Finanse i biznes międzynarodowy - Łódź

Finanse i biznes międzynarodowy - Łódź

Finanse i biznes międzynarodowy - Łódź

Studia w Łodzi

finanse i biznes międzynarodowy

Odkryj finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

20.09.2023

Finanse i biznes międzynarodowy studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia można podjąć na 1 uczelni w formie stacjonarnej (dziennej).

Studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Finanse i biznes międzynarodowy to kierunek, który przygotowuje studentów do prowadzenia międzynarodowego biznesu. Program obejmuje zajęcia związane m.in. analizą rynków finansowych, zarządzaniem i modelami biznesowymi, osadzając te dziedziny w kontekście światowej ekonomii. Studenci przygotowywani są do analizowania zjawisk gospodarczych oraz poznają specyfikę funkcjonowania międzynarodowych firm.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. Osoby, które ukończyły finanse i biznes międzynarodowy, mogą pracować jako doradcy finansowi i inwestycyjni, a także zajmować stanowiska kierownicze w przedsiębiorstwach. Absolwenci kierunku odnajdą się w pracy w bankach, instytucjach konsultingowych czy mediach.

 

Uczelnie

Studia możesz podjąć na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ).

 

Specjalności

Współczesne studia z finansów i biznesu międzynarodowego charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi: biznes międzynarodowyfinanse międzynarodowe.

 

czytaj dalej wszystko o Finanse i biznes międzynarodowy - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Finanse i biznes międzynarodowy stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku finanse i biznes międzynarodowy

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

Finanse i biznes międzynarodowy to jeden z tych kierunków, który znajduje się na liście stosunkowo nowych kierunków, ale już teraz budzi bardzo dużo pozytywnych emocji wśród maturzystów. Wybierany jest przez wielu absolwentów szkół średniach, jednak musisz mieć świadomość, że dostają się na niego tylko najlepsi.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • matematyka
 • język angielski
 • geografia
 • informatyka
 • fizyka
 • historia

 

Zatem swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości rozpocznij już dziś, a w planach maturalnych uwzględnij przedmioty takie jak: matematyka, język angielski, historia, informatyka czy nawet geografia. Zastanów się, z których przedmiotów jesteś najlepszy i które mogą przynieść ci najwięcej korzyści podczas przyszłej nauki.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

Studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy są stosunkowo młodą propozycją kształcenia, która została przygotowana przez ośrodki akademickie w Polsce. Ten profil kształcenia stanowi niejako odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie na specjalistów.

Żyjemy dziś bowiem w modelu gospodarki, która coraz częściej wykracza poza ramy narodowe i skłania się ku temu, co internacjonalne. Podobnie dzieje się z przedsiębiorstwami i firmami – większość z nich chce być dostrzeżona na rynku międzynarodowym. By przebiegało to w sposób nie tylko dochodowy, lecz także zgodny z obowiązującymi przepisami, wciąż potrzebni są specjaliści, którzy będą nad tym czuwać.

Dlatego też studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy zadedykowane są dla osób, które posiadają jednocześnie umysły analityczne i lubią zagadnienia związane z zarządzaniem. Interdyscyplinarny sposób kształcenia na tym kierunku pozwoli rozwijać się im dwutorowo – zarówno pod kątem finansów, jak i prowadzenia międzynarodowego biznesu. Jeżeli interesują cię zatem najnowsze wieści ze świata gospodarczego, ekonomicznego i politycznego, a matematyka nie jest ci obca, to studia na tym kierunku będą dla ciebie stworzone.

 

1. Typ i tryb studiów

Studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
 • Studia podyplomowe

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia we Łodzi na kierunku finanse i biznes międzynarodowy możesz rozpocząć albo w trybie stacjonarnym (dziennym) albo zaocznym (niestacjonarnym), wszystko w zależności od twoich indywidualnych preferencji. Jeżeli nie planujesz równolegle rozwijać swojej kariery zawodowej lub uczestniczyć w wielomiesięcznych stażach, które pochłaniają dużo czasu, to wybierz najbardziej popularny tryb dzienny nauki. Studia zaoczne stanowią z kolei idealną propozycję dla osób o ograniczonym czasie. Zjazdy naukowe odbywają się wtedy w weekendy, jednak nie należy zapominać o tym, że studenci trybu zaocznego większość materiału teoretycznego muszą opanowywać we własnym zakresie, a studiowanie wiąże się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

2. Program studiów i przedmioty

Studia w Łodzi o tym nowoczesnym i zarazem prestiżowym profilu możesz rozpocząć na Uniwersytecie Łódzkim. Zapoznaj się dobrze z ofertą, która została przygotowana przez ten ośrodek akademicki, bo dzięki temu nic nie powinno być dla ciebie zaskoczeniem. To uczelnia z bardzo długą tradycją akademicką, która stawia na dużą jakość przekazywanych treści. Możesz mieć pewność, że kształcić się będziesz pod okiem prawdziwych profesjonalistów, którzy odsłonią przed tobą wszystkie tajniki studiów na kierunku finanse i biznes międzynarodowe.

Jak sama nazwa kierunku wskazuje – finanse i biznes międzynarodowy – ma on dość rozległy, interdyscyplinarny charakter. Oczywiście filar nauczania na tym kierunku stanowi odniesienie do podstawowych nauk ścisłych, które mają związek zarówno z ekonomią, jak i podstawowymi aspektami zarządzania na arenie międzynarodowej. Musisz mieć świadomość, że w programie nauczania znajdzie się wiele zajęć poświęconych matematyce, analizie danych, czy statystyce. Jeżeli jesteś fanem tego typu zagadnień, w ogóle nie powinno cię to zniechęcać.

Kierunki studiów takie jak finanse i biznes międzynarodowy muszą mieć bardzo przemyślany program kształcenia, dzięki któremu pasjonaci nauk ścisłych zdobędą rozległe i uporządkowane wykształcenie. Wykłady i ćwiczenia, które odbywają się w ramach nauki na tym kierunku, można podzielić na kilka podstawowych grup. Znajdą się w nich nauki związane z finansami i rachunkowością oraz elementy zarządzania.

 

W programie studiów na kierunku finanse i biznes międzynarodowy znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • finanse przedsiębiorstw;
 • rynki finansowe;
 • analiza matematyczna;
 • statystyka;
 • handel międzynarodowy;
 • międzynarodowe rynki finansowe;
 • strategie i modele biznesowe;
 • zarządzanie projektami

 

3. Nabywane umiejętności

Jeżeli wybierzesz studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy możesz mieć pewność, że nie będziesz się nudzić. Czas studiowania wypełniony jest nie tylko wykładami teoretycznymi, lecz przede wszystkim ćwiczeniami praktycznymi, podczas których będziesz się uczyć, jak wykorzystywać w praktyce zdobytą wiedzę. Dodatkowo będziesz mieć do wyboru specjalizacje, które uczynią z ciebie eksperta w jednej z wielu wąskich dziedzin.

Ile trwają studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

Studia na kierunku Finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Kierunki studiów takie jak finanse i biznes międzynarodowy mają dwa komplementarne, uzupełniające się stopnie kształcenia. Przygoda studentów zaczyna się od rozpoczęcia nauki na pierwszym stopniu. Oznacza to w praktyce, że swoją przygodę z kierunkiem finanse i rachunkowość zaczniesz od trzyletnich studiów licencjackich. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to twoja praca licencjacka zostanie obroniona. Wtedy też uzyskasz część kwalifikacji, które pozwolą ci na rozpoczęcie pracy w zawodzie.

Możesz też kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia, czyli studiach magisterskich, Trwają one dwa lata i ich naczelną ideą jest poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy, którą uzyskałeś w trakcie trwania studiów licencjackich. Po zakończeniu tego drugiego cyklu kształcenia otrzymasz tytuł magistra, który pozwoli ci na pełni rozwój zawodowy.

Finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

Nie od dziś wiadomo, że uczelnie w Łodzi kształcą najlepszych specjalistów, którzy podbijają współczesny rynek zawodowy.

Dodatkowo wybór kierunków studiów takich jak finanse i biznes międzynarodowy jeszcze przyczynią się do aktywnego rozwoju kariery. Dziś dla młodych ludzi ważne jest przede wszystkim to, by otrzymać praktyczne wykształcenie, które zostanie docenione przez przyszłych pracodawców. Studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy są tego gwarantem.

Miejsca, w których możesz pracować po ukończeniu kształcenia na tym kierunku, można by wymieniać nieustannie. Studia w Łodzi otwierają ci zatem drzwi do pracy w miejscach takich jak:

 • polskich i zagranicznych firmach, które mają zasięg międzynarodowy;
 • bankach komercyjnych;
 • biurach doradztwa finansowego, podatkowego, inwestycyjnego;
 • międzynarodowych instytucjach konsultingowych;
 • mediach itd.

 

To, jak będzie wyglądać rozwój twojej kariery, zależeć będzie wyłącznie od twoich indywidualnych zainteresowań. Warto, byś w trakcie studiów zadbał już o dodatkowe praktyki i staże, które często przygotowywane są przez uczelnię dla swoich studentów. To także uatrakcyjni twoją kandydaturę w przyszłości.

 

Praca po studiach

Kierunki studiów takie jak finanse i biznes międzynarodowy są obecnie bardzo często wybierane przez kandydatów właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Potencjał wykształcenia, jakie gwarantują uczelnie w Łodzi, może być wykorzystany w bardzo różnorodnych obszarach zawodowych. Osoby, które kończą te studia, z powodzeniem mogą ubiegać się nawet o stanowiska kierownicze średniego i wyższego stopnia w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, czy instytucjach finansowych.

Interdyscyplinarny sposób wykształcenia sprawi, że abiturienci finansów i biznesu międzynarodowego mogą występować w roli doradców finansowych i inwestycyjnych nie tylko w bankach, lecz przede wszystkim w różnego rodzaju firmach i przedsiębiorstwach o zasięgu międzynarodowym. Warto także podkreślić, że sama kariera absolwentów tego kierunku również może rozwijać się poza granicami kraju właśnie ze względu na tak otwarty profil kształcenia.

Gdzie studiować na kierunku Finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Łódzkim.

Kierunek finanse i biznes międzynarodowy - uczelnie w Łodzi

czytaj dalej uczelnie w Łodzi

Uczelnie w Łodzi - kierunek finanse i biznes międzynarodowy:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Łódzki (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) stacjonarne studia I i II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

 

Czy te studia są dla ciebie

Studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy brzmią dla ciebie atrakcyjnie? To w istocie taki profil kształcenia, który daje w przyszłości wiele możliwości zawodowych. Trzeba pamiętać jednak, że na tym kierunku zupełnie nie odnajdą się osoby o duszach humanistów. Nauka na kierunku finanse i biznes międzynarodowy sprawiać satysfakcję wyłącznie umysłom matematycznym. Zanim podejmiesz więc ostateczną decyzję, odpowiedz sobie na kilka pomocniczych pytań:

 • Czy matematyka to jeden z twoich ulubionych szkolnych przedmiotów?
 • Czy cechuje cię duża spostrzegawczość i logiczność myślenia?
 • Czy interesują cię aktualne wydarzenia ze świata polityki, gospodarki i ekonomii?
 • Czy żmudna, dokładna praca nigdy cię nie odstraszała?

 

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to najprawdopodobniej możesz pomyśleć o rozpoczęciu kształcenia na szczeblu wyższym właśnie na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi.

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Aby procedura rekrutacyjna przebiegła dla ciebie pomyślnie, musisz już dziś przygotować się do egzaminu maturalnego. Rozpiętość przedmiotów, które są uwzględniane podczas procesu rekrutacji, jest bardzo duża. Oczywiście, im więcej przedmiotów zdasz na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa, że dostaniesz się na wymarzone studia. Pamiętaj, że liczba miejsc zawsze jest mniejsza od liczby osób chętnych, które zainteresowane są studiami na tym kierunku.

 

Jak zdobyć maksymalną liczbę punktów

Zastanów się także nad wzięciem udziału w olimpiadzie przedmiotowej. Jeżeli będziesz jej finalistą lub laureatem, to zapewnisz sobie pewne miejsce na studiach. W przypadku kierunku finanse i inwestycje w Łodzi weź przykładowo pod uwagę:

 • Olimpiadę Matematyczną;
 • Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej.

 

 

Wymagane dokumenty

Ostatni ważny element rekrutacji to czas terminowego złożenia dokumentów. Nie przegap go, by nie zostać skreślonym z listy osób przyjętych. Na ogół w pierwszej kolejności musisz dostarczyć teczkę, która zawierać będzie skany dowodów, świadectwo dojrzałości oraz zdjęcia do legitymacji.

 

STUDIA W ŁODZI - ważne informacje

kierunki studiów w Łodzi

studia w Łodzi

 

FINANSE I BIZNES MIĘDZYNARODOWY - ważne informacje

finanse i biznes międzynarodowy studia

studia ekonomiczne w Łodzi

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi?

Studia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy sprawią, że zdobędziesz wszechstronne kompetencje zawodowe.

Paweł, student drugiego roku, przekonuje:

Studia na kierunku finanse i biznes narodowy wybrałem dlatego, że w liceum zacząłem dość mocno interesować się funkcjonowaniem różnego rodzaju gospodarek. To wydało mi się bardzo fascynujące i chciałem znaleźć studia, dzięki którym będę mógł swoje zainteresowania przekuć w wykształcenie i pracować w zawodzie, który sprawia mi jak najwięcej satysfakcji.

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Finanse i biznes międzynarodowy Łódź studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku finanse i biznes międzynarodowy w Łodzi

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki ekonomiczne w Łodzi

socjologia
Rozwiń

Komentarze (0)

wsaib

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia