Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
GEOGRAFIA WOJSKOWA I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE studia – kierunek studiów
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe to studia inżynierski, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe
Osoby, które aplikują na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk geograficznych, geologicznych, prawnych, administracyjnych oraz zagadnień związanych z szeroko pojętym zarządzaniem. Ponadto nauczą się prognozowania zagrożeń militarnych, zarządzania kryzysowego, przygotowywania analiz środowiskowych czy identyfikacji geozagrożeń.
Specjalności
Współczesne studia z geografii wojskowej i zarządzania kryzysowego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe:geograficzne uwarunkowania obronności, zarządzanie ryzykiem środowiskowym.
Wymagania
W procesie rekrutacji na studia 2025/2026 na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka i astronomia, biologia, fizyka, geografia, historia, matematyka, język obcy, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Absolwenci znajdą zatrudnienie w centrach zarządzania kryzysowego, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, Agencjach Bezpieczeństwa Wewnętrznego, laboratoriach, czy w Służbie Ochrony Państwa.
Kandydaci na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe powinni spełnić szereg istotnych wymagań określonych przez władze konkretnej uczelni wyższej. Dzięki temu zwiększą swoje szanse na powodzenie w procesie rekrutacji.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe to:
biologia,
chemia,
fizyka,
fizyka i astronomia,
geografia,
historia,
język obcy,
matematyka,
wiedza o społeczeństwie
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Wymagane przedmioty: geografia lub matematyka oraz 2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, historia, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października.
Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek.
Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Czas trwania
Czas trwania studiów na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe na poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Przedmioty maturalne
Geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe - jakie przedmioty zdawać na maturze
Podczas rekrutacji na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe na większości
uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne:
biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie.
Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia
wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.
Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie
rekrutacji na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe na poszczególnych uczelniach
Wymagane przedmioty: geografia lub matematyka oraz 2 przedmioty do wyboru z: biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, historia, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie.
Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Limity
Orientacyjne limity miejsc na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat limitów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Progi
Progi punktowe na kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe na
poszczególnych uczelniach
Szczegółowe informacje na temat progów należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej". Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA WOJSKOWA I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE?
Zapotrzebowanie na specjalistów do spraw zarządzania kryzysowego oraz pracowników służb mundurowych stale rośnie. Dlatego też, w odpowiedzi na tego typu potrzeby powstał kierunek geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe. Jego studenci mają szansę zdobyć wszechstronną wiedzę na temat prawa, geografii, czy nauk administracyjnych i zyskać zdolność jej wykorzystania w swojej codziennej praktyce zawodowej.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe możemy podzielić na:
Program nauczania na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe będzie oscylował wokół zagadnień związanych z zarządzaniem, geografią, geologią oraz naukami prawnymi. W planie zajęć znajdą się, takie przedmioty jak: elementy geochemii, astronawigacja, struktura i taktyka Sił Zbrojnych RP, czy geografia polityczna i geopolityka.
Jednak studenci najwięcej czasu poświęcą doskonaleniu umiejętności praktycznych, które będą mogli wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. W ramach kształcenia nauczą się zarządzania kryzysowego. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób rozpoznawać zagrożenia militarne i geozagrożenia, a także poznają techniki zapobiegania im. Co więcej, zyskają zdolności z zakresu dokonywania pomiarów geodezyjnych oraz analizy materiałów kartograficznych.
Dalsza część artykułu pod reklamą
ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOGRAFIA WOJSKOWA I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE?
Studia na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe trwają 3,5 roku (studia I stopnia).
Dalsza część artykułu pod reklamą
JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GEOGRAFIA WOJSKOWA I ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE?
Po ukończeniu studiów na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe można znaleźć zatrudnienie w wielu branżach. Absolwenci idealnie odnajdą się jako pracownicy Centrów Zarządzania i Powiadamiania Kryzysowego. Co więcej mogą związać swoją przyszłość ze Służbą Ochrony Państwa oraz z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Równie ciekawą opcją będzie praca w laboratoriach i w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Studenci mogą się także zdecydować na kontynuowanie nauki lub założenie własnej działalności gospodarczej.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geografia wojskowa i zarządzanie kryzysowe:
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
centra zarządzania i powiadamiania kryzysowego
służby mundurowe
stacje sanitarno-epidemiologiczne
własna działalność gospodarcza
laboratoria
jednostki administracji publicznej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Poziom i forma studiów
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych
ul. Fredry 10,
61-701 Poznańhttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpgUniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Mieszkam w miejscowości pod Wrocławiem i nie mam możliwości, aby dojeżdżać na wykłady. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć studia online na WSKZ i tam się zapisałam. Nie ma żadnych zjazdów, wszystko odbywa się na platformie, więc mogę studiować z domu, w godzinach, które mi pasują.