Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Studia II stopnia w Łodzi

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Finanse i rachunkowość studia II stopnia (magisterskie) Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć na Uniwersytecie Łódzkim oraz kilku niepublicznych szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia II stopnia – Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi?

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi będą musieli przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności złożenia odpowiednich dokumentów aplikacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

 

Kierunek finanse i rachunkowość od lat cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którym zależy na zdobyciu wszechstronnego wykształcenia i kompleksowego przygotowania zawodowego. Studia ekonomiczne idealnie wpasowują się w potrzeby dzisiejszego rynku pracy, na którym specjaliści z zakresu zarządzania budżetem przedsiębiorstw i innych kwestii związanych z finansami mogą liczyć na wiele interesujących ofert zawodowych. Jeżeli więc chciałbyś rozwijać swoją wiedzę ekonomiczną i zdobyć, cenione przez pracodawców, umiejętności praktyczne to koniecznie weź udział w rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi.

Idealnymi kandydatami na studia ekonomiczne będą osoby o zainteresowaniach oscylujących wokół nauk ścisłych, ekonomicznych i społecznych, które chciałyby pogłębiać swoją wiedzę z tego obszaru. Jeżeli dodatkowo jesteś osobą zorganizowaną i posiadasz zdolność analitycznego myślenia, to studia te będą dla ciebie odpowiednim wyborem.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia ekonomiczne cieszą się dużą popularnością i niezmiennie od lat zajmują wysokie miejsca w rankingach najchętniej wybieranych przez studentów, kierunków. Dlatego też kierunek finanse i rachunkowość możesz realizować również na łódzkich uczelniach. Ich dokładną listę znajdziesz w dziale poniżej.

Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek finanse i rachunkowość będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę teoretyczną, jak i wykształcić cenne umiejętności praktyczne. Jako student pogłębisz swoją wiedzę na temat:

 • finansów
 • kierunków rozwoju rynków finansowych 

Co więcej, poznasz złożone techniki statystyczne i ekonometryczne, wykorzystywane w celu prognozowania procesów gospodarczych oraz zjawisk finansowych. W trakcie studiów będziesz musiał dokonać wyboru specjalizacji, która będzie najbardziej odpowiadać twoim zainteresowaniom naukowym i planom zawodowym. Ich aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA I JAKI TYTUŁ UZYSKASZ?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunek finanse i rachunkowość w Łodzi można realizować na pierwszym i drugim stopniu. Decydując się na drugą opcję, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie uzyskasz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ?

Kierunki studiów w Łodzi kształcą specjalistów z zakresu różnorodnych dziedzin, którzy doskonale odnajdują się na obecnym rynku pracy i mogą liczyć na wiele interesujących i przyszłościowych ofert. Dlatego też absolwenci finansów i rachunkowości zyskują mnóstwo możliwości rozwoju i nie mają problemu w realizacji swoich planów zawodowych.

Po ukończeniu studiów bez problemu odnajdziesz się jako pracownik branży finansowej. Uzyskana wiedza i kwalifikacje umożliwią Ci podjęcie pracy w:

 • bankowości
 • agencjach kredytowych
 • firmach ubezpieczeniowych

 

Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z firmami konsultingowymi i doradczymi, między innymi na stanowisku doradcy i analityka finansowego. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami finansowymi różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji. Abiturienci często decydują się także na założenie własnej działalności gospodarczej lub podjęcie kariery w środowisku międzynarodowym.

Gdzie studiować na kierunku Finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Łodzi?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Łodzi

 • Uniwersytet Łódzki
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Kierunki ekonomiczne w Łodzi

socjologia
Rozwiń

POZOSTAŁE UCZELNIE W ŁODZI NA KTÓRYCH JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Komentarze (0)