inżynieria geologiczna studia

Inżynieria geologiczna studia - kierunek studiów

Jesteś zainteresowany naukami przyrodniczymi i szukasz ciekawego kierunku w tej dziedzinie? Chcesz połączyć fascynację przyrodą z najnowocześniejszymi technologiami oraz rozwiązaniami w przemyśle wydobywczym czy ekologii? Jeżeli tak to Inżynieria geologiczna może okazać się świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria geologiczna? Przede wszystkim jest to kierunek kształcący w zakresie nauk przyrodniczych oraz ścisłych, a także obejmujący technologie informacyjne. Zdobędziesz wiedzę na temat procesów zachodzących w obrębie kuli ziemskiej, minerałów i skał powstających w wyniku tych procesów oraz historii Ziemi. Dodatkowo będziesz brać udział w zajęciach o zaopatrzenia w wodę, poszukiwania i dokumentowania złóż surowców mineralnych czy dokumentowania geologiczno-inżynierskiego i hydrogeologicznego. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także umiejętności praktyczne w zakresie analizy różnych procesów geologicznych.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria geologiczna? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w przedsiębiorstwach geologicznych, górniczych, placówkach naukowo-badawczych czy urzędach administracji rządowej i samorządowej przy wydawaniu pozwoleń na eksploatację kopalin, składowanie odpadów oraz wykonywanie opracowań w celu realizacji obiektów budowlanych. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli widzisz siebie w jednym z powyższych zawodów to Inżynieria geologiczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując inżynierię geologiczną

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • geologii oraz wiedzy ogólnej z zakresu nauk o ziemi i nauk przyrodniczych,
  • stosowania podstawowej wiedzy informatycznej; wykorzystywania programów majcych zastosowanie w praktyce geologicznej,
  • wykonywanie pomocniczych prac geologicznych na poziomie odtwórczym (zawodowym),
  • posługiwania się podstawowymi metodami matematycznymi, stosowania metod matematycznych w rozwiązywaniu zagadnień geologicznych,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku inżynieria inżynieria geologiczna

Absolwent kierunku inżynieria inżynieria geologiczna znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w przedsiębiorstwach geologicznych, górniczych,
  • pracownik zajmujący się oceną wód podziemnych,
  • pracownik placówkach naukowo-badawczych czy urzędach administracji rządowej i samorządowej przy wydawaniu pozwoleń na eksploatację kopalin, składowanie odpadów oraz wykonywanie opracowań w celu realizacji obiektów budowlanych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na inżynierię geologiczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, fizyka z astronomią, geografia, język obcy.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK INŻYNIERIA GEOLOGICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU INŻYNIERIA GEOLOGICZNA

Komentarze (0)