GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

Dodaj do ulubionych

GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA studia – kierunek studiów

Dla kogo ten kierunek

Współcześnie, w dobie rozwoju gospodarczego, zmian demograficznych i tym samym pojawiania się zupełnie nowych potrzeb wynikających z zaistniałych zmian społecznych, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu analizy społecznej i ekonomicznej, którzy doskonale orientowaliby się w dynamicznie zmieniających się warunkach i rzeczywistości.

Odpowiedzią na potrzeby obecnego świata i prężnie rozwijającego się rynku pracy jest nowo powstała, innowacyjna specjalizacja na studiach geograficznych, geoanaliza społeczno-ekonomiczna. Jej program skierowany jest do wszystkich osób chcących zdobyć stabilny zawód i wszechstronne wykształcenie dopasowane do tendencji panujących na rynku pracowniczym. Jeżeli ten opis idealnie do ciebie pasuje i chciałbyś pogłębiać swoje zainteresowania i pasje, to koniecznie wybierz te interesującą specjalizację i przekonaj się, że studia mogą być także interesującą i niezwykłą przygodą!

 

Czego nauczysz się podczas studiów na specjalizacji geoanaliza społeczno-ekonomiczna?

Ze względu na interdyscyplinarny i niezwykle złożony charakter tej ciekawej specjalizacji będziesz mógł rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zdobyć wszechstronną wiedzę z obszaru wielu różnorodnych dziedzin. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, interesujące i wszechstronne zajęcia z obszaru socjologii, statystyki czy ekonomii. Ponadto, zaznajomisz się z zasadami administracji i e-administracji oraz ich zastosowaniem w codziennym życiu zawodowym.

W trakcie studiów, nauczysz się także technik analitycznych oraz nowoczesnych metod gromadzenia i przetwarzania danych, a także skutecznego reagowania na potrzeby zmieniającego się świata. Wszyscy studenci będą mieli okazję brać udział w zajęciach przygotowujących do zawodu nauczyciela geografii lub przyrody. Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Możliwość poznania specyfiki tej branży pozytywnie wpłynie na twoją przyszłą karierę zawodową.

 

Jaka praca po tym kierunku?

Jako absolwent tej niezwykle unikatowej i prestiżowej specjalizacji zawodowej będziesz miał wszechstronne wykształcenie i gruntowną wiedzę z obszaru nauk społecznych, ekonomicznych oraz gospodarczych. Uzyskane umiejętności i kwalifikacje sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną i rozwijającą pracę w zawodzie dopasowanym do twojego wykształcenia. Po ukończeniu studiów możesz pracować w zawodzie analityka zjawisk społeczno-ekonomicznych.

Ponadto idealnie odnajdziesz się na stanowisku geoanalityka w jednostkach samorządu terytorialnego, między innymi w urzędach gmin czy urzędach wojewódzkich. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z firmami konsultingowymi, biurami projektowymi czy przedsiębiorstwami zajmującymi się badaniem opinii publicznej i marketingiem.

Dodatkowo, po uzyskaniu odpowiedniego przygotowania możesz podjąć pracę nauczyciela geografii lub przyrody w szkołach podstawowych. Co więcej, po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i tym samym zyskać nowe perspektywy zawodowe.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Aby zostać studentem tej perspektywicznej i innowacyjnej specjalizacji powinieneś zdać maturę z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, geografii, biologii, chemii lub matematyki.

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

UCZELNIE, GDZIE GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA JAKO SPECJALNOŚĆ / ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jednostka prowadząca

Geografia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku geografia

GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku geoanaliza społeczno-ekonomiczna

Tryb studiów
Typ studiów
Miasto
Województwo
SORTOWANIE:

Nic nie znaleziono

WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA SPECJALIZACJI GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA:

 • umiejętności analityczne
 • umiejętność gromadzenia, przechowywania i przetwarzania danych
 • wiedza geograficzna
 • zdolności z obszaru administracji i e-administracji
 • wiedza socjologiczna
 • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
 • przygotowanie pedagogiczne
 • znajomość języka obcego
 • umiejętność praktycznego wykorzystania uzyskanej wiedzy
 • znajomość metod badania opinii publicznej

Jak wyglądają studia na kierunku geoanaliza społeczno-ekonomiczna?

 

1. Typ i tryb studiów

Specjalizacja geoanaliza społeczno-ekonomiczna jest dostępna tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

Program nauczania na powyższej specjalizacji będzie oscylował wokół zagadnień związanych z naukami geograficznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student specjalizacji geoanaliza społeczno-ekonomiczna będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę geograficzną, ekonomiczną oraz społeczną. Ponadto dowiesz się więcej na temat specyfiki oraz funkcjonowania gospodarki polskiej i światowej. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:

 • Organizacja i metody badań opinii społecznej,
 • Socjologia,
 • Statystyka,
 • Wskaźniki społeczno-ekonomiczne i ich zastosowanie

 

3. Nabywane umiejętności

W ramach realizowania powyższej specjalizacji zdobędziesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu zdolności z zakresu analizowania zjawisk społecznych oraz ekonomicznych. Ponadto, poznasz podstawy prowadzenia e-administracji. Studenci będą mieli możliwość zdobycia uprawnień niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela geografii.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Specjalizacja geoanaliza społeczno-ekonomiczna, którą można realizować na kierunku geografia, będzie trwała trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU SPECJALIZACJI GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA:

 • nauczyciel geografii lub przyrody
 • geoanalityk
 • jednostki samorządu terytorialnego
 • urzędy gmin
 • urzędy wojewódzkie
 • firmy konsultingowe
 • firmy zajmujące się geomarketingiem
 • biura badania opinii publicznej
 • firmy zajmujące się tworzeniem map cyfrowych

Zobacz inne kierunki Geograficzne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GEOANALIZA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

Komentarze (0)