geoanalityka studia

Geoanalityka studia - kierunek studiów

Jeśli w szkole jednym z Twoich ulubionych przedmiotów była geografia, to już pierwszy znak, że powinieneś zainteresować się studiami na kierunku geoanalityka. Ale geografia to też nie wszystko. Dobra znajomość matematyki będzie również pożądana. Wiedza jaką zdobędzie student geoanalityki pozwoli mu na fachowe analizy procesów oraz zjawisk ekologicznych, gospodarczych na całym świecie. Przedmioty, z jakimi się zetkniesz to przedmioty z zakresu elementów geologii, hydrologii, ochrony środowiska, geoanalityki ludności, społeczeństwa oraz gospodarki, takie jak tektonika, paleontologia czy mineralogia oraz ochrona wód podziemnych. Przedmiotom z dziedziny nauk o Ziemi towarzyszą moduły edukacyjne poświęcone statystyczno-matematycznym oraz kartograficznym podstawom geoanalityki. Zajęcia teoretyczne poparte będą zajęciami praktycznymi, które będą się odbywać w laboratorium, ale i w terenie. W laboratoriach jako student będziesz analizować pod kątem fizycznym, chemicznym i biologicznym zebrane uprzednio próbki wody, ziemi czy roślin i skał oraz nauczysz się jak poprawnie wykorzystywać już dostępne bazy geodanych o ludności, gospodarce, litosferze i innych. Absolwent studiów na tym kierunku będzie posiadał więc szczególne kompetencje praktyczne w dziedzinie geoanalizy akwenów morskich i śródlądowych oraz obszarów przybrzeżnych.

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując geoanalitykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • nauk o Ziemi
 • badań terenowych i laboratoryjnych
 • analizy materiałów geologicznych
 • posługiwania się językiem specjalistycznym
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku geoanalityka

Absolwent kierunku geoanalityka znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • instytucjach ochrony środowiska
 • wydawnictwach branżowych
 • placówkach naukowo-badawczych
 • instytucjach planowania przestrzennego
 • budownictwie

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na geoanalitykę, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, geografia, matematyka, fizyka z astronomią, język obcy.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku GEOANALITYKA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Geoanalityka

GEOANALITYKA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     PRACODAWCY

     Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

     TomTom to globalny lider w dziedzinie map i nawigacji, który oferuje również sportowe zegarki GPS, a także najnowocześniejsze rozwiązania do zarządzania flotą samochodową oraz rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżują i podejmują decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Firma opiera się na czterech liniach biznesowych: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.

     zobacz kogo szukamy >>

     Komentarze (0)