Studia miejskie studia - kierunek studiów

Świat, w którym żyjemy zmienia się nieustannie, infrastruktury się rozwijają, wielkie miasta i metropolie zaczynają rządzić przestrzenią społeczną oraz wychodzić ze swoich starych granic, dołączając do siebie kolejne dzielnice, zabudowania tworząc w ten sposób super-aglomeracje. Największymi aglomeracjami na świecie mogą pochwalić się takie miasta jak Tokio, Meksyk, Szanghaj, Nowy York, Bombaj, Seul, Sao Paulo oraz wiele innych, w większości azjatyckich miast. W Europie największą aglomeracją jest Londyn oraz Paryż, zaś polska Warszawa plasuje się dopiero na dwieście dziewiątym miejscu światowego zestawienia. Obiekty takie jak super-aglomeracje potrzebują wielu wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie odpowiednio zarządzać tak dużymi skupiskami ludzi i infrastruktury ułatwiającej im wzajemne komunikowanie się, miejsca pracy, transport, przestrzeń publiczną. Podsumowując - urbanistyka zaczyna rządzić otoczeniem i właśnie dlatego zrodziła się potrzeba na eksperów w tej dziedzinie.

Program studiów jest tak skonstruowany, aby łączyć różne dziedziny nauki, takie jak nauki o Ziemi, nauki biologiczne, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, częściowo nauki prawne oraz obszar nauk technicznych. W związku z tym w Twoim planie zajęć znajdą się rozmaite przedmioty, które dostarczą Ci niezbędnej wiedzy, na przykład takie jak osadnictwo miejskie, systemy osadnicze, sozologia miast, infrastruktura obszarów zurbanizowanych, samorząd terytorialny, branding miejski i regionalny, ruchy miejskie, podstawy socjologii, funkcje uzdrowiskowe miast, zastosowania GIS w zarządzaniu przestrzenią miejską, turystyka w miastach, zieleń miejska, biometeorologia człowieka w mieście, hydrologia obszarów zurbanizowanych, miasto i mapa, klimat i bioklimat miasta, gleby miejskie, technologie informacyjne, zagrożenia przyrodnicze w miastach, gospodarka nieruchomościami, Smart City, metabolizm miasta, odnawialne źródła energii w mieście, fundusze UE jako czynnik rozwoju miast czy planowanie przestrzenne miasta i strefy podmiejskiej.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku studia miejskie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, biologia, chemia, fizyka z astronomią, geografia, historia, informatyka, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK STUDIA MIEJSKIE

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując studia miejskie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • wiedzy o funkcjonowaniu i rozwoju miast
  • prawa i administracji
  • projektowania przestrzennego
  • statystyki i informatyki
  • zarządzania infrastrukturą miejską

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku studia miejskie

Absolwent kierunku studia miejskie znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • agencjach rozwoju regionalnego
  • spółkach i zakładach komunalnych
  • biurach i agencjach turystycznych
  • instytucjach kultury
  • firmach zajmujących się planowaniem przestrzennym i rozwojem regionalnym

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU STUDIA MIEJSKIE

Komentarze (0)