1. Typ i tryb studiów
Kierunek logistyka w biznesie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.
Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Studia na kierunku logistyka w biznesie możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku logistyka w biznesie: logistyka dystrybucji, systemy informacji logistycznej, analiza danych w arkuszu kalkulacyjnym, trening kompetencyjny pracowników logistyki, metody analizy i prognozowanie rynku.
Program nauczania na kierunku logistyka w biznesie będzie oscylował wokół nauk technicznych i ścisłych, ekonomii oraz zarządzania. W ramach powyższych studiów przewidziano realizacje wielu ciekawych i rozwijających zajęć akademickich. Oto wybrane z nich:
-
Zarządzanie łańcuchem dostaw
-
Systemy wspomagania i optymalizacji decyzji w logistyce
-
Metody analizy i prognozowanie rynku
Studenci będą także zobowiązani do wyboru specjalizacji, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studenci kierunku logistyka w biznesie rozwiną cenne umiejętności praktyczne, które w przyszłości wykorzystają w swojej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się prawidłowo analizować zjawiska społeczne, ekonomiczne i gospodarcze.
Dodatkowo wykształcisz zdolności zarządzania procesem produkcyjnym oraz transportowym. Jako student dowiesz się, w jaki sposób korzystać z zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, powszechnie stosowanych w branży logistycznej.
4. Dla kogo ten kierunek
Logistyka to dyscyplina, która zajmuje się nadzorowaniem procesów dystrybucji. Jest to niezwykle dynamiczna i prężnie rozwijająca się dziedzina.
Nic więc dziwnego, że studia logistyczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród studentów, którzy chcą zdobyć ciekawy i perspektywiczny zawód. Logistyka w biznesie jest niezwykle ciekawym i prestiżowym kierunkiem, który jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku pracy.
Te innowacyjne studia drugiego stopnia, skierowane są do wszystkich absolwentów studiów wyższych, którzy chcieliby rozwinąć swoje zdolności menadżerskie i związać swoją przyszłość zawodową z branżą logistyczną.
Jeżeli więc jesteś osobą ambitną o dużych zdolnościach przywódczych to powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku logistyka w biznesie.
5. Gdzie studiować logistykę w biznesie
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek logistyka w biznesie: