ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU

ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU

ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU studia - kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współczesny świat przechodzi obecnie wiele transformacji na poziomie gospodarki, urbanizacji i innych aspektów codziennego życia, które mają niewątpliwy wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa i odrębnych jednostek. Jako, że rozwój przestrzenny i gospodarczy zależy obecnie od różnorodnych czynników, zarówno środowiskowych, jak i prawnych, nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru, którzy posiadaliby gruntowną wiedzę z obszaru nauk prawnych, przyrodniczych czy technologicznych.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby i tendencje panujące na współczesnym rynku pracy, powstały niezwykle nowoczesne i zarazem perspektywiczne studia na kierunku zintegrowane planowanie rozwoju, których program skierowany jest do wszystkich osób chcących zdobyć wszechstronne wykształcenie i szanse na ciekawą i przyszłościową pracę. Jeżeli więc ty także należysz do tego grona i możesz pochwalić się licznymi zainteresowaniami i pasjami, to koniecznie weź udział w rekrutacji na ten nowatorski kierunek!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku zintegrowane planowanie rozwoju?

Ze względu na niezwykle nowatorski i interdyscyplinarny charakter studiów, będziesz miał szansę zyskać wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru kilku dyscyplin naukowych. Program kształcenia został podzielony na odrębne bloki tematyczne, na które składają się liczne, rozwijające wykłady i warsztaty praktyczne oscylujące wokół zagadnień prawnych, ekonomicznych, społecznych i przestrzennych.

Jako student, dowiesz się więcej na temat planowania strategicznego, polityki handlowej czy rozwoju społeczno-gospodarczego. Jednak to tylko niewielki wycinek tematów, z którymi zaznajomisz się podczas kursu inżynierskiego. W ofercie nauczania przewidziano także wizyty studyjne, dzięki którym zaznajomisz się ze specyfiką tej brany oraz poznasz swoje przyszłe obowiązki pracownicze. Zdobytą wiedzę teoretyczną będziesz mógł wykorzystać podczas licznych projektów indywidualnych i grupowych oraz obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tego perspektywicznego i zarazem nowatorskiego kierunku studiów będziesz miał wielopoziomową wiedzę i gruntowne wykształcenie, które umożliwi Ci znalezienie atrakcyjnej i rozwijającej pracy w wielu odrębnych branżach. Po ukończeniu nauki będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia zatrudnienia w zespołach i biurach projektowych z zakresu planowania przestrzennego, strategicznego czy urbanistyki.

Ponadto, odnajdziesz się jako pracownik administracji rządowej i samorządowej, między innymi w urzędach gmin, urzędach marszałkowskich czy wojewódzkich. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami planistycznymi i tymi zajmującymi się opracowywaniem strategicznym. Jako że branża ta jest niezwykle popularna także poza granicami naszego kraju, będziesz miał szanse na karierę międzynarodową. Dodatkowo, po ukończeniu studiów inżynierskich możesz kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tych nowatorskich i perspektywicznych studiów inżynierskich powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki, chemii, fizyki lub geografii.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU:

 • wiedza z zakresu nauk prawnych
 • wiedza ekonomiczna
 • wiedza z zakresu nauk społecznych
 • umiejętność planowania strategicznego i przestrzennego
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • umiejętność tworzenia strategi rozwoju społeczno-gospodarczego
 • znajomość języka obcego

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU STUDIA NIESTACJONARNE

ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU STUDIA STACJONARNE

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU STUDIA I STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU:

 • administracja rządowa
 • administracja samorządowa
 • biura projektowe
 • zespoły projektowe
 • firmy planistyczne
 • firmy i korporacje międzynarodowe
 • urzędy gmin
 • urzędy marszałkowskie
 • urzędy wojewódzkie

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU

Komentarze (0)