Prawo studia jednolite magisterskie - Kraków

Prawo studia jednolite magisterskie - Kraków

Prawo studia jednolite magisterskie - Kraków

Studia jednolite w Krakowie

prawo

Odkryj prawo w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Prawo studia jednolite magisterskie Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku prawo w Krakowie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Prawo studia jednolite magisterskie - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek prawo

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Ścieżki kształcenia na kierunku prawo

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Prawo stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo w Krakowie?

Osoby, które chcą rozpocząć studia na kierunku prawo, muszą mieć świadomość, że na listach osób przyjętych widnieją nazwiska najlepszych absolwentów szkół średnich. Jeśli chcesz być jednym z nich, to swoje przygotowania do procedury rekrutacyjnej powinieneś rozpocząć odpowiednio wcześnie.

Wśród przedmiotów, które zdawać będziesz na maturze, powinny się znaleźć: historia, WOS, język obcy nowożytny, matematyka, język łaciński i kultura antyczna czy język polski. Im poświęć najwięcej uwagi podczas nauki.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Prawo w Krakowie - zasady rekrutacji

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku prawo w Krakowie

Studia jednolite

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO?

 

 

Nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi, to nauki prawnicze towarzyszą nam nieustannie w codziennym życiu. Musimy przestrzegać bowiem różnego rodzaju normy oraz dyrektyw – dzięki czemu możemy funkcjonować dobrze jako społeczeństwo. Z kolei prawo to jeden z tych kierunków studiów, które cieszą się najdłuższą tradycją akademicką. Co należy do obowiązków prawników? Zajmują się analizą oraz interpretacją norm, zasad prawnych i dyrektyw.

Oznacza to, że wciąż potrzebni są profesjonaliści, którzy będą zajmować się systemem normotwórczym na różnych poziomach – od ich tworzenia, konstytuowania, czy interpretowania w świetle aktów prawnych. To prestiżowy kierunek, na który dostają się tylko najlepsi kandydaci. Zatem zastanów się, czy naprawdę jesteś ambitną osobą, która chce przejść skomplikowaną ścieżkę nauki, by ostatecznie zasilić renomowane środowisko prawnicze nie tylko w Polsce, lecz także na arenie międzynarodowej.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku prawo możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku prawo w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na studiach prawniczych jest wyjątkowo rozbudowany. Studenci tego kierunku muszą poznać wiele skomplikowanych zagadnień, dzięki którym w przyszłości będą w pełni fachowo poruszać się na arenie zawodowej. Przedmioty, dzięki którym zapoznasz się z ogólnymi podstawami tej dyscypliny, to przykładowo:

 • prawoznawstwo
 • doktryny polityczno-prawne

 

Musisz mieć świadomość, że czeka cię mnóstwo wykładów i ćwiczeń praktycznych, podczas których zgłębiać będziesz zagadnienia związane z różnorodnymi odmianami prawa.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz

Studia na kierunku prawo w Krakowie trwają 5 lat (studia jednolite).

Studia jednolite magisterskie na kierunku prawo trwają pięć lat. Oznaczać to będzie, że podczas ich trwania zdobędziesz podstawową wiedzę i kwalifikacje oraz otrzymasz – po obronie pracy dyplomowej – tytuł magistra. To jednak nie powinien być koniec na drodze twojego rozwoju. Jeśli chcesz posiąść pełnię wykształcenia, to powinieneś jeszcze odbyć aplikację prawniczą. Jest to praktyka, dzięki której zdobędziesz uprawnienia związane z jedną konkretną dziedziną prawa.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO?

Kierunki studiów takie jak prawo gwarantują bardzo dobre i stabilne zatrudnienie. Dotyczy to przede wszystkim tych studentów, którzy zdecydowali się na ukończenie jednej z wybranych aplikacji. Absolwenci będą mogli dzięki temu pracować na stanowiskach sędziów, prokuratorów, adwokatów, czy radców prawnych. Warto, by osoby, które wybierają studia prawnicze, podchodziły do swojej pracy z pasją, ponieważ prawo to jedna z tych dyscyplin, która wciąż wiąże się z trudnościami podczas interpretacji wielu norm.

Abiturienci prawa znajdą zatrudnienie w różnego rodzaju:

 • urzędach
 • organach administracji
 • sądach
 • kancelariach
 • instytucjach, które zajmują się udzielaniem porad prawnych

 

Absolwenci krakowskich uczelni mogą otworzyć także własną działalność gospodarczej, która w swojej ofercie posiadać będzie usługi, opierające swoje założenia na naukach prawniczych. Pamiętaj, że swoją karierę zawodową możesz rozwijać także na arenie międzynarodowej.

Gdzie studiować na kierunku prawo (jednolite) w Krakowie?

Uczelnie na których można studiować kierunek prawo (jednolite) w Krakowie

 • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Co warto sprawdzić idąc na studia jednolite na kierunku prawo

Przedmioty rekrutacyjne

Jeżeli chciałbyś wkrótce rozpocząć kształcenie na krakowskim prawie, powinieneś dowiedzieć się, jakie przedmioty warto zdawać na maturze, aby osiągnąć wysoką liczbę punktów cenionych w procesie rekrutacji.

Prawo jest kierunkiem bazującym przede wszystkim na przedmiotach humanistycznych i społecznych. Sprawdź, co warto zdawać na maturze, najlepiej na poziomie rozszerzonym, zaglądając na stronę internetową wybranej krakowskiej uczelni wyższej.

 

Jak wygląda proces rekrutacji?

Szczegółowe postępowanie rekrutacyjne w przypadku aplikacji na wybrany kierunek kształcenia wyższego zwykle jest podobne, niezależnie od wybranej uczelni. Kandydaci tworzą profil na odpowiedniej stronie, wybierają kierunki, na które chcieliby się zapisać, a następnie uiszczają opłatę rekrutacyjną oraz uzupełniają informacje o wynikach maturalnych.

Wysokie wyniki procentowe, zdobyte na egzaminie maturalnym, mogą mieć decydujący wpływ na kwalifikację kandydatów, zwłaszcza w przypadku chęci studiowania na uczelni publicznej

 

Czy te studia są dla ciebie?

Jeżeli ciągle zastanawiasz się, czy studia na kierunku prawo w Krakowie są dla ciebie, spróbuj szczerze odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • Interesujesz się historią, a wiedza o społeczeństwie to jeden z twoich ulubionych przedmiotów?
 • Ciekawi cię system karny i sądownictwo nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami?

Twierdząca odpowiedź może stanowić doskonały pretekst do realizowania prawa w Krakowie!

Czy warto iść na studia jednolite na kierunku prawo

Prawo to kierunek powszechnie uznawany za prestiżowy. Każdego roku wielu maturzystów decyduje się na rozpoczęcie odpowiednich przygotowań, które mogą ich przybliżyć do rozpoczęcia kształcenia prawniczego. Mimo wszystko wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto realizować prawo w Krakowie?

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie nie istnieje z jednego prostego powodu – każdy z nas jest inny, a w związku z tym nie wszyscy odnajdą się na konkretnych studiach. Jedno jest pewne. Absolwenci prawa nie narzekają na brak zawodowych perspektyw oraz możliwości ciągłego rozwoju intelektualnego.

Studia jednolite niestacjonarne na kierunku prawo

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów, niektóre uczelnie postanowiły umożliwić realizowanie wybranych kierunków zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. Nie inaczej jest z krakowskim prawem.

Wybierając prawo niestacjonarne, wybierasz zdobywanie wiedzy i umiejętności kierunkowych podczas weekendowych zjazdów, które odbywają się najczęściej co kilka tygodni. Dokładny harmonogram znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

Wiele osób zastanawia się, czy efekty kształcenia na studiach stacjonarnych różnią się od efektów uzyskanych dzięki kształceniu niestacjonarnemu. Jak się okazuje, możliwości zawodowe absolwentów będą tak samo atrakcyjne, niezależnie od wybranego trybu. Osoby, które chciałyby uczyć się zaocznie powinny mieć na uwadze obowiązek wnoszenia opłat za czesne.

Kierunki prawnicze i administracja w Krakowie

Komentarze (0)