PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI studia-kierunek studiów


 

W dobie urbanizacji i rozwoju miast, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru planowania i organizacji przestrzeni. Jest to niezwykle skomplikowana i złożona dyscyplina, która wymaga dużej wyobraźni przestrzennej, poczucia estetyki i sprawnego podejmowania decyzji.

Mimo to, kierunki związane z tego typu dziedziną od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i szansę na ciekawą i perspektywiczną pracę, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Jeżeli więc chcesz przekonać się że studia to nie tylko godzinne wykłady i godziny spędzone nad książkami, a przede wszystkim wspaniała przygoda i ciekawe warsztaty praktyczne, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na kierunek planowanie i organizacja przestrzeni.

 

Czego nauczysz się na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni?

W trakcie studiów na tym niezwykle unikatowym i perspektywicznym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin związanych z planowaniem przestrzeni miejskiej. Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności i zyskasz kwalifikacje zawodowe. Podczas kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji najlepiej dopasowanej do twoich potrzeb i zainteresowań.

Zadecydujesz pomiędzy organizacją przestrzeni lokalnej i regionalnej, a zagospodarowaniem i zrównoważonym rozwojem miasta. Dzięki tej bogatej ofercie kształcenia będziesz miał sznasę zdobyć wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę związaną z zakresu interesującego Cię obszaru nauki. Ponadto, będziesz uczęszczał na warsztaty, na których nauczysz się wykonywać prace projektowe oraz weźmiesz udział w interesujących i rozwijających ćwiczeniach symulacyjnych. Co więcej, zaznajomisz się z nowoczesnymi programami informatycznymi, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku planowanie i organizacja przestrzeni zyskasz wszechstronne wykształcenie, umiejętności praktyczne oraz szeroką wiedzę teoretyczną. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i przyszłościową pracę w swoim zawodzie. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w administracji rządowej i pozarządowej na stanowiskach związanych z gospodarowaniem przestrzenią. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszystkich stanowiskach związanych z rozwojem miast i regionu, rewitalizacją, polityką społeczną czy gospodarką komunalną.

Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z agencjami nieruchomości lub firmami konsultingowymi. Ponadto, absolwenci będą mogli rozpocząć karierę w organizacjach i instytucjach Unii Europejskiej. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i skupić się na działalności naukowej.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku planowanie i organizacja przestrzeni musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Kierunek planowanie i organizacja przestrzeni prowadzony jest przez:

Wydział Nauk Geograficznych UŁ

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKA ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

 • znajomość polityki przestrzennej
 • wiedza ekologiczna
 • wiedza z zakresu zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość nowoczesnych programów i aplikacji komputerowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność wykonywania prac projektowych
 • znajomość rynków nieruchomości

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI:

 • agencje nieruchomości
 • administracje rządowe i pozarządowe
 • firmy związane z rozwojem miast i regionu
 • firmy konsultingowe
 • organizacje i instytucje Unii Europejskiej
 • placówki naukowo-badawcze
 • pracownie urbanistyczne i planistyczne
 • biura projektowe

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Komentarze (0)