Inżynieria przemysłu spożywczego - Lublin

Inżynieria przemysłu spożywczego - Lublin

Studia na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Inżynieria przemysłu spożywczego stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
forma: stacjonarne, niestacjonarne

26.01.2024

Inżynieria przemysłu spożywczego studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie to studia magisterskiektórych program kształcenia trwa 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

Inżynieria przemysłu spożywczego - Lublin
Studia na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego możesz podjąć w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP).
 
Opis kierunku
Inżynieria przemysłu spożywczego to interdyscyplinarny kierunek, który umożliwia absolwentom pracę w różnych gałęziach produkcji, zwłaszcza tych związanych z sektorem gospodarki żywnościowej. Studenci zdobywają wiedzę w obszarach ekotoksykologii, bioetyki, waloryzacji środowiska, inżynierii środowiska, oraz zarządzania obszarami Natura 2000. Program studiów przygotowuje do wykonywania zadań inżynierskich związanych z przetwórstwem spożywczym i produkcją pasz. Uczestnicy zajęć nabywają obszerną wiedzę i umiejętności w projektowaniu, nadzorowaniu, i eksploatacji systemów produkcyjnych używanych w przemyśle spożywczym i paszowym.
 
Praca po studiach
Absolwenci tego kierunku mają różnorodne znajdują zatrudnienie w przemyśle spożywczym, przedsiębiorstwach produkcyjnch, jednostkach usługowych i doradczych przetwórstwach rolno-spożywczych. Dobrze odnajdują się również w gastronomii, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych, które wymagają wiedzy technicznej, technologicznej, informatycznej oraz umiejętności organizacyjnych. Są przygotowani do podejmowania zadań inżynierskich związanych z przetwórstwem artykułów spożywczych, a ich umiejętności mogą znaleźć zastosowanie w różnych sektorach związanych z produkcją i dystrybucją żywności.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie?

Pewne szczegóły w obrębie procesu kwalifikacyjnego mogą ulegać zmianom i różnić się w zależności od wybranej uczelni wyższej. Aby być na bieżąco i uniknąć tym samym nieprzyjemnych rozczarowań, zapoznaj się z regulaminem uczelni, który znajdziesz na jej stronie internetowej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO?

 

Wizja świata bez prężnie działającego przemysłu spożywczego najprawdopodobniej byłaby podobna do apokaliptycznego wyobrażenia rzeczywistości, rodem z książek science fiction. Bieżące dostawy żywności, kontrolowanie i planowanie łańcucha dostaw, logistyczne i ekonomiczne wdrażanie nowych szlaków handlowych i nadzór wszystkich tych procesów jest niezwykle istotne z perspektywy widzenia każdego przeciętnego człowieka, zaopatrującego się na bieżąco w szeroko pojęte produkty spożywcze. Studia inżynierskie na kierunku inżynieria przemysłu to swojego rodzaju odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy oraz zainteresowanie samych przyszłych studentów, chcących podjąć przyszłościową edukację, która zagwarantuje im korzystne perspektywy zawodowe. Lublin jest jednym z miast, w których możesz rozpocząć kształcenie na tym kierunku.

Chociaż inżynieria przemysłu spożywczego jest kierunkiem na tyle uniwersalnym i wszechstronnym, że gwarantuje stabilną pozycję zawodową i wysokie zarobki, to bez wątpienia nie każdy powinien zgłaszać swoją kandydaturę do rozpoczęcia kształcenia w tym obszarze. Jeżeli jesteś zainteresowany zdobyciem kierunkowych kompetencji, ale nie masz pewności co do słuszności składania przyszłej aplikacji, spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań:

  • Czy nigdy nie miałeś problemu z matematyką, fizyką i informatyką, dlatego inżynierskie kierunki studiów w Lublinie znajdują się w zasięgu twoich zainteresowań?
  • Uważasz, że sprawne działanie całego przemysłu spożywczego działa na korzyść każdego człowieka?
  • Chciałbyś zdobyć przyszłościowe zatrudnienie, które będzie przydatne w dalekiej perspektywie czasowej?

Jeżeli tak, to przygotuj się do wzięcia udziału w procesie rekrutacji na inżynierię przemysłu spożywczego, bowiem kierunek ten wydaje się najodpowiedniejszą propozycją dla ciebie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie realizowane są w ramach drugiego stopnia. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie niestacjonarnym. Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Uczelnie w Lublinie gwarantują, że wybór dowolnego kierunku z oferowanego kanonu będzie skutkowało uzyskaniem wszechstronnej wiedzy i umiejętności, możliwych do wykorzystania zarówno podczas pracy zawodowej, jak i niejednokrotnie w codziennym życiu. Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie inżynierii przemysłu spożywczego, będziesz mógł spodziewać się napotkania w siatce studiów takich przedmiotów, jak między innymi:

  • klimatyzacja w przemyśle spożywczym
  • niekonwencjonalne metody przetwarzania żywności
  • inżynieria opakowań
  • inżynieria suszarnictwa
  • logistyka produkcji żywności

 

Studia na opisywanym kierunku pozwolą ci zrozumieć metody przetwarzania pożywienia, jego transportu na znaczne odległości zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, a także zgłębienie istoty planowania produkcji żywności w sposób racjonalny.

Uczelnie w Lublinie - kierunek inżynieria przemysłu spożywczego:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Wydział Inżynierii Produkcji UP w Lublinie) stacjonarne, niestacjonarne II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie?

Studia na kierunku Inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie trwają 2 lata (studia II stopnia).

Inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU INŻYNIERIA PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO?

Absolwenci inżynierii przemysłu spożywczego bez trudu znajdują zatrudnienie w:

  • zakładach i instytucjach związanych z przemysłem spożywczym
  • jednostkach doradczych i usługowych
  • branży produkcji rolnej

 

A także innych placówkach, związanych z przetwórstwem, magazynowaniem, obrotem i kontrolą jakości produktów przeznaczonych do spożycia przez ludzi.

Gdzie studiować na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Inżynieria przemysłu spożywczego Lublin studia ii stopnia


Inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie

  • Inżynieria przemysłu spożywczego w Lublinie - studia niestacjonarne

    WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

    Uczelnie w Lublinie - studia niestacjonarne na kierunku inżynieria przemysłu spożywczego

    Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

    Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

    Inżynieria przemysłu spożywczego stopień: (II), czas trwania: 2 lata
    tryb: niestacjonarne

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Koszykowa 86 w Warszawie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
  • ul. Rzemieślnicza 5 , 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/e3ff6-sans-studia-trojmiasto.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Akademia+Wychowania+Fizycznego+Józefa+Piłsudskiego+w+Warszawie+Filia+w+Białej+Podlaskiej.,+Akademicka,+Biała+Podlaska,+Polska https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/8e85c-awf-biala-podlaska.jpg Filia AWF w Białej Podlaskiej
  • ul. Bobrowiecka 9, , 00-728 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Bobrowiecka%209%2C%20Warszawa https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1d234-wumed-warszawa.jpg Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka w Warszawie
  • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ-5Nyng4JqkcR4WMpp5S_mNE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/880b7-akademia-morska-szczecin.jpg Politechnika Morska w Szczecinie