Sprawne działanie branży TSL wpływa na prawidłowe funkcjonowania całej gospodarki, dlatego też niezwykle ważne jest wykształcenie specjalistów z obszaru tej dziedziny, którzy posiadaliby odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstały studia inżynierskie logistyka i transport. W ramach kształcenia studenci będą mieli szansę nie tylko rozwinąć wszechstronną wiedzę, ale także podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i tym samym zwiększyć swoje szanse na znalezienie perspektywicznej pracy.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku logistyka i transport możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Program nauczania na kierunku logistyka i transport będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami ścisłymi, technicznymi i społecznymi. W planie znajdą się zajęcia z inżynierii materiałowej, grafiki inżynierskiej, towaroznawstwa, metrologii, czy mechaniki technicznej. Ponadto studenci będą mieli szansę zyskać wiedzę z zakresu ekonomii, prawa gospodarczego i marketingu. Jednak przede wszystkim skupią się na rozwijaniu umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w ich codziennej praktyce zawodowej.
W ramach kształcenia nauczą się zarządzania transportem i procesem logistycznym, nadzorowania prac logistycznych, zarządzania jakością oraz zapasami. Osoby, które aplikują na powyższe studia wybiorą także moduł specjalizacyjny, dzięki któremu zyskają wiedzę z wąskiego obszaru tematycznego.
3. Gdzie studiować logistykę i transport
Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek logistyka i transport: