GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego, zmian demograficznych i tym samym pojawiania się zupełnie nowych potrzeb wynikających z zaistniałych zmian społecznych, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu analizy społecznej i ekonomicznej, którzy doskonale orientowaliby się w dynamicznie zmieniających się warunkach i rzeczywistości.

Odpowiedzią na potrzeby obecnego świata i prężnie rozwijającego się rynku pracy jest nowo powstała, innowacyjna specjalizacja na studiach geograficznych, geoanaliza społeczno-ekonomiczna. Jej program skierowany jest do wszystkich osób chcących zdobyć stabilny zawód i wszechstronne wykształcenie dopasowane do tendencji panujących na rynku pracowniczym. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje i chciałbyś pogłębiać swoje zainteresowania i pasje, to koniecznie wybierz te interesującą specjalizację i przekonaj się, że studia mogą być także interesującą i niezwykłą przygodą!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na specjalizacji geoanaliza społeczno-ekonomiczna?

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter tej ciekawej specjalizacji będziesz mógł rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zdobyć wszechstronną wiedzę z obszaru wielu różnorodnych dziedzin. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i wszechstronne zajęcia z obszaru socjologii, statystyki czy ekonomii. Ponadto, zaznajomisz się z zasadami administracji i e-administracji oraz ich zastosowaniem w codziennym życiu zawodowym.

W trakcie studiów, nauczysz się także technik analitycznych oraz nowoczesnych metod gromadzenia i przetwarzania danych, a także skutecznego reagowania na potrzeby zmieniającego się świata. Wszyscy studenci będą mieli okazję brać udział w zajęciach przygotowujących do zawodu nauczyciela geografii lub przyrody. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Możliwość poznania specyfiki tej branży pozytywnie wpłynie na twoją przyszłą karierę zawodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tej niezwykle unikatowej i prestiżowej specjalizacji zawodowej będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru nauk społecznych, ekonomicznych oraz gospodarczych. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w zawodzie dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów możesz pracować w zawodzie analityka zjawisk społeczno-ekonomicznych.

Ponadto idealnie odnajdziesz się na stanowisku geoanalityka w jednostkach samorządu terytorialnego, między innymi w urzędach gmin czy urzędach wojewódzkich. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami konsultingowymi, biurami projektowymi czy przedsiębiorstwami zajmującymi się badaniem opinii publicznej i marketingiem.

Dodatkowo, po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania możesz podjąć pracę nauczyciela geografii lub przyrody w szkołach podstawowych. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

WAŻNE TEMATY

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tej perspektywicznej i innowacyjnej specjalizacji powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, geografii, biologii, chemii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Specjalności na kierunku geografia

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA NA KIERUNKU GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
  Województwo
  SORTOWANIE:

  Nic nie znaleziono

  Zobacz inne kierunki Geograficzne

  Typ studiów
  Województwo
  SORTOWANIE:

  WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA SPECJALIZACJI GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA:

  • umiejętności analityczne
  • umiejętność gromadzenia, przechowywania i przetwarzania danych
  • wiedza geograficzna
  • zdolności z obszaru administracji i e-administracji
  • wiedza socjologiczna
  • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
  • przygotowanie pedagogiczne
  • znajomość języka obcego
  • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy
  • znajomość metod badania opinii publicznej

  JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU SPECJALIZACJI GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA:

  • nauczyciel geografii lub przyrody
  • geoanalityk
  • jednostki samorządu terytorialnego
  • urzędy gmin
  • urzędy wojewódzkie
  • firmy konsultingowe
  • firmy zajmujące się geomarketingiem
  • biura badania opinii publicznej
  • firmy zajmujące się tworzeniem map cyfrowych

  MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

  Komentarze (0)