PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Dodaj do ulubionych

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI studia-kierunek studiów

Studia na kierunku Planowanie i organizacja przestrzeni to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 1,5 roku lub 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni rozpocznie się 5 maja 2023 r. i potrwa do 18 września 2023 r. | planowanie i organizacja przestrzeni - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku lub specjalności planowanie i organizacja przestrzeni możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | planowanie i organizacja przestrzeni - uczelnie >

Specjalności

Współczesne studia z planowania i organizacji przestrzeni charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

Popularne specjalności na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni: organizacja przestrzeni lokalnej i regionalnej, zagospodarowanie i zrównoważony rozwój miasta.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem kierunku planowanie i organizacja przestrzeni musisz przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Planowanie i organizacja przestrzeni stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku lub 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni

PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Planowanie i organizacja przestrzeni studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Planowanie i organizacja przestrzeni studia II stopnia

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni

Forma studiów
Poziom studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

WIEDZA, JAKA ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Czego nauczysz się na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni?

W trakcie studiów na tym niezwykle unikatowym i perspektywicznym kierunku zdobędziesz wiedzę z zakresu kilku dziedzin związanych z planowaniem przestrzeni miejskiej.

Jako student będziesz uczestniczył w zajęciach, dzięki którym rozwiniesz swoje umiejętności i zyskasz kwalifikacje zawodowe. Podczas kursu będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji najlepiej dopasowanej do twoich potrzeb i zainteresowań.

Zadecydujesz pomiędzy organizacją przestrzeni lokalnej i regionalnej, a zagospodarowaniem i zrównoważonym rozwojem miasta. Dzięki tej bogatej ofercie kształcenia będziesz miał sznasę zdobyć wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę związaną z zakresu interesującego Cię obszaru nauki.

Ponadto, będziesz uczęszczał na warsztaty, na których nauczysz się wykonywać prace projektowe oraz weźmiesz udział w interesujących i rozwijających ćwiczeniach symulacyjnych. Co więcej, zaznajomisz się z nowoczesnymi programami informatycznymi, które usprawnią twoją pracę i uczynią ją bardziej efektywną.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

 • znajomość polityki przestrzennej
 • wiedza ekologiczna
 • wiedza z zakresu zarządzania
 • znajomość podstaw marketingu
 • znajomość nowoczesnych programów i aplikacji komputerowych
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność wykonywania prac projektowych
 • znajomość rynków nieruchomości

Jak wyglądają studia na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni?

 

1. Typ i tryb studiów

Planowanie i organizacja przestrzeni to kierunek, który można realizować jedynie w formie studiów stacjonarnych. W praktyce oznacza to, że zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni.

 

Studia na kierunku Planowanie i organizacja przestrzeni możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Studenci, którzy aplikują na powyższy kierunek zdobędą wykształcenie z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin naukowych.

 

2. Program studiów i przedmioty

W czasie studiów na kierunku planowanie i organizacja przestrzeni zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, urbanistycznych czy nauk o zarządzaniu. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, związanych z tymi obszarami tematycznymi. Będą to między innymi:

 • polityka przestrzenna
 • miejskie systemy transportowe
 • przestrzeń społeczna współczesnych miast

Ponadto, dowiesz się więcej na temat prowadzenia działalności gospodarczej z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Jako student zagłębisz się także w tematykę finansów oraz poznasz specyfikę poszczególnych rynków finansowych i międzynarodowej sytuacji gospodarczej.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek planowanie i organizacja przestrzeni, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcą także cenne umiejętności praktyczne. W czasie studiów nauczysz się zasad organizacji przestrzeni zgodnie z zasadami ładu przestrzennego. Ponadto, dowiesz się w jaki sposób planować strategie rozwoju miast i gmin.

Jako student zyskasz kompetencje z zakresu analizy zjawisk gospodarczych i ekonomicznych oraz oceny ryzyka inwestycyjnego. Podczas licznych warsztatów będziesz mógł korzystać z nowoczesnych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W dobie urbanizacji i rozwoju miast, nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru planowania i organizacji przestrzeni. Jest to niezwykle skomplikowana i złożona dyscyplina, która wymaga dużej wyobraźni przestrzennej, poczucia estetyki i sprawnego podejmowania decyzji.

Mimo to, kierunki związane z tego typu dziedziną od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród studentów, którzy chcą zyskać wszechstronne wykształcenie i szansę na ciekawą i perspektywiczną pracę, zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy.

Jeżeli więc chcesz przekonać się że studia to nie tylko godzinne wykłady i godziny spędzone nad książkami, a przede wszystkim wspaniała przygoda i ciekawe warsztaty praktyczne, to nie wahaj się i weź udział w rekrutacji na kierunek planowanie i organizacja przestrzeni.

 

5. Gdzie studiować Planowanie i organizację przestrzeni

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Planowanie i organizacja przestrzeni:

 

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Planowanie i organizacja przestrzeni trwają od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia).

Kierunek planowanie i organizacja przestrzeni można realizować tylko na drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz od półtora do dwóch lat, czyli trzy lub cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI:

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent kierunku planowanie i organizacja przestrzeni zyskasz wszechstronne wykształcenie, umiejętności praktyczne oraz szeroką wiedzę teoretyczną. Uzyskane kwalifikacje i kompetencje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz ciekawą i przyszłościową pracę w swoim zawodzie.

Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w administracji rządowej i pozarządowej na stanowiskach związanych z gospodarowaniem przestrzenią. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na wszystkich stanowiskach związanych z rozwojem miast i regionu, rewitalizacją, polityką społeczną czy gospodarką komunalną.

Równie ciekawym rozwiązaniem będzie związanie swojej przyszłości z agencjami nieruchomości lub firmami konsultingowymi. Ponadto, absolwenci będą mogli rozpocząć karierę w organizacjach i instytucjach Unii Europejskiej. Co więcej, po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich i skupić się na działalności naukowej.

 

Absolwent kierunku planowanie i organizacja przestrzeni znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
 • agencje nieruchomości
 • administracje rządowe i pozarządowe
 • firmy związane z rozwojem miast i regionu
 • firmy konsultingowe
 • organizacje i instytucje Unii Europejskiej
 • placówki naukowo-badawcze
 • pracownie urbanistyczne i planistyczne
 • biura projektowe

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Ekonomiczne - podyplomowe

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU PLANOWANIE I ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ulica Rzemieślnicza 5, 81-855 Sopot https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=sopocka%20szko%C5%82a%20wy%C5%BCsza https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/59f1e-sans-sopot.jpg Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Teologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji UŚ https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJq50dkTbOFkcR6qGXE6SyeGo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/397da-US-Katowice.jpg Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • ul. Kowalska 5 20-115 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ73HP7UFXIkcR6V4MugltyWs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9778e-collegium-humanum.jpg Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska (filia w Lublinie)
 • Uniwersytet Zielonogórski, Kampus A, budynek A-29, ul. prof. Z. Szafrana 4a, Zielona Góra https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20zielonog%C3%B3rski https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/acf58-uniwersytet-zielona-gora.jpg Uniwersytet Zielonogórski
 • ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00 – 908 Warszawa 46 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ8WBAKPfKHkcRBWVI4EFdjeM https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/113ce-wat.jpg Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJuZqGraPpD0cRMBocD0T8VY8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d8caa-awl-wroclaw.jpg Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu