Kierunek lekarsko-dentystyczny - Kraków

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Kraków

Kierunek lekarsko-dentystyczny - Kraków

Studia w Krakowie

lekarsko-dentystyczny

Odkryj kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

15.02.2023

Kierunek lekarsko-dentystyczny - studia Kraków 2023 | woj. małopolskie

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Krakowie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu lekarza dentystyStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym

Studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Krakowie
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 14 lipca 2023 r. | Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Kraków - terminy rekrutacji >

Uczelnie

W Krakowie kierunek lekarsko-dentystyczny możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Wydział Lekarski UJ).
 

Opis kierunku

Zdrowy uśmiech jest dla wielu osób wizytówką. Zapotrzebowanie na dentystów jest duże, a możliwość wyboru kariery stomatologa jest możliwa, po ukończeniu tego kierunku studiów. W trakcie kształcenia można zdobyć wiedzę m.in. na temat medycyny, farmakologii, anatomii, czy fizjologii. Studenci często uczestniczą w zajęciach praktycznych, podczas których uczą się jak diagnozować i leczyć pacjentów.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mogą spełniać się w zawodzie dentysty – najczęściej podejmują pracę w przychodniach, szpitalach, czy specjalistycznych gabinetach. Świetnie sprawdzą się również, pracując w instytucjach badawczo-rozwojowych.

czytaj dalej wszystko o Kierunek lekarsko-dentystyczny - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY (stomatologia)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie?

Podjęcie kształcenia na kierunkach medycznych najczęściej wiąże się z dość dużymi wymaganiami rekrutacyjnymi. Dlatego jeżeli myślisz o rozpoczęciu kierunku lekarsko-dentystycznego, zadbaj o wysokie wyniki z biologii, chemii.

Odwiedź stronę internetową uczelni, która cię interesuje, aby poznać wysokość opłat i inne szczegóły związane z tą kwestią.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

 

Zdrowy, zadbany uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Prawidłowy stan uzębienia spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale również zdrowotną. Nawet niewielka próchnica negatywnie wpływa na zdrowie układu sercowo-naczyniowego i osłabia odporność organizmu. Studia medyczne na Kierunku lekarsko-dentystycznym, czyli inaczej mówiąc stomatologii, są jednym z najbardziej wymagających, najatrakcyjniejszych i jednocześnie najchętniej wybieranych dziedzin kształcenia przez osoby zainteresowane naukami przyrodniczymi i pragnące zdobyć prestiżowy zawód.

Dobry dentysta, który nie będzie narzekał na brak klientów, musi przejść przez cykl kilkuletniego kształcenia i nieustannie być na bieżąco w kwestii nowych trendów w medycynie i stomatologii. Dlatego też jeżeli wybierzesz Kierunek lekarsko-dentystyczny w Krakowie, twoja nauka będzie trwała tak długo, jak będziesz praktykował wyuczony zawód. Studia w Krakowie na opisywanym kierunku z pewnością zagwarantują ci szanse na samorozwój oraz dobrą pracę.

Kierunek lekarsko-dentystyczny wymaga ambicji, pasji, zaangażowania i konkretnych predyspozycji. Zastanawiasz się, jakie cechy wrodzone ułatwiają zdobywanie wiedzy kierunkowej i dają większą szansę na odniesienie sukcesu w przyszłości? Istotne jest przede wszystkim szerokie zainteresowanie dziedzinami przyrodniczymi, ze szczególnym uwzględnieniem biologii. Prawdopodobnie żaden lekarz czy stomatolog nie mógłby dobrze wykonywać swojego zawodu, jeżeli by go nie lubił. Ponadto dobrze, abyś wykazywał dużą empatię i posiadał wysokie kompetencje interpersonalne, gdyż z pewnością pomogą ci one w komunikacji z pacjentem i poprawie komfortu jego leczenia. Jako że kierunek ten jest uznawany za jeden z najtrudniejszych, do jego zgłębiania przyda ci się sporo ambicji i zaangażowania. Z takim zestawem predyspozycji zarówno studia, jak i przyszła praca okażą się dla ciebie przyjemnością.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Krakowie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Takie kierunki studiów w Krakowie, jak na przykład Kierunek lekarsko-dentystyczny, wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością – każdy z wykładowców staje przed trudnym zadaniem uposażenia przyszłych stomatologów w szeroką wiedzę i umiejętności, pozwalające na wywiązanie się z odpowiedzialnych zadań zawodowych. Filarem pod rozwój specjalistycznych kompetencji kierunkowych są podstawy nauk przyrodniczych, takich jak biologia, chemia oraz fizyka. Właśnie te przedmioty będziesz spotykał najczęściej, jeżeli zdecydujesz się studiować stomatologię. Poznasz zagadnienia związane z:

 • protetyką
 • stomatologią zachowawczą
 • ortodoncją
 • farmakologią
 • pediatrią
 • chirurgią szczękową
 • stomatologią dziecięcą

 

Dzięki czemu staniesz się profesjonalnym specjalistą, zdolnym do wzięcia odpowiedzialności za stan uzębienia i komfort leczenia każdego ze swoich pacjentów.

Ile trwają studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Krakowie?

Studia na kierunku lekarsko - dentystycznym w Krakowie trwają 5 lat (studia jednolite).

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) w Krakowie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat lekarz dentysta

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU LEKARSKO-DENTYSTYCZNYM?

Zdobycie tytułu absolwenta Kierunku lekarsko-dentystycznego pozwoli ci na znalezienie zatrudnienia w:

 • prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej
 • gabinetach stomatologicznych, ortodontycznych, czy protetycznych
 • własnej działalności gospodarczej
 • uczelniach wyższych na stanowisku wykładowcy

 

Niezależnie od obranej ścieżki zawodowej, otrzymasz gwarancję prestiżowej pracy, wiążącej się z wysokimi zarobkami – uczelnie w Krakowie zadbają o twoje gruntowne wykształcenie.

Gdzie studiować na kierunku lekarsko - dentystycznym w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek lekarsko - dentystyczny w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Uczelnie w Krakowie - kierunek kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia):

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Lekarski UJ) stacjonarne, niestacjonarne studia jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku lekarsko-dentystycznym w Krakowie?

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Kierunek lekarsko-dentystyczny (stomatologia) Kraków studia jednolite magisterskie


Kierunki medyczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


 


 

Komentarze (0)

Popularne

studia

matura 2023

 

 

Teraz najważniejsze

matura 2023

zmiany na maturze 2023

arkusze maturalne

wyniki matur 2022

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

 • ul. Słowackiego 7, Bydgoszcz https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/13638-akademia-muzyczna-bydgoszcz.jpg Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
 • ul. Marcinkowskiego 2-6, Wrocław Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Dni Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJiYIsI9x0_UYRxah2a6T5Asc https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/cb81d-wsb-w-gdańsku.jpg Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • ul. Komandorska 118/120  53-345 Wrocław  https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA9Y2DELCD0cRMbXaXGADe8E Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • ul. Leśna 1, 75-582 Koszalin https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6d087-pwsz-koszalin.jpg Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie
 • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski