Lotnictwo i kosmonautyka - Wrocław

Lotnictwo i kosmonautyka - Wrocław

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w mieście Wrocławiu możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania

Politechnika Wrocławska

Lotnictwo i kosmonautyka stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku lotnictwo i kosmonautyka

13.11.2023

Lotnictwo i kosmonautyka studia Wrocław 2023 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Lotnictwo i kosmonautyka - Wrocław
Studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w mieście Wrocławiu
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia)

Opis kierunku

Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek, który przekazuje wiedzę i umiejętności niezbędne do projektowania i konstruowania obiektów lotniczych. Jest to kierunek inżynierski, który uczy jak opracowywać dokumentację techniczną, jak oceniać efektywność podzespołów. Studia zgłębiają także zagadnienia z elektroniki, mechaniki i sterowania, które pozwolą zrozumieć zasady eksploatacji statków powietrznych.

Absolwenci lotnictwa i kosmonautyki to wąska grupa specjalistów. Dlatego też, ukończenie tego kierunku jest gwarantem znalezienia zatrudnienia. Specjaliści w tej dziedzinie mogą pracować w przemyśle lotniczym, bazach technicznych linii lotniczych, zakładach zbrojeniowych czy ośrodkach badawczych zwiazanych z budową statków powietrznych.

 

Uczelnie

We Wrocławiu lotnictwo i kosmonautykę możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Politechnice Wrocławskiej (Wydział Mechaniczno-Energetyczny PWR).

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lotnictwo i kosmonautyka?

Lotnictwo i kosmonautyka to kierunek inżynierski, który przyciąga uwagę wielu kandydatów na studia. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Lotnictwo i kosmonautyka w mieście Wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA WE WROCŁAWIU?

Sektor inżynierii lotniczej i kosmicznej jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi światowych gospodarek. Nic więc dziwnego, że kierunek lotnictwo i kosmonautyka przykuwa uwagę wielu kandydatów na studia, zwłaszcza tych, którzy myślą o praktycznym wykształceniu inżynierskim.

Interdyscyplinarne kształcenie pozwoli Ci zdobyć wiedzę i odpowiednie kompetencje do projektowania konstrukcji lotniczych. Studenci uczą się wykonywać obliczenia inżynierskie, a także analizują podstawowe części statków powietrznych pod względem ich działania i budowy.

Na studentów czekają także fascynujące specjalizacje, które umożliwią rozwijanie się w najbardziej interesujących dla nich dziedzinach. W trakcie wdrażania nowatorskich metod ulepszeń nauczysz się również korzystać z nowoczesnych technologii.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (inżynierskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

Kierunek lotnictwo i kosmonautyka we Wrocławiu możesz realizować w ramach pierwszego stopnia. Są to studia inżynierskie, trwające trzy i pół roku, czyli siedem semestrów.

Kształcenie w tym zakresie odbywa się w trybie dziennym, co oznacza, że zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku, a proponowany program studiów wypełniony jest przedmiotami obowiązkowymi i fakultatywnymi oraz praktykami zawodowymi.

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych zazwyczaj są bezpłatne, wymagają jednak od kandydatów uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Lotnictwo i kosmonautyka to stosunkowo nowy kierunek na wrocławskich uczelniach, a tworzony jest w porozumieniu z fachowcami, którzy najlepiej wyznaczą najistotniejsze kompetencje, które obowiązkowo muszą opanować studenci.

W programie kształcenia znajdziemy pulę przedmiotów ogólnych, kierunkowych, fakultatywnych, ale także przedmioty specjalistyczne, które ułatwią odnalezienie się na rynku pracy w konkretnym zakresie lotnictwa i kosmonautyki.

Studenci uczą się konstruowania i projektowania, a także poznają zasady eksploatacji statków powietrznych ze szczególnym uwzględnieniem napędów lotniczych. Zgłębiają także zagadnienia związane z elektroniką i sterowaniem w technice lotniczej i astronautycznej.

Nauczysz się wykonywać odpowiednie obliczenia inżynierskie, analizować podstawowe części statków powietrznych, a także projektować konstrukcje lotnicze. Będziesz także opracowywał/a dokumentację techniczną i oceniał/a efektywność funkcjonowania konstruowanych podzespołów.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Lotnictwo i kosmonautyka trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

Lotnictwo i kosmonautyka w mieście Wrocławiu - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci lotnictwa i kosmonautyki są jednymi z najbardziej pożądanych przez pracodawców specjalistami, których wciąż brakuje na rynku pracy. Wszechstronne wykształcenie techniczne i praktyczne umiejętności to cenne atuty w sektorze inżynierii lotniczej i kosmicznej, który jest jednym z najprężniej się rozwijających.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku lotnictwo i kosmonautyka:

  • krajowy i europejski przemysł lotniczy
  • bazy techniczne linii lotniczych i przedsiębiorstw transportowych
  • ośrodki badawcze i naukowe związane z budową oraz eksploatacją statków powietrznych i obiektów kosmicznych
  • gałęzie przemysłu o wysokim nasyceniu nowoczesną technologią
  • zakłady zbrojeniowe

Absolwenci obejmują stanowiska średniego szczebla w działach obsługi bieżącej i działach remontowych statków powietrznych, ich napędów i wyposażenia. Pracują w charakterze konstruktorów w zakładach przemysłu lotniczego i kosmicznego oraz jako inżynierowie-technolodzy produkcji i remontu techniki lotniczej.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek lotnictwo i kosmonautyka we Wrocławiu?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo i kosmonautyka Wrocław studia i stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Lotnictwo i kosmonautyka Wrocław studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Mieście wrocławiu

Studia I stopnia

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w mieście Wrocławiu

Pokaż wszystkie

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia