Bankowość i finanse cyfrowe - Łódź

Bankowość i finanse cyfrowe - Łódź

Bankowość i finanse cyfrowe - Łódź

Studia w Łodzi

bankowość i finanse cyfrowe

Odkryj kierunek bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.02.2023

Bankowość i finanse cyfrowe studia Łódź - 2023 | woj. łódzkie

Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi
Rok akademicki 2023/2024
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

 

Uczelnie
W Łodzi bankowość i finanse cyfrowe możesz studiować w ramach kierunku na 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ).
 

Opis kierunku

Współcześnie, nowe technologie są powszechnie używane w instytucjach finansowych. Kierunek pozwala kształcić specjalistów w dziedzinie bankowości, posiadających jednocześnie wysokie kompetencje informatyczne. W programie studiów znaleźć można przedmioty dotyczące m.in. rynków finansowych, czy rachunkowości. Studenci mogą zdobyć umiejętności, związane np. z technikami informatycznymi, administrowaniem strukturami danych, czy zarządzaniem projektami.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Absolwenci kierunku mają różne możliwości na rozwój kariery. Nie powinni mieć problemu z podjęciem pracy w bankach, instytucjach finansowych, czy firmach konsultingowych. Sprawdzą się jako analitycy biznesowi, analitycy systemów informatycznych lub doradcy klienta.

czytaj dalej wszystko o Bankowość i finanse cyfrowe - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Bankowość i finanse cyfrowe stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku bankowość i finanse cyfrowe

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek bankowość i finanse cyfrowe?

Kandydaci na kierunek bankowość i finanse cyfrowe powinni zainteresować się wcześniej wymogami rekrutacyjnymi, ponieważ są one zmienne, natomiast studia ekonomiczne cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego progi punktowe są wysokie.

Prócz obowiązkowych dla wszystkich maturzystów przedmiotów, które musisz zdać na poziomie podstawowym, warto zdawać egzaminy dodatkowe na poziomie rozszerzonym.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE W ŁODZI?

Bankowość i finanse cyfrowe to kierunek, który jest odpowiedzią na zapotrzebowania współczesnych pracodawców, którzy nieustannie poszukują specjalistów odnajdujących się w świecie finansów, a jednocześnie niestroniących od wiedzy informatycznej i świata cyfrowego.

Technologicznie rozwinięty świat wymaga od kandydatów na studia wielowymiarowości, dlatego nowoczesne propozycje kształcenia tworzone są w interdyscyplinarny sposób, by wszelkie niezbędne kompetencje umożliwiły odnalezienie się w świecie biznesu.

Studia w Łodzi w tym zakresie umożliwią Ci wybór konkretnej ścieżki kształcenia, która z pewnością wpłynie na tworzoną karierę zawodową. Specjalizacje odnoszą się zarówno do nowoczesnej bankowości i innych obszarów sektora finansowego, jak i do stosowania informatyki w finansach. Kompleksowo opracowany program studiów pozwoli Ci zdobyć praktyczne umiejętności i pożądaną przez pracodawców wiedzę.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia I stopnia (licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

 

Kierunek bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi realizowany jest w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia, a realizowane są w trakcie czterech semestrów (dwa lata).

Proces kształcenia na studiach ekonomicznych w zakresie bankowości i finansów cyfrowych prowadzony jest przede wszystkim stacjonarnie. Zajęcia w trybie dziennym odbywają się od poniedziałku do piątku, a program studiów obejmuje także obowiązkowe praktyki zawodowe.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci bankowości i finansów cyfrowych w Łodzi zdobywają kompleksową wiedzę na temat poszczególnych zjawisk ekonomicznych i finansowych, kształtujących rozwój gospodarczy w skali kraju i świata.

Poznają również najważniejsze metody i narzędzia badawcze i analityczne, które pomogą zrozumieć zjawiska i stosunki finansowe, a także umożliwią prognozowanie i przeprowadzanie symulacji finansowych.

Zapoznasz się z technikami pozyskiwania ilościowych i jakościowych danych i informacji, które pozwalają opisać systemy i instytucje finansowe, jak również poznasz różnego rodzaju usługi i produkty finansowe, to znaczy bankowe, ubezpieczeniowe i inwestycyjne.

Komplementarny proces kształcenia sprawi, że bez problemu będziesz mógł/mogła wykonywać analizy ilościowe w stosunku do podejmowanych decyzji ekonomicznych przez podmioty gospodarcze i gospodarstwa domowe. Nauczysz się także analizować problemy informatyczne przy wykorzystaniu technik algorytmicznych.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE W ŁODZI?

Studia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE W ŁODZI?

Absolwenci studiów w zakresie bankowości i finansów cyfrowych umiejętnie projektują i wykonują zadania odnoszące się do kwestii finansowych. Tym samym identyfikują i rozwiązują podstawowe problemy, które pojawiają się w wyniku aktywnego uczestniczenia w życiu gospodarczym.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bankowość i finanse cyfrowe:

  • banki i inne instytucje finansowe
  • firmy konsultingowe
  • podmioty współpracujące z instytucjami finansowymi

Rzetelne wykształcenie i praktyczne umiejętności umożliwią Ci podjęcie pracy na stanowisku pośrednika finansowego, referenta bankowości, projektanta pakietów usług finansowych, analityka systemów informatycznych, konsultanta do spraw systemów informatycznych.

Wykonywanie danego zawodu uwarunkowane jest ukończoną specjalnością. Absolwenci pracują także, chociażby jako pracownicy obsługi klienta, analitycy biznesowi, specjaliści ds. wdrażania systemów informatycznych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Bankowość i finanse cyfrowe Łódź studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku bankowość i finanse cyfrowe w Łodzi

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Kierunki ekonomiczne w Łodzi

socjologia
Rozwiń

Komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia