Dodaj do ulubionych

Climatology studia - kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

Kwestie dotyczące klimatu na świecie i środowiska nie są Ci obojętne? Chciałbyś płynnie mówić w obcym języku? W kręgu Twoich zainteresowań znajdują się nauki przyrodnicze? Marzysz o podjęciu pracy w międzynarodowych instytucjach? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco chociaż na jedno pytanie w takim razie znalazłeś idealne studia dopasowane do Twoich oczekiwań i wymagań. Jakie możliwości oferuje kierunek Climatology?

 

Program studiów i przedmioty

W ramach zajęć zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zostanie poruszona problematyka klimatu na świecie, istniejących zagrożeń i możliwych rozwiązań zapobiegającym dalszym negatywnym zmianom. Zapoznasz się również zasadami przeprowadzania obserwacji meteorologicznych oraz nabędziesz umiejętności samodzielnego opracowywania analiz klimatologicznych. Ogromną zaletą studiów na kierunku Climatology jest fakt, że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, dzięki czemu poznasz specjalistyczną terminologię i nauczysz się nim płynnie posługiwać, co jest bardzo pożądaną umiejętnością przez pracodawców.

 

Praca po studiach

Gdzie będziesz mógł pracować po ukończeniu studiów? Jako absolwent posiadający wszechstronną wiedzę z zakresu klimatologii, znajdziesz zatrudnienie w instytucjach zajmujących się zbieraniem i analizowaniem danych atmosferycznych. Oprócz tego będziesz mógł pracować jako doradca w kwestiach środowiskowych i zachodzących zmian klimatycznych. Dzięki bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, zatrudnienie znajdziesz również w organizacjach międzynarodowych związanych z kwestiami ochrony przyrody. Zatem jeśli szukasz ciekawych studiów, związanych z naukami przyrodniczymi oraz chciałbyś mieć wpływ na stan środowiska to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę kierunek Climatology przy wyborze dalszej drogi kształcenia!

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek climatology, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: geografia, matematyka, fizyka, chemia biologia, historia, wiedza o społeczeństwie, język polski, język obcy nowożytny, informatyka

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK CLIMATOLOGY

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
  tryb studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   Climatology - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i tryb studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku climatology

   Tryb studiów
   Typ studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Climatology

   Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
   • prawidłowego wykorzystywania pomiarów i analiz meteorologicznych w projektach
   • metod naukowych stosowanych obecnie do analizowania zjawisk meteorologicznych i prawidłowego interpretowania uzyskanych wyników
   • dysponowania podstawowymi wiadomościami z zakresu matematyki, fizyki i statystyki
   • przeprowadzania obserwacji meteorologicznych i planowania badań laboratoryjnych
   • opracowywania analiz klimatologicznych
   • znajomości języka angielskiego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

   Jak wyglądają studia na kierunku climatology?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Kierunek climatology jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

   Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk geograficznych.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Jako student kierunku climatology będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę geograficzną. Ponadto, dowiesz się więcej na temat środowiska naturalnego oraz zachodzących w nim zmian klimatycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:

   • metody i przyrządy pomiarowe
   • biometeorologia
   • agroklimatologia
   • meteorologia synoptyczna

    

   3. Nabywane umiejętności

   W czasie studiów na kierunku climatology będziesz uczęszczał na wiele ciekawych warsztatów praktycznych, na których zdobędziesz cenne umiejętności i wykształcisz kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim nauczysz się przeprowadzać analizy klimatyczne przy zastosowaniu nowoczesnych i zaawansowanych metod badawczych. Jako że wszystkie zajęcia będą w całości prowadzone w języku angielskim, rozwiniesz swoje zdolności językowe i zwiększysz szanse na karierę w środowisku międzynarodowym. Integralną część studiów będą stanowić praktyki oraz wyjazdy terenowe, dzięki którym zdobędziesz cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

   Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

   Studia pierwszego stopnia na kierunku climatology zrównoważonego rozwoju będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata.

   Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Climatology

   Absolwent kierunku Climatology znajdzie zatrudnienie w/jako:
   • konsultant środowiskowy
   • pracownik ośrodków badawczych
   • pracownik administracji państwowej
   • pracownik międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi

   Zobacz inne kierunki Geograficzne

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU CLIMATOLOGY

   Komentarze (0)