Gospodarka przestrzenna - Gdańsk

Gospodarka przestrzenna - Gdańsk

Gospodarka przestrzenna - Gdańsk
Dodaj do ulubionych

24.12.2022

Gospodarka przestrzenna studia Gdańsk - 2022 | woj. pomorskie

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym. Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności.

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna w Gdańsku
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna dają studentom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. urbanistyki, planowania przestrzennego, rewitalizacji oraz środowiskowych i prawnych aspektów gospodarowania przestrzenią.

 

Praca po studiach

Studia w Gdańsku na kierunku Gospodarka przestrzenna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej czy zespołach projektowych.

 

czytaj dalej wszystko o Gospodarka przestrzenna - Gdańsk

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku jest kierunek GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Gdańska

Politechnika Gdańska

Gospodarka przestrzenna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku gospodarka przestrzenna

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Gospodarka przestrzenna stopień: (I)  (II)
tryb: stacjonarne

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE? / WYMAGANIA REKRUTACYJNE

Rekrutacja na studia w Gdańsku na kierunek Gospodarka przestrzenna, w przypadku studiów I stopnia, wymaga od kandydatów egzaminów maturalnych z konkretnych przedmiotów. Z kolei rekrutacja na studia II stopnia skierowana jest do absolwentów tego kierunku studiów lub pokrewnych, a pod uwagę bierze ocenę na dyplomie oraz średnią ocen ze studiów.

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku Gospodarka przestrzenna:

 • geografia,
 • język obcy,
 • język polski,
 • matematyka,
 • biologia,
 • chemia,
 • fizyka,
 • historia,
 • matematyka,
 • WOS,
 • informatyka.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Gospodarka przestrzenna w Gdańsku

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Gospodarka przestrzenna to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studenci tego kierunku mają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. planowania i gospodarowania przestrzennego, urbanistyki, architektury krajobrazu czy geograficznych systemów informatycznych.

Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Gospodarka przestrzenna dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

   

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Kierunki studiów takie jak Gospodarka przestrzenna umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. zasad sporządzania koncepcji i projektów urbanistycznych, prowadzenia polityki rozwoju i polityki przestrzennej czy nowoczesnych technik komputerowych, w tym GIS. Studenci tego kierunku mogą także dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie rozwijać miasta i wsie oraz jak posługiwać się nowoczesnymi technikami wizualizacji.

Studenci kierunku Gospodarka przestrzenna mają także możliwość zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi np. społeczno-kulturowych podstaw gospodarki przestrzennej, jej ekonomicznych i prawnych podstaw, architektoniczno-urbanistycznych uwarunkowań gospodarki przestrzennej czy polityki regionalnej. Mogą także zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. planowania i projektowania urbanistycznego, rewializacji struktur miejskich, pozyskiwania danych o przestrzeni morskiej czy zarządzania przestrzenią strefy przybrzeżnej.

Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Gospodarka przestrzenna: ochrona europejskiego dziedzictwa kulturowego, metody analiz przestrzennych, urbanistyka i polityka rozwoju, planowanie rozwoju miast.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA?

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

 

Gospodarka przestrzenna w Gdańsku - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3,5 roku inżynier
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Studia na kierunku Gospodarka przestrzenna dają ich absolwentom możliwość znalezienia pracy m.in. w jednostkach administracji samorządowej i rządowej, zespołach projektowych zajmujących się rozwojem i rewitalizacją miast, biurach planowania, agencjach rozwoju regionalnego, przedsiębiorstwach doradczych i konsultingowych czy agencjach nieruchomości.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Gospodarka przestrzenna:

 • jednostki administracji samorządowej i rządowej,
 • zespoły projektowania zajmujące się rozwojem i rewitalizacją miast,
 • biura planowania,
 • agencje rozwoju regionalnego,
 • przedsiębiorstwa doradcze i konsultingowe,
 • agencje nieruchomości.

 

Kierunki geograficzne w Gdańsku

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • Al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=uniwersytet%20ekonomiczny%20w%20poznaniu https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/4b961-21558-103da-uniwersytet-ekonomiczny-poz.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski