Elektrotechnika studia II stopnia Szczecin

Elektrotechnika studia II stopnia Szczecin

Elektrotechnika studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie 

elektrotechnika

Odkryj kierunek elektrotechnika w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Elektrotechnika studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2021 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku elektrotechnika w Szczecinie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Elektrotechnika studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek elektrotechnika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Jednostka prowadząca

Elektrotechnika stopień: (II), czas trwania: 2 lata • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku elektrotechnika

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku elektrotechnika będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia wybranych studiów inżynierskich, których listę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni. W przypadku ukończenia kierunku spoza listy będziesz musiał zaliczyć egzamin wstępny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektrotechnika w Szczecinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku elektrotechnika w Szczecinie

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku elektrotechnika w Szczecinie?

Elektrotechnika to dyscyplina naukowa, która zajmuje się wytwarzaniem, przetwarzaniem, magazynowaniem i użytkowaniem energii elektrycznej. Współcześnie, jest ona powszechnie wykorzystywana w różnorodnych sektorach przemysłu, między innymi w budownictwie, medycynie, czy transporcie. Dlatego też, niezwykle istotne jest zapewnienie nieprzerwanego dostępu do prądu, czym zajmują się przygotowani do tego specjaliści. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją zawodową przyszłość z tą niezwykle ciekawą i prężnie działającą dyscypliną, to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek elektrotechnika w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia techniczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk technicznych, matematycznych i fizycznych. Jeżeli dodatkowo posiadasz zdolność analitycznego myślenia i chciałbyś wykorzystać ją w swojej pracy zawodowej, to kierunek elektrotechnika będzie dla ciebie najlepszym wyborem.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku elektrotechnika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku elektrotechnika w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od 3,5 do 4 lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające od 1,5 roku do 2 lat.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek elektrotechnika będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę na tematy związane z naukami technicznymi, matematycznymi i fizycznymi. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższymi dyscyplinami naukowymi, między innymi takich jak:

 • bezpieczeństwo prac elektrycznych
 • procedury ochrony własności przemysłowej
 • instalacje zintegrowane
 • metody obliczeniowe i optymalizacyjne

Jako student wykształcisz także szereg cennych umiejętności praktycznych. Przede wszystkim nauczysz się projektowania i konstruowania maszyn oraz urządzeń stosowanych w przemyśle elektrotechnicznym. W czasie studiów będziesz także korzystał z zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę zawodową. Program kształcenie zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualna listę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Elektrotechnika w Szczecinie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku elektrotechnika będą trwały półtora roku lub dwa lata, czyli trzy lub cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra.

Jaka praca po studiach?

Studia techniczne w Szczecinie kształcą wszechstronnie wykształconych specjalistów, którzy dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom doskonale odnajdują się na obecnym, wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku elektrotechnika będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, możesz związać swoją przyszłość zawodową z firmami zajmującymi się projektowaniem i wytwarzaniem maszyn elektrotechnicznych. Równie ciekawą opcją może być praca w zawodzie elektryka czy inżyniera automatyka. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w biurach projektowych, gdzie wykorzystasz swoje umiejętności techniczne.

Absolwenci często decydują się na objecie stanowiska audytora energetycznego lub projektanta w branży el;elektrycznej. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje z powodzeniem wykorzystasz zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia. Dobrym rozwiązaniem będzie także kontynuowanie nauki na studiach doktoranckich i rozpoczęcie kariery naukowej.

 

Gdzie studiować na kierunku elektrotechnika (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek elektrotechnika (studia II stopnia) w Szczecinie

 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

 

Kierunki inżynierskie i techniczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 


 

Komentarze (0)