Ekoenergetyka - Poznań

Ekoenergetyka - Poznań

Studia na kierunku ekoenergetyka w Poznaniu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ekoenergetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 4 lata • 1,5 roku • 3,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie ekoenergetyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Inżynieria zarządzania stopień: (I), czas trwania: 4 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku inżynieria zarządzania

22.01.2024

Ekoenergetyka studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Studia na kierunku ekoenergetyka to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Ekoenergetyka - Poznań
Studia na kierunku ekoenergetyka w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Poznaniu 2024/2025 na kierunku ekoenergetyka możesz podjąć w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP), 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu.
 
Opis kierunku 
Studenci kierunku ekoenergetyka zdobędą obszerną wiedzę z zakresu wdrażania i stosowania technologii energii odnawialnych. Kierunek ten powstał w odpowiedzi na aktualne potrzeby rynku i dynamiczny rozwój branży energetycznej związanej z odnawialnymi źródłami energii. Uczestnicy zajęć poznają tajniki zagadnień związanych m.in. z pozyskiwaniem biogazu oraz projektowaniem, budową i eksploatacją biogazowni, projektowaniem i eksploatacją farm wiatrowych czy paneli słonecznych i ogniw fotowoltaicznych. W programie kształcenia znajdziemy przedmioty takie jak: propedeutyka rolnictwa i leśnictwa, technika cieplna, ekologia i ochrona biosfery, podstawy hydrauliki i pneumatyki czy prawo gospodarcze w energetyce.
 
Praca po studiach
Absolwenci tego kierunku studiów rozwijają swoją karierę zawodową w kierunku projektowania instalacji odnawialnych źródeł energii czy zarządzania nimi. Znajdują zatrudnienie w firmach zajmujących się doradztwem ekoenergetycznym czy w administracji państwowej i samorządowej w działach związanych z ochroną środowiska. Doskonale odnajdują się w pracy przy uprawie roślin energetycznych i produkcji paliw z biomasy. Ponadto, niektórzy absolwenci decydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej związanej z handlem, usługami i produkcją eko-energii.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ekoenergetyka?

Jeśli rozważasz studia w zakresie ekoenergetyki, warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie. Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu.

Pamiętaj, że w zależności od poziomu i trybu kształcenia wymogi kwalifikacyjne mogą być inne. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOENERGETYKA W POZNANIU?

Ekoenergetyka to nowatorski kierunek, odpowiadający na potrzeby współczesnego rynku pracy. Interdyscyplinarnie opracowywany program studiów wypełniony jest najważniejszymi przedmiotami, a także umożliwia zdobycie lub rozwinięcie potrzebnych do pracy umiejętności.

Studenci będą mieli okazję zapoznać się z technologiami wykorzystywania biomasy do produkcji energii elektrycznej i ciepła, a także ze sposobami konwersji biomasy na biopaliwa.

Dowiesz się także, jak pozyskuje się biogaz oraz na czym polega projektowanie, budowa i eksploatacja biogazowni. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności projektowe i eksploatacyjne odnoszące się do paneli słonecznych i ogniw fotowoltaicznych.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Ekoenergetyka możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Ekoenergetykę możesz studiować na pierwszym i drugim stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów) lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne).

Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia. Zajęcia w ich zakresie zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie odbywają się w trakcie trzech semestrów (półtora roku).

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Ekoenergetyka to nowoczesna propozycja kształcenia, której kompleksowo opracowany program studiów wypełniony jest takimi przedmiotami jak: mikrobiologia z elementami biologii roślin, inżynieria materiałowa, silniki i siłownie kogeneracyjne, energia wiatru i siłownie wiatrowe.

Zajęcia mają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, a prowadzone są w przystosowanych do tego merytorycznie i technologicznie pracowniach komputerowych i laboratoryjnych oraz w salach wykładowych.

Studenci uczęszczają na zajęcia ogólne, podstawowe i kierunkowe. Zdobywają lub rozwijają umiejętności analityczne i projektowe. Zapoznają się z technologiami wykorzystywania biomasy do produkcji energii elektrycznej i ciepła, dowiadują się, jak pozyskiwać biogaz, zgłębiają technologie pozyskiwania energii ze źródeł geotermalnych.

Uczelnie w Poznaniu - kierunek ekoenergetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKOENERGETYKA W POZNANIU?

Studia na kierunku Ekoenergetyka trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Ekoenergetyka w Poznaniu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKOENERGETYKA W POZNANIU?

Absolwenci ekoenergetyki szczycą się wiedzą z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz technicznych, rolniczych i ochrony środowiska, a także umiejętnościami sprowadzającymi się do wykorzystywania tej wiedzy w ramach pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, uwzględniając przy tym ochronę środowiska, to jest ekoenergetykę.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku ekoenergetyka:

 • jednostki gospodarcze, które wymagają wiedzy technicznej, rolniczej, informatycznej
 • gałęzie produkcji związane z sektorem gospodarki żywnościowej, przetwórstwa rolno-spożywczego i leśnictwa
 • ochrona środowiska

Zawodowo absolwenci zajmują się projektowaniem i eksploatacją obiektów technicznych, nadzorowaniem procesów i systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, które występują w produkcji energii ze źródeł odnawialnych, zwłaszcza tych pochodzenia rolniczego.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Ekoenergetyka w Poznaniu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Ekoenergetyka Poznań studia i stopnia

Ekoenergetyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Ekoenergetyka Poznań studia stacjonarne

Ekoenergetyka Poznań studia niestacjonarne

Ekoenergetyka w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Poznaniu

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Poznaniu

komentarze (1)

Waco odpowiedz

Jako tegoroczny absolwent kierunku ekoenergetyka przestrzegam zainteresowanych o totalnej porażce tego kierunku. Niczego się tam nie nauczycie. Nasłuchacie się o biogazowniach, zgoda to instalacje z przyszłością ale poza zespołem wykładowców zajmujących się właśnie biogazem będziecie się użerać z rolnictwem. Tak. Inżynieria rolnicza. Tak się powinien nazywać ten kierunek. O fotowoltaice nie mają pojęcia, turbiny wiatrowe? Yhy w teorii i to dostępnej w necie. Myślicie że odnajdziecie się na rynku pracy w sektorze oze? Nie. Natomiast poznacie szczegółowo kombajny, te do zbioru buraków oraz innych płodów rolnych. Poznacie szczegółowo ruch nożyka w kosiarkach rolniczych, ba całe listwy tnące będziecie rysować. Władze uczelni będą usilnie wciskać wam, że UP ma rolnicze DNA i musicie znać jak się ogławia buraka. Poznacie pewnych jegomościów z energetyki wodnej, a na koniec zrozumiecie dlaczego jest parcie wyłącznie na biogaz. Podpowiem, że chodzi o prywatną firmę Dynamic biogas. Nie byłoby w tym nic złego gdyby po równo stawiano na kształcenie w każdym sektorze oze. Teraz pytanie, ile stawia się biogazowni rolniczych? Podpowiem tylko, że do obsługi biogazowni wystarczy jeden inżynier. Jak myślicie ile miejsc pracy znajdziecie jako biogazownicy? Można tak wymieniać. Stare pryki profesorskie klepią wciąż swoje pierdoły rolnicze, a wy przyszliście na EKOENERGETYKĘ. Jest wielu dobrych wykładowców. Prof. Dach od biogazu jest znakomitym fachowcem ale nie samym biogazem oze żyje. Jeśli myślisz, że poznasz tajniki projektowania farm wiatrowych czy foto, to bardzo o tym zapomnij. Nawet nie będziesz potrafił dobrać falownika. Natomiast poznasz normę ogławiania buraka cukrowego. Zostaniesz inżynierem od exela i prezentacji.

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Ekoenergetyka w miastach

Nadchodzące wydarzenia

 • Drzwi otwarte Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Dzień Otwarty Wydziału Prawa i Administracji UŁ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJkzVRdi_LG0cRIMXhgRsDc2Q https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/45afd-uniwersytet-lodzki-kierunki.jpg Uniwersytet Łódzki
 • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiVhlHiMJqkcR3LRNnD9vans Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • ul. Okopowa 59,  , 01-043 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Okopowa%2059%20warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5068d-aeh-vizja.jpg Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Dni otwarte https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a4759-akademia-muzyczna-Lodz.jpg Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
 • ul. św. Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu