Inżynieria logistyki - Lublin

Inżynieria logistyki - Lublin

Inżynieria logistyki - Lublin

Studia w Lublinie

inżynieria logistyki

Odkryj kierunek inżynieria logistyki w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

21.02.2023

Inżynieria logistyki studia Lublin 2023 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria logistyki w Lublinie to studia inżynierskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżynieraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

Studia na kierunku inżynieria logistyki w Lublinie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Uczelnie

W Lublinie inżynierię logistyki możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej (Wydział Zarządzania POLLUB).

czytaj dalej wszystko o Inżynieria logistyki - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek INŻYNIERIA LOGISTYKI

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Lubelska

Politechnika Lubelska

Inżynieria logistyki stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria logistyki w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku inżynieria logistyki najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • geografia
 • historia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • wiedza o społeczeństwie

 

Żeby zyskać szansę na rozpoczęcie kształcenia w wybranej dziedzinie, należy wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych, a dokładniej przedmiotów odgrywających szczególną rolę podczas przeliczania punktów aplikacyjnych.

Przedmiotami, które są brane pod uwagę podczas rekrutacji na inżynierię logistyki, są zazwyczaj: matematyka, język obcy, geografia, wiedza o społeczeństwie. Zanim jednak zgłosisz swoją kandydaturę na te studia inżynierskie, postaraj się zapoznać z regulaminem obowiązującym na interesującej cię placówce edukacyjnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Inżynieria logistyki w Lublinie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI?

 

Inżynieria logistyki, jak sama nazwa wskazuje, jest kierunkiem, który w doskonały sposób znajduje wspólny mianownik pomiędzy pragmatycznymi naukami inżynierskimi, opartymi na przedmiotach ścisłych, oraz logistyką, która zyskuje na popularności i stanowi punkt zainteresowania nie tylko przyszłych kandydatów na studia wyższe, ale również pracodawców. Studia w Lublinie na kierunku inżynieria logistyki są pragmatyczną propozycją kształcenia, dzięki której rozwiniesz wszechstronne kompetencje niezwykle doceniane na współczesnym rynku pracy. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany sprawowaniem pieczy nad każdym ogniwem łańcucha dystrybucji produktów i usług, a wysokie zarobki będą dodatkowym atutem pracy, powinieneś zdecydować się na rozpoczęcie inżynierii logistyki w Lublinie.

Jeżeli interesuje cię podjęcie inżynierii logistyki, to z pewnością orientujesz się, że jest to kierunek interdyscyplinarny, korzystający z owoców pracy naukowców takich dziedzin, jak matematyka, informatyka, czy geografia. Każdy potencjalny kandydat na inżynierię logistyki powinien wykazywać zainteresowanie każdą z tych dziedzin, a ponadto być w stanie osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty podczas egzaminu maturalnego, najlepiej na poziomie rozszerzonym – ze względu na popularność tego kierunku kształcenia, kandydatów może być wielu. Tylko poprzez uzyskanie odpowiednio wysokiej liczby punktów będziesz w stanie zyskać szansę na otrzymanie jednego z miejsc, gwarantowanych przez wybrane uczelnie w Lublinie. Jeżeli jesteś pewien, że twoja sylwetka pokrywa się z charakterystyką idealnego kandydata na inżynierię logistyki, to weź udział w konkursie świadectw maturalnych w najbliższym możliwym terminie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria logistyki możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria logistyki w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Lublinie, jak między innymi inżynierię logistyki, możesz podjąć na Politechnice Lubelskiej, która dba o zaoferowanie wszechstronnego wykształcenia, zgodnego z podstawą programową danego kierunku. Podczas swojej przygody z inżynierią logistyki, wykształcisz w sobie szerokie kompetencje inżynierskie, do zgłębienia których potrzebna ci będzie wiedza z takich dziedzin, jak:

 • matematyka
 • fizyka

 

Logistyczny aspekt przyszłego zawodu z pewnością będzie od ciebie wymagał ugruntowanych zdolności organizatorskich i tych związanych z ekonomicznym planowaniem przepływu surowców pomiędzy dowolnymi punktami na mapie świata. Dowiesz się, jak efektywnie planować każde swoje działanie, aby ostateczny efekt zadowolił zarówno ciebie, jak i szefostwo.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA LOGISTYKI?

Jakie zatrudnienie będzie czekało na każdego absolwenta inżynierii logistyki w Lublinie? Istnieje przynajmniej kilka przymiotników, określających w trafny sposób specyfikę dowolnego zawodu związanego z ukończonym kierunkiem. Oto niektóre z nich: przyszłościowe, dobrze płatne oraz stabilne. Absolwenci inżynierii logistyki będą mogli rozpocząć pracę w:

 • przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych
 • branżach związanych z handlem i dystrybucją różnorakich produktów i usług
 • międzynarodowych korporacjach

 

Wielu innych placówkach, wymagających posiadania szeroko rozwiniętych kompetencji logistycznych.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria logistyki w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Politechnice Lubelskiej.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria logistyki w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria logistyki:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Zarządzania POLLUB) stacjonarne studia I stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria logistyki w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria logistyki Lublin studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria logistyki Lublin studia stacjonarne

Kierunki inżynierskie i techniczne w Lublinie

nawigacja
Rozwiń

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia