PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI studia-kierunek studiów

 

Dla kogo ten kierunek

W dobie urbanizacji i rozwoju miast, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru planowania i organizacji przestrzeni. Jest to niezwykle skomplikowana i złożona dyscyplina, która wymaga dużej wyobraźni przestrzennej, poczucia estetyki i sprawnego podejmowania decyzji.

Mimo to, kierunki związane z tego typu dziedziną od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i szansę na ciekawą i perspektywiczną pracę, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc chcesz przekonać się że studia to nie tylko godzinne wykłady i godziny spędzone nad książkami, a przede wszystkim wspaniała przygoda i ciekawe warsztaty praktyczne, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na kierunek planowanie i organizacja przestrzeni.

 

Czego nauczysz się na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni?

W trakcie studiów na tym niezwykle unikatowym i perspektywicznym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin związanych z planowaniem przestrzeni miejskiej. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności i zyskasz kwalifikacje zawodowe. Podczas kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji najlepiej dopasowanej do twoich potrzeb i zainteresowań.

Zadecydujesz pomiędzy organizacją przestrzeni lokalnej i regionalnej, a zagospodarowaniem i zrównoważonym rozwojem miasta. Dzięki tej bogatej ofercie kształcenia będziesz miał sznasę zdobyć wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę związaną z zakresu interesującego Cię obszaru nauki. Ponadto, będziesz uczęszczał na warsztaty, na których nauczysz się wykonywać prace projektowe oraz weźmiesz udział w interesujących i rozwijających ćwiczeniach symulacyjnych. Co więcej, zaznajomisz się z nowoczesnymi programami informatycznymi, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku planowanie i organizacja przestrzeni zyskasz wszechstronne wykształcenie, umiejętności praktyczne oraz szeroką wiedzę teoretyczną. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i przyszłościową pracę w swoim zawodzie. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w administracji rządowej i pozarządowej na stanowiskach związanych z gospodarowaniem przestrzenią. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszystkich stanowiskach związanych z rozwojem miast i regionu, rewitalizacją, polityką społeczną czy gospodarką komunalną.

Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z agencjami nieruchomości lub firmami konsultingowymi. Ponadto, absolwenci będą mogli rozpocząć karierę w organizacjach i instytucjach Unii Europejskiej. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i skupić się na działalności naukowej.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku planowanie i organizacja przestrzeni musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKA ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

 • znajomość polityki przestrzennej
 • wiedza ekologiczna
 • wiedza z zakresu zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość nowoczesnych programów i aplikacji komputerowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność wykonywania prac projektowych
 • znajomość rynków nieruchomości

Jak wyglądają studia na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni?

 

1. Typ i tryb studiów

Planowanie i organizacja przestrzeni to kierunek, który można realizować jedynie w formie studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wykształcenie z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin naukowych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, urbanistycznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, związanych z tymi obszarami tematycznymi. Będą to między innymi:

 • polityka przestrzenna
 • miejskie systemy transportowe
 • przestrzeń społeczna współczesnych miast

Ponadto, dowiesz się więcej na temat prowadzenia działalności gospodarczej z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Jako student zagłębisz się także w tematykę finansów oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych i międzynarodowej sytuacji gospodarczej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek planowanie i organizacja przestrzeni, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcą także cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się zasad organizacji przestrzeni zgodnie z zasadami ładu przestrzennego. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób planować strategie rozwoju miast i gmin.

Jako student zyskasz kompetencje z zakresu analizy zjawisk gospodarczych i ekonomicznych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Podczas licznych warsztatów będziesz mógł korzystać z nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI STUDIA STACJONARNE

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Kierunek planowanie i organizacja przestrzeni można realizować tylko na drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra.

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI STUDIA II STOPNIA

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI:

 • agencje nieruchomości
 • administracje rządowe i pozarządowe
 • firmy związane z rozwojem miast i regionu
 • firmy konsultingowe
 • organizacje i instytucje Unii Europejskiej
 • placówki naukowo-badawcze
 • pracownie urbanistyczne i planistyczne
 • biura projektowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Komentarze (0)