ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE

ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE studia – kierunek studiów

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie rozpocznie się 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 20 października 2022 r. | zarządzanie i prawo w biznesie - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności zarządzanie i prawo w biznesie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | zarządzanie i prawo w biznesie - uczelnie >

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w pocesie kwalifikacyjnym na kierunek zarządzanie i prawo w biznesie na większości uczelni: 

 • język polski,
 • język obcy,
 • historia,
 • wos,
 • geografia,
 • informatyka,
 • matematyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zarządzanie i prawo w biznesie stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie i prawo w biznesie studia niestacjonarne

Zarządzanie i prawo w biznesie studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Zarządzanie i prawo w biznesie studia I stopnia

Zarządzanie i prawo w biznesie studia II stopnia

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE

Jako student tego niezwykle przyszłościowego i nowatorskiego kierunku będziesz miał okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru kilku istotnych dziedzin, niezbędnych do prawidłowego i skutecznego prowadzenia biznesu. W ofercie kształcenia przewidziano wiele interesujących zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat:

 • prawa cywilnego,
 • konstytucyjnego,
 • finansowego
 • prawa pracy

 

Ponadto, skupisz się na rozwijaniu swoich zdolności z obszaru podstaw zarządzania i prowadzenia polityki finansowej oraz opieki prawnej różnorodnych przedsiębiorstw. W trakcie studiów zagłębisz się także w kwestie z wiązane z finansami i rachunkowością, a także zyskasz kompetencje dotyczące nadzorowania księgowości i jej prawidłowego funkcjonowania.

Co więcej, zaznajomisz się z najnowszymi technikami i metodami marketingu i reklamy i nauczysz się wykorzystywać je podczas swojej pracy zawodowej. Oprócz wykształcenia kierunkowego, ugruntujesz także swoje zdolności językowe, co niewątpliwie zwiększy twoje szanse na międzynarodową karierę. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zyskasz cenne doświadczenie zawodowe.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • znajomość prawa finansowego, cywilnego i gospodarczego
 • wiedza z zakresu rachunkowości i finansów
 • znajomość różnych technik i metod marketingowych
 • znajomość języka obcego
 • znajomość specjalistycznej terminologii
 • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy teoretycznej

Jak wyglądają studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie?

Współcześnie, w związku ze wzmożonym rozwojem gospodarczym i przemysłowym oraz pojawianiem się nowych przedsiębiorstw z zakresu różnorodnych dziedzin, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów doskonale orientujących się w skomplikowanych przepisach prawnych oraz posiadających umiejętności z obszaru zarządzania i pokrewnych dyscyplin.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby są liczne kierunki studiów, których tematyka oscyluje wokół kwestii powiązanych z prowadzeniem i nadzorowaniem biznesu. Idealnym przykładem takiego kierunku jest zarządzanie prawo w biznesie, którego program skierowany jest do ambitnych i zorientowanych na wysokie cele osób, które chciałyby związać swoją przyszłość z branżą menadżerską.

Jeżeli więc masz duże zdolności przywódcze oraz sprecyzowane plany zawodowe, to koniecznie weź udział w rekrutacji na te niezwykle perspektywiczne studia!

 

1. Typ i tryb studiów

Interdyscyplinarny kierunek zarządzanie i prawo w biznesie pozwala połączyć wiadomości odnoszące się do prawnych aspektów obrotu gospodarczego z umiejętnościami menedżerskimi. Studia tego typu możesz realizować w dwóch wariatach. Jeśli wolisz studiować w tygodniu i chcesz szczegółowo zgłębić temat, wybierz studia dzienne (stacjonarne). Jeśli jednak masz zobowiązania zawodowe lub prywatne, możesz wybrać kształcenie weekendowe na studiach niestacjonarnych.

 

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Program studiów i przedmioty

Wśród wybranych przedmiotów, które znajdziesz w programie kształcenia, są między innymi: podstawy zarządzania, rachunkowość finansowa, podatki i prawo podatkowe, wstęp do wiedzy o państwie i prawie, prawo cywilne, podatki i prawo podatkowe.

Studenci uczą się także biznesowego języka angielskiego. Kierunek przewiduje odbycie trzymiesięcznych praktyk zawodowych, które są obowiązkowe dla każdego, kto zdecyduje się kształcić w ramach zarządzania i prawa w biznesie, przynajmniej na studiach stacjonarnych.

 

3. Nabywane umiejętności

W trakcie całego procesu kształcenia będziesz weryfikował istotę ekonomii i prawa dla kształtujących się przedsiębiorstw. Ważne jest umiejętne wykorzystanie tych dwóch kategorii w podejmowanych decyzjach i działaniach. Studenci zdobywają wykształcenie techniczne, zapoznają się z potrzebnymi oprogramowaniami komputerowymi.

Mogą także prowadzić własne przedsiębiorstwo, co wiąże się z doskonaleniem predyspozycji kierowniczych i komunikatywnych. Zarządzanie i biznes to kwestie, które siłą rzeczy wiążą się z ludźmi, a więc poprawna komunikacja czy chęć pracy w zespole są tutaj wskazane.

 

4. Gdzie studiować zarządzanie i prawo w biznesie

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i prawo w biznesie:

Ile trwają studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie?

Studia na kierunku zarządzanie i prawo w biznesie trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Zarządzanie i prawo w biznesie możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia, to znaczy zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu.

Studia pierwszego stopnia to trzyletnie studia licencjackie. Uzyskany tytuł licencjata umożliwia kontynuowanie kształcenia na studiach uzupełniających magisterskich. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, a po zdaniu wszystkich egzaminów absolwenci kierunku szczycą się tytułem magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO ZAKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE:

Jako absolwent tego prestiżowego i nowatorskiego kierunku zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu nauk prawniczych, biznesowych i finansowych. Uzyskane umiejętności i wszechstronne wykształcenie zawodowe sprawi, że bez problemu znajdziesz zatrudnienie w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po zakończeniu nauki będziesz mógł związać swoją przyszłość z jednostkami administracji rządowej i samorządowej.

Ponadto, idealnie odnajdziesz się na stanowiskach kierowniczych i menedżerskich w dowolnych firmach, korporacjach i instytucjach. Równie interesującą drogą może być praca w firmach doradczych lub konsultingowych w charakterze analityka biznesowego czy finansowego.

Gruntowne wykształcenie sprawi, że będziesz mógł prowadzić także obsługę prawną przedsiębiorstw lub pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, zdolności językowe i znajomość środowiska międzynarodowego sprawi, że znajdziesz zatrudnienie także poza granicami naszego kraju.

 

Absolwent kierunku psychologia w zarządzaniu znajdzie zatrudnienie w/jako:

 • stanowiska kierownicze i menedżerskie
 • branża finansowa
 • firmy doradcze i konsultingowe
 • administracja rządowa
 • administracja samorządowa
 • obsługa prawna przedsiębiorstw
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • własna działalność biznesowa
 • analityk biznesowy
 • analityk finansowy

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Prawnicze i administracja - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE I PRAWO W BIZNESIE

Komentarze (3)

Ewa odpowiedz

Hej, ja jestem po takich studiach na WSKZ i polecam.

Administraccja odpowiedz

Poszukuje Uczelni, która realizuje kierunek Administracja - prawo, zarządzanie i organizacja, Czy są tutaj studenci i mogą coś polecić ??

Eric Jones odpowiedz

Good day, My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement ? Congratulations What for? Part of my job is to check out websites and the work you?ve done with otouczelnie.pl definitely stands out. It?s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality. There is, however, a catch? more accurately, a question? So when someone like me happens to find your site ? maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know? More importantly, how do you make a connection with that person? Studies show that 7 out of 10 visitors don?t stick around ? they?re there one second and then gone with the wind. Here?s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about? Talk With Web Visitor is a software widget that?s works on your site, ready to capture any visitor?s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they?re interested ? so that you can talk to that lead while they?re literally checking out otouczelnie.pl. CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works. It could be a game-changer for your business ? and it gets even better? once you?ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation ? immediately (and there?s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.) Plus then, even if you don?t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship. Everything I?ve just described is simple, easy, and effective. CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business. You could be converting up to 100X more leads today! Eric PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial ? and it even includes International Long Distance Calling. You have customers waiting to talk with you right now? don?t keep them waiting. CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now. If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=otouczelnie.pl

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia