Ekoenergetyka - Lublin

Ekoenergetyka - Lublin

Studia na kierunku ekoenergetyka w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Ekoenergetyka stopień: (I), czas trwania: 4 lata • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

26.01.2024

Ekoenergetyka studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Ekoenergetyka w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Ekoenergetyka - Lublin
Studia na kierunku ekoenergetyka w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku ekoenergetyka możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku ekoenergetyka są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy w dziedzinie energii odnawialnej. Studenci zdobywają zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności z zakresu wytwarzania energii z różnych źródeł odnawialnych, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, geotermalna, wodna oraz oparta na biomasie. Poznaja również tajniki aspektów prawnych, środowiskowcyh i społecznych związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Program kształcenia przewiduje realizację przedmiotów związanych z roślinnymi surowcami energetycznymi, technologią biopaliw, efektywnością energetyczną, oceną jakości biopaliw, transportem surowców energetycznych oraz eksploatacją urządzeń ekoenergetycznych.
 
Praca po studiach
Absolwenci ekoenergetyki pracują na stanowiskach inżynierskich i menadżerskich w firmach o profilu ekologicznym. Absolwenci znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych, takich jak biogazownie, farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne, elektrociepłownie czy firmy produkujące biopaliwa. Doskonale odnajdują się również w instytucjach naukowo-badawczych, jednostkach samorządu terytorialnego oraz organizacjach pozarządowych. Ponadto, z powodzeniem znajdą pracę w innych gałęziach przemysłu, takich jak sektor przetwórstwa rolno-spożywczego i leśnictwo.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ekoenergetyka w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku ekoenergetyka najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Postępowanie rekrutacyjne podczas kwalifikacji na studia w Lublinie na kierunku ekoenergetyka jest przeprowadzane na podstawie konkursu świadectw maturalnych, a dokładniej kilku znaczących dla przyszłych maturzystów przedmiotów. Są nimi zazwyczaj: matematyka, biologia, chemia, fizyka i astronomia, informatyka oraz język angielski.

Warto mieć na względzie możliwość pewnych zmian odgórnych procedur i pamiętać o regularnym śledzeniu strony internetowej wybranej uczelni wyższej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekoenergetyka w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOENERGETYKA?

 

Żyjemy w czasach dynamicznie rozwijającej się gospodarki, a więc i przemysłowej działalności człowieka. Mimo faktu, że korzyści generowane przez przemysł są ogromne i odczuwane przez ogół ludzkości, to nie warto zapominać o dobru otaczającego nas środowiska, którego jesteśmy częścią. W najbliższym spektrum zainteresowania studiów na kierunku ekoenergetyka znajduje się pozyskiwanie, wytwarzanie i rozdzielanie energii elektrycznej powstałej na skutek działania odnawialnych źródeł, takich jak elektrownie wiatrowe, wodne, geotermalne, czy słoneczne. Ten przyszłościowy kierunek możesz rozpocząć między innymi w Lublinie.

Wszystkie kierunki studiów w Lublinie są różne, dlatego trafiają w gusta ludzi o przeróżnych cechach indywidualnych. Dla wielu świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich znalezienie interesującego ich kierunku jest czynnikiem determinującym poczucie szczęścia i satysfakcji z wypełniania obowiązków edukacyjnych i zawodowych. Dlatego zanim podejmiesz ekoenergetykę, zastanów się dobrze, czy będzie to kierunek dla ciebie. Jeżeli:

 • Interesujesz się odnawialnymi źródłami energii elektrycznej,
 • chciałbyś poznać sposoby jej przetwarzania,
 • lubisz matematykę, fizykę oraz chemię,
 • losy naszej planety nie są ci obojętne,

to najprawdopodobniej specyfika studiów na kierunku ekoenergetyka okaże się idealnie dopasowana do posiadanych przez ciebie predyspozycji. Nie czekaj dłużej i aplikuj na Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ekoenergetyka możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekoenergetyka w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 roku do 4 lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Szczegółowy program kształcenia, jaki jest obecny na ekoenergetyce, został zaprojektowany w sposób pozwalający każdemu z absolwentów na zdobycie wszechstronnej wiedzy i umiejętności kierunkowych. Z tego względu studia inżynierskie na kierunku ekoenergetyka uposażą cię we wszechstronne kompetencje, odnoszące się do wytwarzania, gromadzenia i rozdziału energii elektrycznej, pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Zgłębienie podstaw aspektów

 • ekonomicznych
 • prawnych
 • środowiskowych
 • społecznych

 

Które wiążą się w sposób bezpośredni z ekoenergetyką, pozwoli na lepsze zrozumienie esencji opisywanego kierunku.

Ile trwają studia na kierunku ekoenergetyka w Lublinie?

Studia na kierunku Ekoenergetyka w Lublinie, trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia).

Ekoenergetyka w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKOENERGETYKA?

Możliwości zawodowe, jakie są gwarantowane przez wszystkie uczelnie w Lublinie sprawiają, że miasto to staje się punktem zainteresowania bardzo wielu przyszłych kandydatów na kierunki wyższe. Podejmując ekoenergetykę, możesz przygotować się na możliwości zawodowe związane z pracą w

 • firmach i międzynarodowych korporacjach o nastawieniu ekologicznym
 • przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych
 • firmach produkujących biopaliwa
 • przemyśle rolno-spożywczym, mechanicznym, leśniczym
 • jednostkach administracyjnych, zaangażowanych w kwestie związane z energią elektryczną

 

Ostateczny wybór, a więc i kwestia kształtowania swojej zawodowej przyszłości, będą zależały wyłącznie od ciebie.

Gdzie studiować na kierunku ekoenergetyka w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek ekoenergetyka w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek ekoenergetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek ekoenergetyka w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekoenergetyka Lublin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekoenergetyka Lublin studia stacjonarne

Ekoenergetyka Lublin studia niestacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Ekoenergetyka w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-1e4NozBD0cRCFt8gAWtS5k https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bfdcf-wsh-wroclaw.jpg Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Aula Uniwersytecka Wydziału Prawa i Administracji UMCS https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCxKWr2NXIkcRYECcap5lmJQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/99092-umcs-kierunki.jpg Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJlUta6UScGEcReTNKOPAxYMc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/36d11-wsosp-deblin.jpg Lotnicza Akademia Wojskowa
 • UL.ROLNA 43,, 40-555 KATOWICE, WOJ. ŚLĄSKIE https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=wyższa+szkoła+techniczna+katowice https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b6936-wst-katowice.jpg Akademia Śląska
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie