Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie to nowoczesna propozycja kształcenia, która wpisuje się w nauki związane z dziedziną zarządzania. Interdyscyplinarny kierunek łączy wiedzę obejmującą nauki społeczne, nauki o zarządzaniu, nauki ścisłe z umiejętnościami komunikacyjnymi i analitycznymi.
Studenci mają okazję zdobyć kwalifikacje związane z technologiami informatycznymi, które są niezwykle użyteczne w przypadku automatyzacji procesów biznesowych.
Kierunek jest odpowiedzią na wszechobecny postęp oraz tworzący się Internet Rzeczy, dzięki któremu w obszarze zarządzania biznesem pojawiają się transformacje cyfrowe, aplikacje i usługi chmury obliczeniowej, a także analiza dużych zbiorów danych Big Data.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
Studia w Łodzi w zakresie cyfryzacji i zarządzania danymi w biznesie możesz odbywać w ramach pierwszego stopnia. Kształcenie na studia licencjackich trwa trzy lata i umożliwia zdobycie tytułu licencjata. Kierunek tego typu prowadzony jest w trybie stacjonarnym.
Dzienna forma kształcenia odbywa się od poniedziałku do piątku, a realizowany program studiów kładzie nacisk także na odbycie praktyk zawodowych, które umożliwiają zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, wymagają jednak uiszczenia opłaty rekrutacyjnej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci kierunku cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie mają okazję zdobyć wiedzę z zakresu różnych rodzajów organizacji, ale także uzyskują informacje odnoszące się do struktury organizacyjnej, procesów pracy, metod i technik organizacji pracy.
Realizowane przedmioty umożliwią Ci zgłębianie wiedzy na temat organizacyjnych, społecznych i indywidualnych norm i reguł rządzących organizacjami, ale program studiów odnosi się także do przekształcania organizacji, które wynikają z przemian społeczno-gospodarczych, prawnych oraz rozwoju technologii.
Studenci zdobywają odpowiednie kompetencje, które z pewnością ułatwią zarządzanie danymi, to jest gromadzenie, analizowanie, zapewnianie bezpieczeństwa, wizualizacji i raportowania danych, a także diagnozowanie, modelowanie i rozwiązywanie problemów o różnym charakterze.