po studiach

Studia w Krakowie kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na współczesnym, dynamicznym rynku pracy. Absolwenci stosunków międzynarodowych także mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy dopasowanych do ich wykształcenia. Po ukończeniu studiów bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w wielu ciekawych branżach.

Przede wszystkim zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji publicznej, administracji samorządowej oraz organizacjach międzynarodowych. Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik placówek dyplomatycznych, urzędów, organizacji pozarządowych oraz prywatnych przedsiębiorstw. Znajomość języka obcego oraz sytuacji międzynarodowej sprawią, że będziesz mógł rozpocząć karierę na arenie światowej. Absolwenci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej.

 

5. Program studiów i przedmioty

Kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie charakteryzuje się bogatym i interdyscyplinarnym programie nauczania, który oscyluje wokół nauk społecznych, humanistycznych, politycznych czy gospodarczych. Jako student będziesz miał okazję uczęszczać na zajęcia, wykłady oraz warsztaty praktyczne, dzięki którym rozwiniesz swoją wiedzę i zyskasz cenne umiejętności praktyczne.

 

W programie studiów na kierunku stosunki międzynarodowe znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • społeczeństwa i kultury Europy
 • komunikacja międzykulturowa
 • systemy polityczne państw europejskich
 • polityka gospodarcza
 • polityka zagraniczna
 • międzynarodowe stosunki gospodarcze

 

oraz wiele innych. Oprócz zajęć obligatoryjnych, w ofercie kształcenia znajdą się ciekawe bloki specjalizacyjne, mianowicie: międzynarodowe stosunki polityczne, studia wschodnie, polityka i komunikacja międzynarodowa, zarządzanie międzynarodowe, administracja w UE, media i komunikowanie w UE, biznes i współpraca na rynku europejskim. Szeroki wachlarz ciekawych specjalności sprawi, że będziesz mógł rozwinąć się na kilku polach jednocześnie i pogłębisz swoje zainteresowania naukowe. Co więcej, studenci będą mogli rozwinąć swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, co niewątpliwie zwiększy ich szanse na międzynarodową karierę. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich , dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

Ile trwają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie?

Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie można realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Pierwsza opcja jest skierowana do wszystkich osób, które pozytywnie zaliczyły egzamin maturalny i chciałyby dalej rozwijać się w określonym kierunku. W tym przypadku nauka trwa sześć semestrów, czyli trzy lata i kończy się zdobyciem tytułu licencjata. Natomiast, jeżeli jesteś absolwentem studiów wyższych i zależy Ci na zdobywaniu dalszego wykształcenia, to studia magisterskie będą dla ciebie idealnym wyborem. Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, to na naukę będziesz musiał poświęcić dwa lata. Absolwenci, którzy otrzymają tytuł magistra będą mogli kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich, które umożliwią im rozpoczęcie kariery naukowej.

Stosunki międzynarodowe w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie?

Kierunki studiów w Krakowie kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy i mogą liczyć na wiele ciekawych ofert zawodowych. Dlatego też po ukończeniu stosunków międzynarodowych otworzy się przed tobą wiele możliwości rozwoju zawodowego. Przede wszystkim, w czasie studiów zostaniesz kompleksowo przygotowany do pracy w jednostkach administracji rządowej i samorządowej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się we wszelkich organizacjach międzynarodowych oraz prywatnych formach prowadzących współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z dyplomacją oraz z biznesem międzynarodowym. Co więcej znajdziesz zatrudnienie w różnego rodzaju urzędach, strukturach władz centralnych, lokalnych i samorządowych. Ponadto, możesz pracować w zawodzie specjalisty do spraw kadr i płac, spedytora międzynarodowego, product managera oraz dyrektora do spraw międzynarodowych.

Jako absolwent możesz także rozważyć objęcie stanowisk kierowniczych i menedżerskich, zarówno w małych firmach, jak i dużych międzynarodowych korporacjach. Konkretna ścieżka zawodowa będzie w ostateczności zależeć od ukończonej specjalizacji. Dodatkowo, będziesz mógł pracować w redakcjach czasopism, specjalistycznych wydawnictwach oraz innego rodzaju mediach. Bardzo dobra znajomość języka obcego oraz sytuacji międzynarodowej sprawi, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie na arenie światowej.

Ciekawym wyborem może być także branża finansowa, placówki kulturalne, organizacje pozarządowe oraz środki masowego przekazu. Absolwenci często decydują się także na założenie i prowadzenie własnego biznesu. PO ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz także kontynuować naukę na studiach magisterskich i tym samym zdobyć nowe, ciekawe perspektywy zawodowe.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie?

W procesie rekrutacji na kierunek stosunki międzynarodowe w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

 • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
 • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Krakowie, co roku przyjmują wielu studentów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania naukowe oraz zdobyć wszechstronne wykształcenie kierunkowe z zakresu nauk społecznych, politycznych i gospodarczych. Jednak, aby zostać studentem stosunków międzynarodowych musisz pamiętać o spełnieniu kilku warunków. Najistotniejszą, decydującą o przyjęciu na studia, kwestią jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, takich jak: matematyka, język polski i język obcy nowożytny oraz wybranego przedmiotu dodatkowego. Dokładne informacje na temat wymagań znajdziesz na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni w Krakowie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

 

Limity miejsc

Kandydaci na poszczególne kierunki studiów przyjmowani są w oparciu o limit miejsc – przyszli studenci obejmowani są postępowaniem kwalifikacyjnym, na podstawie którego tworzona jest lista rankingowa.

Limity miejsc na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: 26
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: 60

*Uczelnie publiczne, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

 

Ile kosztują studia

Studia niestacjonarne w publicznych szkołach wyższych są niestety płatne. Za możliwość niestacjonarnej nauki należy także zazwyczaj zapłacić w uczelniach prywatnych.

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie – 6200 zł
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 5200 zł
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – 3800 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Uczelnie samodzielnie decydują o tym, kiedy opublikują wyniki postępowania kwalifikacyjnego na poszczególne kierunki studiów. Informacje o tym, czy dany kandydat dostał się na wybrane studia, umieszczane są w prywatnych profilach w systemie rekrutacyjnym. Dzięki temu zakwalifikowane osoby mogą poznać szczegóły dotyczące kolejnych etapów rekrutacji.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – 09.09.2022
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – od 18.07.2022 do 30.09.2022

*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Zakwalifikowani na studia kandydaci zazwyczaj mogą składać dokumenty rekrutacyjne osobiście, bezpośrednio w siedzibie wybranej szkoły wyższej. Niektóre uczelnie dopuszczają także możliwość wysłania kompletnej dokumentacji za pomocą poczty tradycyjnej. Czasem kandydaci, którzy nie mogą samodzielnie dostarczyć plików we wskazane miejsce, mogą zrobić to za pośrednictwem upoważnionych do tego osób trzecich (wzór wniosku o pełnomocnictwo znaleźć można najczęściej na stronie uczelni).

Przed dopełnieniem wszystkich formalności należy zapoznać się z zasadami rekrutacji, które obowiązują w wybranej szkole wyższej – preferowana forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych może różnić się w zależności od decyzji uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dokumenty rekrutacyjne należy dostarczyć do wybranej uczelni w terminie wyznaczonym przez szkołę – zazwyczaj można to zrobić niedługo po ogłoszeniu wyników postępowania kwalifikacyjnego. Kandydaci na dopełnienie formalności mają zaledwie kilka dni, dlatego warto wcześniej przygotować wszystkie niezbędne części dokumentacji. Spóźnienie w większości szkół wyższych jest równoznaczne z rezygnacją kandydata ze studiów.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Krakowie:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – od 10.09.2022 do 13.09.2022

* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Uczelnie w Krakowie - kierunek stosunki międzynarodowe:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej UE w Krakowie) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych) niestacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie?

Studia psychologiczne i społeczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy marzą o rozpoczęciu kariery międzynarodowej i związaniu swojej przyszłości z branżą polityczną. Jeżeli ty także chciałbyś zostać studentem na tym kierunku, powinieneś wcześniej zastanowić się nad kilkoma kwestiami, mianowicie:

 • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi?
 • Czy chciałbyś mieć realny wpływ na różne aspekty rozwoju państwowości i pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej?
 • Czy marzysz o karierze na arenie międzynarodowej?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na chociaż jedno z powyższych pytań, to studia na kierunku stosunki międzynarodowe powinny być twoim wyborem. Jednak przed przystąpieniem do procesu rekrutacji powinieneś spełnić kila bardzo istotnych warunków. Najważniejszym z nich jest zaliczenie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych, takich jak: język polski, język obcy nowożytny i matematyka oraz jednego, wybranego przez siebie przedmiotu dodatkowego. Dużym atutem będą także punkty uzyskane z konkursów i olimpiad naukowych oscylujących wokół nauk społecznych, politycznych i gospodarczych oraz znajomość wybranego języka obcego.

Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą proces rekrutacji oraz elektronicznej rejestracji kandydatów muszą pamiętać o konieczności przestrzegania terminów składania wymaganych dokumentów. Najczęściej należą do nich: świadectwo maturalne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zdjęcia legitymacyjne oraz podanie o przyjęcie na studia. Wszystkie niezbędne informacje i aktualności związane z rekrutacją znajdują się na oficjalnych stronach internetowych uczelni. Warto, abyś dokładnie zapoznał się z obowiązującym regulaminem, procedurami i terminami kolejnych etapów rekrutacji.

Jakie opinie mają studia na kierunku stosunki międzynarodowe w Krakowie?

Studia psychologiczne i społeczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów chcących rozwinąć swoje kompetencje z obszaru nauk politycznych, społecznych i gospodarczych. Kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie ma wiele pozytywnych opinii.

Tak wypowiada się o nim, Aleksandra, studentka studiów magisterskich:

Zawsze interesowała mnie polityka międzynarodowa i wszystkie zagadnienia związane z relacją naszego państwa z innymi krajami Europy. Dlatego też kierunek stosunki międzynarodowe był dla mnie oczywistym wyborem. Cieszę się, że mogę rozwijać swoje zainteresowania i jednocześnie zdobyć wszechstronne wykształcenie.

Kierunki humanistyczne w Krakowie

Rozwiń

Komentarze (0)